7 הרגלים רעים להחריד שמונעים ממך לרדת במשקל

Noah Levi

הרצון לרדת במשקל הוא מטרה נפוצה עבור אנשים רבים. עם זאת, יכול להיות קשה להשיג מטרה זו עקב הרגלי חיים מסוימים המגבילים את התוצאות. כדי להשיג זאת, עליך לא רק לאמץ שיטות אכילה ופעילות גופנית טובים, אלא גם לנטוש את אלו שמזיקות. להלן שבעה הרגלים נפוצים, לעיתים נוראיים לירידה במשקל:

1. חוסר שינה

שינה מספקת היא חיונית לשמירה על משקל תקין מכיוון ששינה מווסתת הורמונים שונים הקשורים לתיאבון ולחילוף חומרים. מחסור בשינה יכול לשבש תהליכים הורמונליים אלה ולהגביר את התיאבון, מה שמקשה על השליטה במנות והשגת גירעון קלורי הדרוש כדי לרדת במשקל. בדרך כלל מומלץ לישון 7 עד 9 שעות בלילה כדי לקדם בריאות טובה ולייעל את הירידה במשקל.

2. להסתמך יותר מדי על תרגילי לב וכלי דם

בעוד שתרגילי לב וכלי דם, כגון ריצה או רכיבה על אופניים, שימושיים לשריפת קלוריות, לרוב השפעתם מוערכת יתר על המידה. שימת דגש רב מדי על אירובי והתעלמות מסוגי פעילות גופנית אחרים, כגון אימוני כוח, עלולים לפגוע בהתקדמות הירידה במשקל. ואכן, פיתוח מסת שריר מסייע בהגברת חילוף החומרים הבסיסי, הגברת צריכת האנרגיה ובכך מקל על השגת גירעון קלורי.

7 הרגלים רעים להחריד שמונעים ממך לרדת במשקל
7 הרגלים רעים להחריד שמונעים ממך לרדת במשקל

שנה את סוגי התרגילים להשפעה מיטבית

מומלץ לכלול תרגילים אנאירוביים, כלומר תרגילים הדורשים התנגדות לשרירים (כגון אימון משקולות), ותרגילים קרדיווסקולריים בתוכנית הספורט שלך. אלה פועלים באופן סינרגטי כדי לקדם ירידה במשקל תוך שיפור המצב הגופני הכללי שלך.

3. לא להקשיב לגוף שלך

אכילה עד שבעה כאשר רעבים עשויה להיראות הגיונית, אך לעיתים קרובות מתעלמים מאותתים של רעב ושבעה או מתפרשים לא נכון. ללמוד להקשיב לגוף ולכבד את צרכי האנרגיה שלו חיוני להשגת משקל תקין. תרגול מיינדפולנס במהלך הארוחות עוזר לפתח מיומנות זו ולהפחית את הסיכונים לצריכת יתר של מזון.

קח הפסקה במהלך הארוחה

כדי לפרש טוב יותר את תחושות הרעב והשובע, מומלץ לעשות הפסקה באמצע הארוחה, להניח את המזלג ולהקדיש כמה רגעים כדי להרגיש את האותות ששולח הגוף. זה יעזור לך לדעת אם אתה צריך להמשיך לאכול או להפסיק כי אתה שבע.

4. צריכת יותר מדי מוצרים דלי שומן

מוצרים שנקראים "קלים" יכולים להיראות מפתים כאשר מנסים לרדת במשקל, מכיוון שהם בדרך כלל מכילים פחות שומן ולעתים מוצעים בגרסה "קלה" או "אפס". למרות זאת, הם לא תמיד משתווים למזונות בריאים ואף יכולים לעכב את מאמצי ההרזיה שלך.

  • לעתים קרובות יש להם תכולה גבוהה של סוכרים מוספים כדי לפצות על היעדר או הפחתה של שומן,
  • השובע שהם מספקים פחות בגלל המרכיבים שמרכיבים אותם,
  • הם מתנים את הנפש לצרוך מזונות מתוקים יותר.

לכן ייתכן שעדיף להעדיף מזונות גולמיים ולא מעובדים העשירים בחומרים מזינים חיוניים כדי להימנע מהאטת הירידה במשקל.

5. להיות אובססיבי לסולם

אין ספק, המשקל נותר אינדיקטור שימושי לניטור התקדמות מטרת ההרזיה של האדם, אך אין לייחס לו חשיבות יתרה. המשקל יכול להשתנות כרגיל במהלך היום או השבוע מסיבות שונות (הידרציה, אגירת מים, עלייה בשרירים וכו'). שקילה יומיומית עלולה לגרום ללחץ ולהפריע למוטיבציה שלך אם אינך רואה שינויים מהירים על המשקל.

בחר באמצעים נוספים

כדי להבין בצורה גלובלית ומדויקת יותר את השינויים הגופניים הקשורים לירידה במשקל, רצוי לשלב שיטות שונות (גודל מותניים, מדד השומן בגוף, מראה גופני במראה וכו').

6. שתיית מים לא מספקת

מים ממלאים תפקיד מפתח באיזון הגוף, כולל עזרה בסילוק פסולת ושליטה בתחושות הרעב. שמירה על לחות מספקת גם עוזרת לשפר את הביצועים הגופניים שלך במהלך פעילויות ספורט.ובכך לקדם הוצאה קלורית טובה יותר.

טיפ ללחות נכונה

טכניקה פשוטה להגברת צריכת המים היא לשתות כוס לפני כל ארוחה. זה מקל על העיכול, תורם לשובע טוב יותר ולכן יכול לעזור בירידה במשקל.

7. אוכלים מהר מדי

אכילה מהירה לרוב מונעת מאיתנו להקדיש תשומת לב מספקת לאותות השובע שגופנו שולח לנו. מאחר שהורמונים דורשים פרק זמן מסוים לפעולה, בליעת הארוחה תוך מספר דקות מגבירה את הסיכון לצריכה יתרה מבלי להבין זאת. האטת קצב הצריכה והקדשת זמן להתענג על כל ביס עוזרים לנהל טוב יותר את המנות, ובכך מעודדת ירידה במשקל..

על ידי התוודעות להרגלים המזיקים הללו ושינוים, קל יותר לשים את כל הסיכויים בצד שלך כדי להשיג את יעדי הירידה במשקל שלך. גישה גלובלית ומאוזנת הן מבחינת מזון והן מבחינת ספורט נותרה המפתח להצלחה.

ברוך הבא » Blog » 7 הרגלים רעים להחריד שמונעים ממך לרדת במשקל