6 מסורות משוגעות ומפתיעות מרחבי העולם לקבלת השנה החדשה!

Noah Levi

"קבלו השראה ממנהגים מוזרים ומטריפים: כך חוגגים את השנה החדשה במקומות שונים בעולם"

בכל שנה, המעבר לשנה החדשה הוא אירוע שמחכים לו ונחגג בכל העולם. למדינות יש מנהגים משלהן לציון השינוי הסמלי הזה, החל מזיקוקים פשוטים ושמפניה לטקסים אקסצנטריים הרבה יותר. בדוק את אלה 6 מסורות מדהימות במיוחד לשנה החדשההמשקפים את המגוון התרבותי של הפלנטה שלנו.

1. זריקת רהיטים מהחלון באיטליה

ערב ראש השנה באיטליה יכול להיות רועש מאוד, במיוחד בערים מסוימות כמו נאפולי. ואכן, נהוג שם לנקות היטב את הבית לפני ראש השנה, כדי לעשות מפה נקייה מהעבר ולברך על מזל ושגשוג. הניקיון הגדול הזה מקבל לפעמים תפנית מרהיבה, מכיוון שחלק מהתושבים מעדיפים להיפטר מהרהיט הישן שלהם על ידי זריקתם… החלון ! לכן מומלץ ללכת בזהירות ליד המבנים, אחרת אתה מסתכן בתפיסת טלוויזיה ישנה על הראש, תזכורת מתמשכת למסורת הייחודית הזו.

2. לאכול 12 ענבים ב-12 שניות בספרד

בספרד, המסורת של סוף שנה קמפנדה הוא חלק בלתי נפרד מחגיגות השנה החדשה, הוא כולל אכילת 12 ענבים, אחד לכל פעמון בחצות, תוך 12 שניות! הספרדים מאמינים שהנוהג הזה יביא אותם מזל ושגשוג עבור כל חודש בשנה הקרובה. מנהג זה, שראשיתו במאה ה-19, נחגג היום בכל הארץ, בין אם בכיכרות ציבוריות ובין אם בבתים.

3. אמבט קרח לשנה החדשה בהולנד

בהולנד, אנשים אמיצים רבים יוצאים למים הקפואים של הים הצפוני במהלך ה"Nieuwjaarsduik" המסורתי ("צלילת השנה החדשה" בהולנדית). מנהג זה מורכב מקפיצה למים מחופי הארץ על מנת לשטוף באופן סמלי את החטאים והדאגות של השנה האחרונה. כמה ערים וכפרים מארגנים מרחצאות קולקטיביים, שבהם המשתתפים, החובשים לעתים קרובות כובע חג המולד, אומץ את הקור המקפיא כדי להתחיל את השנה בסטייל.

4. צבעי מזל בברזיל

בחר את הצבע שלך לראש השנה

בברזיל, אמונות טפלות סביב צבעים נוכחות מאוד במהלך ערב השנה החדשה. ואכן, הברזילאים לובשים בגדים בצבעים ספציפיים לפי הברכות שהם רוצים לקבל לשנה שמתחילה. ה לבן מסמל שלום, אָדוֹם אוהב את צהוב וה זָהוּב עושר, בעוד ירוק מייצג תקווה.

המסורת של סרטי בופטה

מצד שני, נוכל לקיים בברזיל גם את מנהג סרטי הבופטה. בחצות, זה סימן טוב לקשור סרט סביב פרק ​​כף היד תוך כדי משאלה. כשהיא יוצאת באופן טבעי, המשאלה שלך אמורה להתגשם במהלך השנה הקרובה.

5. מירוץ המזוודות בקולומביה

בקולומביה, מי שחולם לטייל במהלך השנה החדשה לא מהסס להוציא את המזוודה ולרוץ ברחובות בחצות! מסורת מקורית זו, הנקראת "ריבוע המלטות"אמור להביא מזל למשתתפים ולהבטיח להם טיולים רבים במהלך השנה.

6. פסלי דחליל נשרפו באקוודור

כדי לציין את המעבר לשנה החדשה, תושבי כפרים מסוימים באקוודור עושים דמות עיסת נייר, נציגים של דמויות היסטוריות או פופולריות. ה"וויג'וס" ("ישנים" בספרדית) הללו מסמלים את הבעיות והאסונות של השנה האחרונה. בחצות בדיוק, התמונות הללו מוצבות ברחובות או בחניונים נשרף על מנת להדוף רוחות רעות ולהתחיל מחדש את השנה החדשה.

6 המסורות המטורפות הללו מדגימות את העושר התרבותי והיצירתיות של אנשים ברחבי העולם בכל הקשור לצלצול השנה החדשה. בין אם זה לזרוק רהיטים מהחלון, רחצה במים קפואים או ריצה עם מזוודות, פרקטיקות ייחודיות אלו משקפות לרוב אמונות אבות. ושאיפות אוניברסליות, כגון שלום, אהבה ושגשוג.

ברוך הבא » Blog » 6 מסורות משוגעות ומפתיעות מרחבי העולם לקבלת השנה החדשה!