5 סימנים שמזהירים: אתה במערכת יחסים לא בוגרת?

Noah Levi

כיצד לזהות קשר לא בוגר? הנה חמישה סימנים שלא ניתן להתעלם מהם!

מערכות יחסים רומנטיות מתמודדות לרוב עם אתגרים ומכשולים, אך לפעמים קשה להבחין בין בעיות נורמליות מאלה המעידות על מערכת יחסים לא בשלה. במאמר זה אנו חוקרים חמישה סימנים שעשויים להעיד על כך שהזוגיות שלכם סובלת מחוסר בשלות רגשית או רגשית.

1. צורך מופרז בשליטה

האינדיקטור הראשון למערכת יחסים לא בשלה הוא צורך מוגזם בשליטה מצד אחד או שניהם. התנהגות זו עלולה לגרום לרצון אובססיבי לתכנן הכל, סירוב לבטוח באחרים או קנאה מוגזמת.

חוסר ביטחון עצמי ותלות

צורך כזה בשליטה נובע פעמים רבות מא חוסר ביטחון עצמי, מה שמוביל את האדם הנוגע בדבר לפקפק בבחירות שלו וביכולת שלו לנהל את חייו ללא עזרת בן זוגו. גישה זו עלולה להוביל לתלות רגשית לא בריאה בין שני האנשים המעורבים, ליצור חוסר איזון בזוג ובסופו של דבר להחליש את הקשר.

2. אגוצנטריות כמוקד

במערכת יחסים לא בוגרת, בעיה נפוצה היאאגוצנטריות של אחד או שניהם. המשמעות היא שאנשים אלו שמים את הצרכים, הרצונות והרגשות שלהם במרכז הקשר, מבלי להתחשב ברגשות ובדאגות של בן הזוג.

חוסר היכולת להיות פתוח לצרכים של אחרים

זוג עם רמה גבוהה של ריכוז עצמי אינו מסוגל לתקשר באופן גלוי וכנה על בעיות או רצונות אחד של השני. זה מוביל בהכרח לתקשורת לקויה ואף יכול לפגוע בבן הזוג האחר שמרגיש מוזנח או מופחת.

3. הנטייה להימנע ממחויבות

בכמה מערכות יחסים לא בוגרות, יש חוסר רצון בולט להתחייבות מלאה כלפי האדם האחר. גישה זו יכולה ללבוש מספר צורות: הימנעות מעימות ו/או דיונים רציניים, סירוב לקבל החלטות משותפות, או אפילו שמירה על ריחוק רגשי מתמיד.

הסיבות הבסיסיות

התנהגות זו עשויה להיות תוצאה של טראומה בעבר, פחדים לא רציונליים, או פשוט חוסר בשלות רגשית. יהיו הסיבות אשר יהיו, גישה זו בסופו של דבר פוגעת קשות במערכת היחסים בכך שהיא מונעת משני בני הזוג ליצור קשרים חזקים ומתמשכים.

4. חוסר הבנה של ערכי וסדרי עדיפויות אחד של השני

מאפיין נוסף של מערכת יחסים לא בוגרת הוא חוסר היכולת של בני הזוג להבין ולכבד זה את הערכים וסדרי העדיפויות של זה. זה יכול לבוא לידי ביטוי כהתעלמות מטעמים, דעות או בחירות של אחרים, כמו גם נטייה להתחשב רק באינטרסים האישיים שלו בעת קבלת החלטות חשובות.

חוסר אמפתיה וכבוד

חוסר תשומת לב זה לצרכים ולדאגות של אחרים מעיד לעתים קרובות על חוסראֶמפַּתִיָה ושל הערכה בתוך בני הזוג. מערכת יחסים בריאה ומאוזנת מחייבת ששני בני הזוג יהיו מסוגלים לשים את עצמם בנעליו של האחר ולהבין את ההשלכות האפשריות של מעשיהם על רווחתם ההדדית.

5. תקשורת שטחית ולא מספקת

במערכת יחסים לא בשלה, התקשורת בין בני הזוג היא בדרך כלל שטחית ולא מספקת. לעתים רחוקות דיונים יכולים להיות יסודיים וכנים מכיוון שכל אחד מהמעורבים חושש לחשוף את רגשותיו האמיתיים או לעורר קונפליקט.

פחד מאינטימיות רגשית

בבסיס הפחד הזה מתקשורת אותנטית היא לעתים קרובות סלידה אינטימיות רגשית. אנשים מושפעים עשויים להתגונן ולהימנע מלהביע את רגשותיהם כדי להגן על עצמם. למרבה הצער, זה מונע משני בני הזוג ליצור קשר עמוק ומוצק, ומגביל הזדמנויות להתפתחות אישית וצמיחה בתוך הזוג.

חיוני להקשיב לסימני האזהרה הללו כדי לזהות מערכת יחסים לא בשלה. זה עשוי להיות מועיל עבור שני בני הזוג לשקול לעבוד על עצמם, בנפרד או כזוג, כדי לזהות ולטפל בבעיות הבסיסיות שמזינות את חוסר הבשלות הרגשית הזו.

ברוך הבא » Blog » 5 סימנים שמזהירים: אתה במערכת יחסים לא בוגרת?