5 שיטות מוכחות של פסיכולוגיה אמריקאית לסיום מערכת יחסים באופן כבודי

Noah Levi

כיצד להפסיק יחסים באופן שמרנה את הכבוד של שני הצדדים? הנה 5 אסטרטגיות מעשיות מתוך מחקר בתחום הפסיכולוגיה האמריקאית

במאמר זה, נחקור 5 שונים אסטרטגיות לסיים מערכת יחסים עם כבוד ואמפתיה, מבוסס על פסיכולוגיה אמריקאית. למרות שנפרד מבן הזוג אף פעם לא קל, אסטרטגיות אלו יכולות להקל על השיחה הקשה הזו ולאפשר לשני הצדדים להרגיש שמקבלים כבוד.

1. בחר את הזמן והמקום הנכונים

בחירת המסגרת הנכונה לסיום מערכת יחסים היא חיונית כדי ששני האנשים יוכלו להביע את עצמם בחופשיות מבלי שיפריעו להם הסחות דעת חיצוניות או בעיות לוגיסטיות. להלן כמה המלצות:

 • הימנע מלהתפרק במקומות ציבוריים : פרידה בפרטיות מבטיחה סביבה אינטימית שבה שני הצדדים יכולים לבכות, לצרוח או להביע את רגשותיהם בחופשיות ללא חשש ממבוכה.
 • תכננו יום חופש : מציאת זמן לשבת ולדבר ברוגע יכולה למנוע מוויכוח להסלים. נסו לבחור יום שבו אתם יודעים שלבן הזוג שלכם אין מחויבויות חברתיות אחרות, כמו משקה יוצא עם עמיתים או יום הולדת משפחתי.
 • אל תיפרדו לפני אירוע חשוב : זה יכול להיות מפתה לרצות לפתור את העניינים במהירות, אבל פרידה ממש לפני אירוע חשוב כמו חתונה, בחינה או ראיון עבודה עלולה לגרום לבעיות מיותרות ומלחיצות לבן/בת הזוג.

2. הכן את מה שאתה רוצה לומר

חשבו מראש על המילים בהן תשתמשו כדי להביע שאתם רוצים להיפרד. הנה כמה הצעות לעשות זאת:

 • השתמש בביטויים מכבדים : הימנע משימוש בעלבונות או צעקות על בן הזוג שלך. הביעו את רגשותיכם בצורה ברורה ורגועה, בחרו מילים המעידות שאינכם מאשימים אך ורק את האדם האחר. לדוגמה, במקום לומר "זו אשמתך שזה לא עובד", נסה ". היו לנו הרבה קשיים בזמן האחרון שמערערים את מערכת היחסים שלנו. »
 • נקח גישה ממוקדת רגשות : דברו על איך המצב משפיע עליכם מבחינה רגשית ותן לבן הזוג את ההזדמנות לעשות את אותו הדבר. על ידי נקיטת גישה זו, אתה מראה שאתה מבין את רגשותיהם ומוכן להקשיב להם.
 • הישאר ממוקד בנושאי מערכת יחסים : הימנע מהסטה לקונפליקטים לא רלוונטיים אחרים. אם אתה מזכיר בעיה ספציפית, ודא שהיא קשורה לסיבה העיקרית שאתה מסיים את הקשר.

תהיה כנה, אבל בלי לפגוע שלא לצורך

אמנם כנות חשובה בשיחה זו, קחו בחשבון את רגשותיו של בן הזוג והימנעו מהערות פוגעות או לא מועילות. עדיף להתמקד בנושאים שמשפיעים בפועל על הזוגיות מאשר לתקוף את דמותו של האחר.

3. הקשיבו ותקפו את הרגשות של בן הזוג

במהלך השיחה חשוב לתת הקשיבו בתשומת לב לבן הזוג ושל לאמת את הרגשות שלהם. הנה כמה טיפים לניהול שלב זה בצורה נכונה:

 • שמיעה אקטיבית : בזמן שבן הזוג שלך מדבר, הראה שאתה מקשיב על ידי הנהנה, הערות אמפתיות ושמירה על קשר עין ישיר.
 • ענה ברוגע ובקצרה : אם אינך יודע מה לומר בתגובה, פשוט הודו לבן הזוג על שהביע את רגשותיו והבטיח לו ששמעת אותם.
 • הפגינו אמפתיה : גם אם אתה זה שעושה את הפרידה, את הרגשות שלך יכול להיות קשה להניח בצד. עם זאת, חשוב לגלות אמפתיה כלפי בן הזוג ולהכיר בכך שגם הסבל שלהם עשוי להיות עמוק.

אל תמעיט ברגשותיהם

חשוב לא להתעלם או להמעיט מרגשותיו של בן הזוג, גם אם הם לא תואמים את ההרגשה שלך. הכרה ברגשותיהם חיונית לתהליך פרידה מכבד.

4. הציעו תמיכה ודברו על הצעדים הבאים

במידת האפשר, זה שימושילהציע תמיכה לבן הזוג שלך בתקופה קשה זו. להלן כמה טיפים לקביעת אופן הפעולה:

 • הצע משאבים שימושיים : בהתאם למצבם האישי, ייתכן שהם יצטרכו לפנות למשאבים כגון קבוצות תמיכה או אנשי מקצוע המתמחים בבריאות הנפש. אנא אל תהסס לשתף אותם במידע זה.
 • דברו על העתיד : ייתכן שיהיה צורך לדון בנושאים פרקטיים, פיננסיים או לוגיסטיים הקשורים לפרידה. עשה זאת ברוח של שיתוף פעולה ולא בקונפליקט.
 • עזרה בניירת : אם אתם גרים יחד או יש לכם חשבונות משותפים, עזור לבן/בת הזוג שלך עם ההליכים המנהליים הדרושים להפרדת הכספים שלך והיבטים אחרים של חייך.

אל תבטיח הבטחות שאינך יכול לקיים

הימנע מהבטחות מעורפלות או לא מציאותיות להציע תמיכה בעתיד. היו מציאותיים לגבי מה שאתם מוכנים ומסוגלים לעשות כדי לעזור להם והקפידו להציב גבולות מתאימים.

5. שמרו על כבוד לאחר הפרידה

העבודה לא מפסיקה ברגע שהשיחה מסתיימת. הנה איך לפעול במעמד ובכבוד לאחר פרידה:

 • הימנעו מלספר לכולם את הפרטים : כבד את הפרטיות של בן/בת הזוג על ידי אי שיתוף כל הפרטים של הפרידה עם אנשים אחרים אלא אם כן הכרחי.
 • היו קשובים במהלך מפגשים מקריים : אם אתה נתקל בשותף לשעבר שלך במקומות ציבוריים או במפגשים חברתיים, הפגינו כבוד והיו מנומסים. הימנעו מעימותים מיותרים שעלולים לפתוח מחדש פצעים רגשיים.
 • אל תתנקמו ברשתות החברתיות : פרסום הערות שליליות או משפילות על בן זוגך לשעבר מעכב את תהליך הריפוי עבור שניכם. נסה לשמור על פרופיל נמוך ברשתות החברתיות ולשמור את הרגשות הגולמיים שלך לפורומים אינטימיים ובטוחים יותר.

תוכל לסיים מערכת יחסים באופן מכבד, אמפתי ואחראי. זכרו כי ניתן לדאוג לצרכים שלכם תוך הקפדה על רגשותיו ורווחתו של בן הזוג.

ברוך הבא » Blog » 5 שיטות מוכחות של פסיכולוגיה אמריקאית לסיום מערכת יחסים באופן כבודי