7 טיפים מוזהבים לחשיפת המסכה של מניפולטור במערכת יחסים: איך להקל על המשימה שלך

Noah Levi

מאחורי חיוכים ונשיקות: הדרך אל האמת שבסיפור האהבה שלך

בתחום הסנטימנטלי, זה לא נדיר להיתקל באנשים עם כוונות זדוניות. לעתים קרובות קשה לזהות מניפולטים ולעיתים קרובות הם גורמים לסבל מיותר במערכת יחסים רומנטית. כדי להימנע מלמצוא את עצמך לכוד ברשת של מניפולטור, הנה שבעה טיפים לזיהוי מהיר שלהם.

1. חוסר תקשורת אותנטית

כשאתה בנוכחות מניפולטור, יהיה לך קשה לדון בנושאים עמוקים או רציניים. למעשה, הוא יעדיף לדבר על עצמו, על הצלחותיו ועל תכונותיו מבלי לשים לב באמת למה שיש לכם לומר. הישאר ערני אם אתה מבחין בנטייה זו אצל בן הזוג. סמוך על האינסטינקטים שלך ואולי תטיל ספק באותנטיות של מערכת היחסים.

התחלות שיחה תכופות אך חסרות משמעות

מניפולטור יכול גם שימוש במילים מפתות וסכריניות כדי להסוות את חוסר האמפתיה שלך. במציאות, הוא לא רוצה לדעת את הרגשות שלך אלא רוצה ממך משהו. הוא עשוי לשאול שאלות מעט אינטימיות ואז להמשיך הלאה מבלי לחכות לתגובה, סימן לשיחה שטחית.

איך לחשוף את המסכה של מניפולטור מאוהב: 7 טיפים שיקלו על העבודה שלך
איך לחשוף את המסכה של מניפולטור מאוהב: 7 טיפים שיקלו על העבודה שלך

2. קורבנות כאסטרטגיה

המניפולטור מתחזה לעתים קרובות כקורבן כדי להצדיק את התנהגותו או לבסס את שליטתו בך. הוא לא יהסס לדון במערכות היחסים המורכבות שלו בעבר, בהשלכות של אלה על חייו הנוכחיים, כמו גם בטינה שהוא חש כלפיהם. היזהרו משיטה זו; הוא משמש לעתים קרובות כדי לרכך אותך ולהשיג את החמלה שלך, מה שמקל על המניפולציה.

מואשם אך לעולם לא אשם

שימו לב גם שמניפולטור רק לעתים רחוקות ייקח אחריות על הטעויות שלו. במקום זאת, הוא יעדיף לפרוק על אחרים ולהאשים את הסובבים אותו במקום להודות בטעויותיו.

3. פיחות ככלי שליטה

מניפולטור יכול להשתמש בפיחות כדי לתמרן אותך. אכן, שותף רעיל יכול להטיל ספק בכישוריך, בבחירות שלך או אפילו בטעם שלך כדי לעורר ספק. זה ישאף לגרום לך לאבד את האמון בעצמך כדי לשלוט בעצמך טוב יותר. ביקורת חוזרת, בין אם עדינה ובין אם ישירה, היא סימן להתנהגות מניפולטיבית.

כאשר מחמאות מסתירות ביקורת

קורה גם שמחמאות משמשות בדרך עגולה כדי להפיל אותך. לדוגמה, מניפולטור עשוי להביע הערצה מהצלחתך המקצועית, תוך שימת דגש על הפער בינך לבינו ורומז שהצלחתך אינה ראויה.

4. תלות רגשית

במערכת יחסים רומנטית בריאה, בני הזוג הם בדרך כלל עצמאיים וכל אחד חופשי לנהל את חייו. אבל עם מניפולטור, זה יכול להיות שכיח שהוא מבקש ליצור תלות רגשית. ואכן, על ידי דחיפה של האחר להיות תלוי אך ורק בו כדי לענות על צרכיו הרגשיים, המניפולטור יכול להפעיל שליטה על האדם שהוא מתיימר לאהוב.

יצירת מערכת יחסים לא שוויונית

עודף שליטה זה יכול להרחיק לכת עד כדי להניא אותך מלראות את החברים או המשפחה שלך, לבודד אותך עוד יותר מהעולם החיצון ולחזק את התלות הזו.

5. סחיטה רגשית

סחיטה רגשית היא טקטיקה טיפוסית של מניפולטורים. הם יודעים בדיוק מה אכפת לך וישתמשו בזה נגדך. לכן הם מבקשים לגרום לך להתכופף תחת האיום של פרידה, נקמה או אפילו הדרתך.. הישארו ערניים מפני התנהגות מסוג זה, כי היא מזיקה מאוד למערכת יחסים מאוזנת ומכבדת.

אהבה בתנאים

מניפולטור מציע לעתים קרובות אהבה ותמיכה רק אם אתה עוקב אחר הציפיות שלו. לפעמים הוא יבטא במפורש שאם הוא אוהב אותך, זה בגלל שאתה עושה דבר כזה או אחר בשבילו ולא בגלל האישיות שלך.

6. שקר והסתרה

במערכת יחסים בריאה, בני הזוג חייבים להיות כנים זה עם זה. זהב, מניפולטור ישמח לעתים קרובות לשקר לך, מרצונו או במחדל. לכן סביר להניח שתגלו היבטים נסתרים בחייו, בין אם זה עבר בעייתי, חיים כפולים או אפילו הונאה סנטימנטלית.

אי עמידה בהבטחות

כמו כן, התנהגות מניפולטיבית כרוכה לעיתים קרובות באי-עמידה בהתחייבויות שנעשו יחד, מה שמדגיש את חוסר האמינות של האדם.

7. השלכה והכחשה

לבסוף, סימן מובהק של בן זוג מניפולטיבי הוא הנטייה שלו להשליך עליך את הפגמים שלו. אם אתה שם לב שהחצי השני שלך מאשים אותך בדברים שתואמים יותר את ההתנהגות שלה, יכול להיות שזה בגלל שהיא מרגישה מאוימת ומנסה לשקף את הדימוי השלילי הזה עליך כדי להגן על עצמה.

חוסר התמצאות מתמשך

תוצאה של השלכה זו וההכחשה המתמדת הזו: לעתים קרובות תרגיש בלבול כשאתה בנוכחות המניפולטור. אתה כבר לא יכול להבחין בין המציאות לבין מה שהוא בונה סביב עצמו.

הקשבה לסימנים השונים הללו מאפשרת לזהות מניפולטור מאוהב ובכך להימנע מפיתוח מערכת יחסים רעילה. אל תפחד לטפל בעצמך ולהציב את הגבולות שלך בשלב מוקדם של מערכת יחסים. מערכת יחסים בריאה מבוססת על איזון, התחשבות הדדית וכבוד לאינדיבידואליות.

ברוך הבא » Blog » 7 טיפים מוזהבים לחשיפת המסכה של מניפולטור במערכת יחסים: איך להקל על המשימה שלך