5 הריחות שחתולים פשוט שונאים – האם אתה מכיר אותם?

Noah Levi

חפשת דרך להעריך או לחסל את החתול שלך? הבנה מעמיקה של הריחות שחתולים ממש שונאים יכולה לעזור לך להיות בעל חיים טוב יותר!

יקום הריח של חברינו החתוליים הנאמנים שונה מאוד משלנו. למעשה, לחתול יש בסביבות 200 מיליון קולטני ריח באף שלו, לעומת כ-5 מיליון לאדם. כתוצאה מכך, הוא עשוי להיות רגיש במיוחד לריחות מסוימים שאנו רואים בהם נעימים או בלתי מזיקים. והכרת הריחות הללו יכולה לעזור בהבטחת רווחתו של החתול שלך. במאמר זה נציג בפניכם 5 ריחות שחתולים נוטים לשנוא.

1. פירות הדר: בין לימון לתפוז מר, אין מנוס לחתולים

הסיבה העיקרית לכך שחתולים כל כך עמידים בפני ניחוחות הדרים נובע מההרכב הכימי שלהם. סוג זה של פרי מתלכד לעתים קרובות כמה סוגים של תרכובות נדיפות, שחלקן ידועות כמגרים את דרכי הנשימה של בעלי חיים. אלה כוללים טרפנים, הקיימים בכמות גדולה בגרידת לימון או תפוז. נראה שחתולים רגישים במיוחד לתערובות הבסיסיות של מולקולות ריח, גם כאשר אלו אינן מורגשות למערכת הריח שלנו.

2. עשבי תיבול ארומטיים: גשם על המצעד שלהם

צמחים מסוימים בשימוש נרחב בבישול יכולים גם להיות מקור לאי נוחות עבור בני לווינו. לדוגמה, חתולים רבים מרגישים מוטרדים מעשבי תיבול ארומטיים מסוימים כמו נענע או רוזמרין. תגובה שתהיה בחלקה בגלל תרכובות כימיות בעלות ריח חזק משוחרר על ידי סוג זה של צמח. בקיצור, אם אתה חובב נטיעות קטנות בתוך הבית, עדיף להעדיף את אלה שלא יטעמו יתר על המידה את הסביבה שלך.

האם אתה מכיר את 5 הריחות האלה שחתולים שונאים מעל הכל?
האם אתה מכיר את 5 הריחות האלה שחתולים שונאים מעל הכל?

מנטה: ריח חזק, משיכה מוגבלת

ישנה אמונה פופולרית שכל החתולים אוהבים ללא תנאי את הצמח הירוק והריחני הזה. עם זאת, המציאות שונה בתכלית: אם חלקם אכן מעריכים את הריחות הללו, הם רחוקים מלייצג את הרוב. לעתים קרובות מחשש לתחושת העקצוץ המושרה על ידי מולקולות הריח הקיימות בנענע, בעלי חיים רבים מתרחקים ממנה באופן אינסטינקטיבי.

קורנית ואקליפטוס: ריח חזק מדי עבור ריריות חתוליות רגישות

למרבה האירוניה, זה חל גם על צמחי מרפא מסוימים הידועים בשימושם הטיפולי בבני אדם. שמנים אתריים מתימין ואקליפטוס, המוערכים במיוחד בשל תכונותיהם מונעות גודש, יכולים למעשה לגרום לגירוי משמעותי של דרכי הנשימה העליונות אצל חתולים. זו הסיבה שכדי לא לפגוע בנוחות של חברינו החתוליים, עלינו להקפיד להשתמש במוצרים אלו במתינות.

3. פרחים וצמחי בושם

בדיוק כמו עבור בני אדם, פרחים וצמחים מסוימים יכולים לגרום לתגובות של אי נוחות או אפילו אי סבילות אצל חתולים. בין המינים הידועים בהם ריח סועראנו מוצאים במיוחד:

  • יַסמִין,
  • אֲזוֹבִיוֹן,
  • גרניום,
  • ילנג ילנג,
  • הורד.

עם זאת, עדין ונעים לאף שלנו, הניחוח הנפלט מצמחים אלה יכול להתגלות כבלתי נסבל בקנה מידה של בעל חיים עם יכולות ריח מפותחות משמעותית משלנו. גם אם פירוש הדבר היה בחירה בין הבטחת הרעלה איטית וכואבת או העדפה של מינים פחות ריחניים, זה הימור בטוח שבן לוויה שלך יעשה את הבחירה שלו במהירות!

4. חומץ וחומרים חמוצים אחרים

אלמנט אחרון ששווה לעקוף: ​​חומץ! מזון נוזלי חומצי ונדיף, הוא משחרר שפע של מולקולות אורגניות ריחניות לאוויר הסביבה. אלה, בשאיפה של החתול, גורמים מיד להתכווצות לא נעימה של ריריות האף שלו. אם התגובה הזו תקינה, לעומת זאת הכאב שמתווסף לה אצל החתול הופך במהירות את המצב הזה למבחן.

5. בשמים ומטהרי אוויר

לבסוף, מהומה אחרונה שיש להימנע ממנה: מוצרים כימיים שנועדו להסוות או לנטרל ריחות מסוימים. בשמים פנימיים, תרסיסים מפיג ריח או אפילו חומרי חיטוי יכולים להיות שימושיים במיוחד מזיק לרווחת החיה שלך. עם זאת, זהו היבט חיוני שיש לקחת בחשבון כאשר חולקים את מרחב המחיה שלך עם חתול: כיבוד רגישויות הריח שלו, רחוק מלהיות טריוויאלי עבור איכות החיים שלו.

בקיצור, אם קריטריונים מסוימים חיוניים להבטחת חיים משותפים הרמוניים בין חתולים לבני אדם, אל לנו להזניח את היבטי הריח המעטים הללו בניהול היומיומי של חברינו החתוליים הנאמנים.

ברוך הבא » Blog » 5 הריחות שחתולים פשוט שונאים – האם אתה מכיר אותם?