5 טיפים שיעזרו לך למצוא את האושר – אפילו אם לא חווית אהבה בילדותך

Noah Levi

טיפים מעשיים לשלום עם העבר: איך להעביר את החייל שלנו מאוכזבת ילדות לשמחה ואושר בחיי המבוגרים.

לגדול ללא אהבה יכול להשאיר סימנים מתמשכים. עם זאת, אפשר למצוא אושר ולהתגבר על המכשולים הללו. הנה 5 דברים שכדאי לעשות כדי למצוא אושר אם לא היו אוהבים אותך כשהתבגר.

1. למד להכיר ולקבל את עצמך

ראשית, זה חיוני להכיר את עצמך טוב יותר ולמד לקבל את עצמך. ילדות קשה עלולה להוביל לחוסר ביטחון עצמי ודימוי עצמי נמוך. כדי להתגבר על זה, יש צורך להיות מודע לאיכויות שלך ולחוזקות שלך.

זהה את התשוקות והכישרונות שלך

כדי להתחיל, שאל את עצמך לגבי שלך תשוקות וכישרונות. מה גורם לך לתקתק? אילו כישורים פיתחת עם הזמן? רשום אותם וחשוב על טיפוחם. זה לא רק יאפשר לך להכיר את עצמך טוב יותר, אלא גם לחזק את ההערכה העצמית שלך.

 • שימו לב לכל הפעילויות שאתם נהנים מהם
 • הכירו את הכישורים וההישגים שלכם, אפילו הקטנים ביותר
 • אל תהססו לבקש חוות דעת של אנשים קרובים שמכירים אתכם היטב

2. עבדו על ההערכה העצמית שלכם

אחרי שהכרת את עצמך טוב יותר, חשוב לעבוד על ההערכה העצמית שלך. גדלים ללא חיבה, סביר להניח שתפתחו אמונות שליליות ומגבילות. המטרה כאן היא ללמוד לאהוב את עצמך בגלל מי שאתה ולהיפטר בהדרגה מהמחשבות הרעילות הללו.

בחר מערכות יחסים בונות

הקף את עצמך באנשים חיוביים ואכפתיים שיתמכו בך. התרחק ממערכות יחסים רעילות וקבע כללים ברורים לגבי הכבוד המגיע לך. שלב זה יכול להיות קשה לביצוע, אך הוא חיוני לפיתוח תדמית חיובית של עצמך.

3. השתחררו מהעבר וקחו אחריות על ההווה שלכם

אנחנו לא יכולים לשנות את העבר שלנו, אבל יש לנו את הכוח לעצב את עתידנו. כדי למצוא אושר לאחר ילדות חסרת אהבה, חיוני להשתחרר ממשקל זה על ידי הכרה בסבל שחוו, סליחה למעורבים (כולל עצמך) ולקיחת אחריות על חייך הנוכחיים.

סליחה להתקדם

סליחה היא תהליך קשה, היא דורשת זמן ועבודה אישית עמוקה. עם זאת, זה חיוני לריפוי ולהתקדם בדרך אל האושר. סלחו לעצמכם על הטעויות שאולי עשית, זכו את אלו שגרמו לכם סבל ולמדו ללמוד מהחוויות הכואבות הללו.

 • כתוב על הטינה שלך בעבר ובהווה
 • פנה לאיש מקצוע במידת הצורך שיעזור לך בתהליך זה
 • הפגינו חמלה לעצמכם ולאחרים

4. פתח גישה חיובית והגש את המטרות שלך

אושר נובע גם ממימוש השאיפות והשאיפות שלך. ברגע שתהיה מודע לחוזקות שלך, פתח פרויקטים שמניעים אותך וחשוב על הצעדים שאתה צריך לנקוט כדי להשיג אותם. אמצו גישה אופטימית נחרצת כדי לא לתת למלכודות העבר להפריע למסע שלכם לקראת הגשמה.

כוחה של הכרת הטוב

להיות אסיר תודה על מה שיש לנו היא דרך מצוינת להתמקד במה שהולך טוב במקום להתעכב על המאבקים שלנו. רשום באופן קבוע את הדברים שאתה אסיר תודה עליהם, בין אם מדובר בהנאות יומיומיות קטנות ובין אם הם האנשים סביבך.

 • רשום את הרגעים החיוביים שחווים בכל יום
 • אמור "תודה" לאנשים שמעשירים את חייך
 • הבע את הכרת התודה שלך ברגעים ידידותיים עם יקיריהם

5. הישאר מחובר לעצמך ולאחרים

אושר לא נבנה לבד. חיוני להישאר מחובר לעצמך ולאחרים כדי להתקדם ולפרוח. אל תהסס לחלוק את החוויות שלך עם אחרים שיש להם סיפורים דומים, להצטרף לקבוצות תמיכה או ליצור קשר עם איש מקצוע. חיבור עם אחרים הוא היבט בסיסי של רווחה.

בניית מערכות יחסים אותנטיות

צור חברויות כנה ללא ציפיות מוגזמות. היו פתוחים והפגינו פגיעות תוך בניית אמון הדדי. הקף את עצמך באנשים שאוהבים אותך בגלל מי שאתה, לא מי שהם רוצים שתהיה. מגיע לך להיות נאהב ולתמוך!

 • פתח את הלב שלך ואפשר לאנשים להיכנס לחיים שלך
 • חשבו היטב אילו מהם יביאו ערך מוסף לקיום שלכם
 • הזינו את מערכות היחסים שלכם באהבה, כבוד והקשבה

להאמין בעצמך ולקחת אחריות על חייך למרות פגיעות העבר זה אפשרי. לחוות ילדות ללא אהבה יכולה להיות הרסנית, אבל חיוני לשמר ולטפח את הניצוץ הזה של תקווה ואושר עמוק בתוכך. על ידי ביצוע חמש הפעולות הללו, זה הופך נגיש למצוא את האושר המגיע לך ולבנות חיים מספקים.

ברוך הבא » Blog » 5 טיפים שיעזרו לך למצוא את האושר – אפילו אם לא חווית אהבה בילדותך