7 פריטים שאנחנו משתמשים בהם כל יום הם מלוכלכים בהרבה מאוד מהאסלה, אך אנחנו מנקים אותם בעדר – לא תאמינו!

Noah Levi

הכירו: שבעה פריטים בחיי היום-יום שלנו שמאלחמים באסלה על התואר למלוכלך ביותר, ועדיין - אנחנו מתעלמים מהם...

כולנו נוטים לחשוב שהאסלה היא המקום הכי מלוכלך בבית שלנו. עם זאת, ישנם חפצים יומיומיים אחרים שמכילים הרבה יותר חיידקים מאשר שירותים, ובכל זאת אנחנו לא מנקים אותם לעתים קרובות כמו שצריך. הנה 7 פריטים שכדאי לשים לב אליהם יותר בכל הנוגע לניקיון.

1. ספוג המטבח

זו עובדה לא ידועה, אבל ספוג המטבח הוא אחד החפצים המזוהמים ביותר בבית שלך. למעשה, הוא נשאר לח כל הזמן ואוסף כל מיני שאריות מזון, מה שיוצר סביבה אידיאלית להתרבות חיידקים. כדי למנוע את התפשטות החיידקים, זכור לחטא את הספוג שלך באופן קבוע על ידי הפעלתו במיקרוגל למשך דקה או הרתחתו במים חמים. בנוסף, שנה אותו כל שבוע כדי להגביל את הסיכונים.

2. ידיות לדלת

ידיות הדלת נוגעות בידינו מספר פעמים ביום, אך לעיתים רחוקות מנקים אותן. וירוסים וחיידקים על הידיים שלנו יכולים להתפשט בקלות בכל הבית. לכן מומלץ לחטא את ידיות הדלת שלכם באופן קבוע במוצר מתאים או במגבון חיטוי, במיוחד בתקופות של מגיפות.

7 חפצים יומיומיים הרבה יותר מלוכלכים מהאסלה, ובכל זאת נשטפים לעתים רחוקות...
7 חפצים יומיומיים הרבה יותר מלוכלכים מהאסלה, ובכל זאת נשטפים לעתים רחוקות…

3. השלט הרחוק

השלט רחוק הוא חפץ שעובר מיד ליד ולרוב נוגעים בו מבלי לחשוב על כך. לכן הוא מכיל מספר רב של חיידקים וחיידקים שאסור להזניח. כדי לנקות אותו ביעילות, השתמשו במטלית רטובה קלות במי סבון או באלכוהול, אך הימנעו מלאפשר לנוזל לחלחל לתוך הכפתורים. ניתן להשתמש גם במגבוני חיטוי המיועדים במיוחד לפריטים אלקטרוניים.

4. מקלדות מחשב ועכברים

מקלדות ועכברים של מחשבים הם גם מקום גידול לחיידקים שאנו משתמשים בהם מדי יום. בנוסף, לעתים קרובות הם מונחים על שולחנותינו, שם מצטבר כל מיני לכלוך. כדי לשמור על סביבת העבודה שלך נקייה, זכור לנקות באופן קבוע את המקלדות והעכברים שלך עם מטלית רכה, מי סבון או מוצר המתאים למשטחים חשמליים. כמו כן, אל תהססו לנקות אבק על שולחן העבודה שלכם באופן קבוע באמצעות מטלית מיקרופייבר.

5. קרשי חיתוך

קרשי חיתוך הם אביזרים חיוניים במטבח שלנו, אך הם מהווים מספר סכנות אם לא מנקים אותם כראוי. למעשה, הם יכולים להכיל חיידקים מסוכנים, במיוחד כאשר הם משמשים לחיתוך בשר נא. כדי למנוע את הסיכון של זיהום, נקה את קרשי החיתוך שלך ביסודיות עם סבון ומים חמים לאחר כל שימושוזכרו להשתמש בלוחות שונים לירקות ובשרים.

6. טלפונים סלולריים

לכולנו יש את הטלפון הסלולרי שלנו בידיים בתדירות גבוהה, וזהו חפץ שעובר גם ממשטח אחד למשנהו מבלי שהוא באמת ניקה. עם זאת, הוא מכיל חיידקים וחיידקים רבים מכיוון שהידיים שלנו נמצאות איתו במגע מתמיד. חיטא את הטלפון שלך באופן קבוע באמצעות מגבון רך לחיטוי או מטלית מיקרופייבר ספוגה באלכוהול, אך היזהר לא להירטב יתר על המידה על מנת לשמור על תפקודו התקין.

7. מברשות איפור

מברשות איפור הן חפצים שאנו משתמשים בהם על העור שלנו מדי יום ולכן עלולות להפיץ חיידקים אם הם לא מתחזקים כראוי. זכור לנקות אותם לפחות פעם בשבוע באמצעות מוצר ספציפי או תמיסה של מים פושרים ושמפו עדין. לאחר מכן יש לשטוף אותם מתחת למים עד שאין יותר שאריות איפור ולייבש אותם בצורה שטוחה כדי לשמור על צורתם המקורית.

לסיום, הישארו קשובים לחפצים היומיומיים הללו שלעתים קרובות אנו שוכחים שהם כר גידול אמיתי לחיידקים. בצע את הפעולות הנדרשות כדי להבטיח את ניקיון הסביבה שלך ולמנוע התפשטות חיידקים.

ברוך הבא » Blog » 7 פריטים שאנחנו משתמשים בהם כל יום הם מלוכלכים בהרבה מאוד מהאסלה, אך אנחנו מנקים אותם בעדר – לא תאמינו!