7 הרגלים מפתיעים של אנשים שנטרו בבית של הורים מוגזמים

Noah Levi

אזיהו המשותף לאנשים שגדלו על ידי הורים קפדניים? מגלים 7 התנהגויות נפוצות שמראות על משפחת מוצא אחת במינה.

החינוך תופס מקום מרכזי בחיינו, ואין להכחיש את השפעתו עלינו. הוא ממלא תפקיד מכריע בהתפתחות האישית והמקצועית שלנו. אחד הגורמים המשפיעים ביותר על עתידו של אדם הוא הנטייה של הוריו כלפי ילדו.

אחת הדרכים לחנך ילדים היא לנקוט בגישה קפדנית, שבה כופים כללים ויש לפעול לפיהם ללא עוררין. לסוג זה של חינוך יכולות להיות השלכות חיוביות או שליליות על התפתחות הילד. במאמר זה, נחקור שבע התנהגויות אופייניות של אנשים שגודלו על ידי הורים קפדניים.

1. כבוד לסמכות ולמשמעת

תכונה אופיינית של אנשים שגדלו על ידי הורים קפדניים היא הכבוד המולד שלהם לסמכות. ואכן, לאחר שגדלו עם הורים שלקחו אחריות על כל היבט בחייהם, אנשים אלה מבינים את החשיבות של ציות לכללים וציות להנחיות שניתנו. לעתים קרובות הם נתפסים כממושמעים ואחראים על ידי בני גילם.

2. דרישות גבוהות מעצמך ומאחרים

המאפיין השני השכיח בקרב אלה שגדלו עם הורים קפדניים הוא שהם לרוב מאוד תובעניים מעצמם ומאחרים. מאחר שתמיד הרגישו לחץ לעמוד בציפיות הוריהם, אנשים אלו נוטים לצפות מעצמם לא פחות ממה שהם מצפים מאחרים.

א פרפקציוניזם

פרפקציוניזם הוא תוצאה ישירה של הדרישה הגבוהה הזו לעצמך ולאחרים. אנשים אלה תמיד מנסים לעשות הכל טוב ולעיתים קרובות חווים תסכול כאשר הם לא מצליחים להשיג מטרה זו.

ב. קשיים בטעויות וכישלון

בשל הפרפקציוניזם והסטנדרטים הגבוהים שלהם כלפי עצמם ושל אחרים, אנשים שגדלו על ידי הורים קפדניים עשויים להתקשות לקבל את הטעויות שלהם ולהתמודד עם כישלון. הם יכולים להיות חסרי רחמים עם עצמם ולהאשים את עצמם בפרקי זמן ארוכים, מה שיכול להשפיע על ההערכה העצמית והביטחון העצמי שלהם.

3. קפדנות בעבודה ורצינות

אחד הערכים שמנחילים הורים קפדניים הוא החשיבות של עבודה קשה כדי להצליח. לפיכך, לאנשים מסוג זה של חינוך יש לעתים קרובות תחושת קפדנות חדה והם יודעים זאת שום דבר לא נרכש ללא מאמץ. הם חרוצים בעבודתם, תהיה אשר תהיה, ולוקחים את האחריות שלהם ברצינות רבה.

4. כיבוד לוחות זמנים וארגון

לאחר שהיו רגילים לעקוב אחר לוח זמנים שנקבע על ידי הוריהם, אנשים שגדלו עם כללים נוקשים הם לרוב קפדניים מאוד בניהול הזמן שלהם ובארגון הפעילויות שלהם. הם יודעים שכל דקה חשובה, ומעריכים דייקנות.

א תכנון

אנשים שגדלו על ידי הורים קפדניים נוטים לתכנן את ימיהם היטב ולארגן אפילו את הפרטים הקטנים ביותר. הרגל זה מביא בדרך כלל ללוח זמנים מובנה, שבו כל שעה מוקצית למשימה ספציפית.

ב.דייקנות

דייקנות היא גם ערך חזק עבור אנשים אלה שאינם יכולים לסבול עיכובים. בין אם בעבודה ובין אם בחייהם הפרטיים, הם מייחסים חשיבות רבה לערך זה ומצפים מאחרים לעשות את אותו הדבר.

5. עצמאות ואוטונומיה

ילדים שהוריהם מחמירים לומדים במהירות להיות עצמאיים ולקחת אחריות. ואכן, מול הדרישות והסטנדרטים שמציבים הוריהם, עליהם לנהל לבד מצבים והחלטות מסוימות.

6. ציות והתאמה חברתית

אנשים שגדלו על ידי הורים קפדניים יודעים להסתגל בקלות למצבים חברתיים ותרבותיים שונים. הם נחשפו לא פעם לגיוון מגיל צעיר ולמדו להתמודד עם סוגים שונים של אישים וסביבות.

א סובלנות

לאחר שהתמודדו עם סמכות הורית וכללים נוקשים, אנשים אלה פיתחו סובלנות מסוימת כלפי אילוצים. מאפיין זה מאפשר התאמה טובה יותר לסטנדרטים החברתיים והמקצועיים המוטלים על ידי החברה.

ב. יכולת להתפשר

ילדים שגדלו על ידי הורים קפדניים עשויים גם להיות מסוגלים להתפשר בקלות כאשר אינם מסכימים עם אנשים אחרים. הם יודעים להעריך את חשיבות האינטרסים העומדים על הפרק, לקבוע סדרי עדיפויות ולפעול יחד להשגת מטרה משותפת.

7. חוסר רצון להביע רגשות וצרכים אישיים

אנשים שגדלו תחת הורים קפדניים עשויים להתקשות להביע את רגשותיהם וצרכיהם האישיים בגלוי בפני הסובבים אותם. בדרך כלל, הילד חייב להתאים לציפיות ההורים ולפעול לפי הכללים ללא עוררין. כתוצאה מכך, הם עשויים להתקשות לקבל את הפגיעות שלהם או לחלוק את רגשותיהם עם אחרים.

ברוך הבא » Blog » 7 הרגלים מפתיעים של אנשים שנטרו בבית של הורים מוגזמים