4 הרגלים שלנו שנדמות לא מזיקות, אך עשויות לגרום סבל לילדים שלנו

Noah Levi

"איך אנחנו מזיקים ללא ידיעה? 4 התנהגויות של הורים שעשויות לגרום לסבל נפשי בלתי מודע בילדים"

במסע היומיומי של ההורות, מקובל שהורים ומחנכים עושים טעויות או עוסקים בהתנהגויות שעשויות להיראות לא מזיקות, אך שלמעשה עלולות לפגוע בהתפתחות הרגשית של הילד. להלן 4 התנהגויות שלכאורה לא מזיקות שעלולות לגרום למצוקה לילדים ויש להימנע מהן:

1. ערכו השוואות בין ילדים

השווה בין התכונות או הכישורים של ילד עם אלה של אח, אחות או חבר יכול לגרום לו לתחושת נחיתות ומתוסכל. זה יכול גם לפגוע ביחסים שלהם עם ילדים אחרים וליצור מתח משפחתי.

שדר ציפייה ריאלית

חשוב להדגיש ולעודד את החוזקות של כל ילד מבלי לנסות להשוות את הישגיו לאחרים. על ידי הכרה במאמצים שלהם ומתן להם ציפיות ריאליות המבוססות על היכולות שלהם, תקדם את ההערכה העצמית שלהם, את המוטיבציה שלהם ואת ההתפתחות הכללית שלהם.

2. הכחשה או מזעור רגשותיו של הילד

הכחשה או מזעור רגשות של ילד, בין אם כעס, עצב או פחד, יכולה לעכב את הביטוי הרגשי ואת היכולת לווסת את רגשותיו. למבוגרים יש אחריות לעזור לילדים להבין ולנהל את רגשותיהם בדרכים בריאות.

לאמת רגשות ולהציע תמיכה

במקום לומר ביטויים כמו "אל תבכה", "אל תפחד" או "זה בסדר", עדיף לאמת את רגשותיו של הילד בכך שתגיד לו שאתה מבין מה הוא אומר. מרגיש ולהציע לו תמיכה למצוא פתרון או להתגבר על החרדה שלהם.

3. משקרים כדי להציל אותם מאכזבה זמנית

כאשר אנו משקרים לילדים כדי לחסוך מהם אכזבה או קושי, אנו מונעים מהם את ההזדמנות ללמוד לקבל ולנהל את העליות והמורדות של החיים.. אם הורים מרבים להסתיר את האמת כדי לא לפגוע בילד, הדבר עלול להוביל גם לשחיקת האמון בין הילד להורה כאשר הוא מגלה את הסודיות הזו.

לקדם כנות וחוסן

במקום זאת, בואו נספר להם את המציאות ברמת ההבנה שלהם, ואז נעזור להנחות אותם בניהול נסיבות קשות. קידום כנות ואומץ מול כל מצב שנחווה חיוני כדי לעזור לילדים לפתח חוסן, לזכות בביטחון עצמי ולגבש את מערכת היחסים בין הורה לילד המבוססת על תקשורת.

4. השלכת שאיפות ומשאלות משלו על הילד

אולי אתה נלהב ממוזיקה או שתמיד חלמת להיות רופא, אבל ייתכן שהשאיפות האלה לא תואמות את זו של ילדך. אילוץ ילד ללכת בעקבות החלומות או המטרות שלך יכול לתסכל אותם ולפגוע בהערכה העצמית שלוכמו גם התפתחותו האישית.

עודדו את המסע שלהם

חשוב לעודד את ילדכם לחקור את התשוקות והכישרונות שלו, מבלי לכפות את הרצונות שלכם או של המשפחה. שימו לב לסימנים מיוחדים של עניין בילד ותמכו בו במאמציו להזין את התשוקות שלו ולעזור לו לבנות ביטחון עצמי והגשמה עתידית.

להמשך…

למרות שרוב ההורים מנסים לעשות כמיטב יכולתם כדי להבטיח את שלומם ואושרם של ילדיהם, חשוב להיות מודעים להתנהגויות שעלולות לגרום לסבל רב יותר ממה שאנו חושבים, על מנת להימנע מלשחזר שגיאות אלו.

היו קשובים וקשובים לצרכים ולרגשות של ילדכם, כבדו את אישיותו הייחודית והיו מוכנים לקבל את השונות ביניהם. חינוך אכפתי ואמפתי יאפשר לילדכם לגדול בטוח ומלא במערכות היחסים שלו עם אחרים.

ברוך הבא » Blog » 4 הרגלים שלנו שנדמות לא מזיקות, אך עשויות לגרום סבל לילדים שלנו