שף מוביל מגלה: איפה המקום האידיאלי לשמירה על טריות הביצים לאורך זמן?

Noah Levi

טיפים מהשף המוביל: איך לשמר את ביצי התרנגולת שלכם טריות ויש להן טעם נהדר לאורך זמן?

תוהים היכן לאחסן את הביצים כדי שהן יישארו טריות זמן רב ככל האפשר? אתה לא לבד. אנשים רבים אינם יודעים כיצד או היכן לאחסן נכון ביצים כדי למנוע בזבוז ולמקסם את חיי המדף שלהם. למזלנו, יש לנו את התשובה! שף מוביל חולק את הטיפים שלו למציאת המקום המושלם לאחסון ביצים ולהבטחת טריותן למשך מספר שבועות.

המקום הנכון לביצים: במקרר

קור הוא בעל הברית הטוב ביותר לשימור מזון, וביצים אינן יוצאות דופן. העצה הראשונה של השף היא אם כן לאחסן ביצים במקרר, בטמפרטורה שבין 0 ל-4 מעלות צלזיוס. טמפרטורה נמוכה זו מאטה את צמיחת החיידקים ובכך שומרת על איכות הביצים. מבלי לשכוח שהקור גם מגביל את אובדן הלחות, מה שמונע מהביצים להתייבש ולאבד את טריותן.

היזהרו מתנודות טמפרטורה

עם זאת, לא מספיק רק להניח את הביצים בכל מקום במקרר. אכן, אזורים מסוימים נתונים לשינויי טמפרטורה שעלולים לפגוע בשימור הביצים ולהפחית את תוחלת חייהן. לדוגמה, אם תניח את הביצים שלך ליד דלת המקרר, הן יהיו חשופות לתנודות טמפרטורה עקב פתיחה וסגירה תכופה של הדלת. כמו כן, הימנעו מאחסנתם בפינה קרובה מדי למקפיא או למאוורר.

המיקום האידיאלי: על מדף מרכזי

הצ'יף הגדול מייעץ לנו אפוא לאחסן ביצים על מדף מרכזי במקרר, שבו הטמפרטורה היא היציבה והאופטימלית ביותר כדי לשמור על טריותם. עמדה זו היא גם הטובה ביותר להימנע ממגע ישיר עם מזונות אחרים, ובכך להגביל את הסיכונים של זיהום צולב וריחות לא רצויים אפשריים שהביצים עלולות לספוג. ואל דאגה, יש מספיק מקום לקרטוני ביצים אפילו במקררים הקטנים ביותר!

שמור ביצים באריזה המקורית

אל תשכח לשמור ביצים בקרטון המקורי שלהן. אריזה שתוכננה במיוחד לביצים נועדה להגן על קליפות שבריריות מפני פגיעות ושברים בשוגג. הם גם עוזרים לשמור על רמת לחות אופטימלית סביב הביצים, מה שעוזר לשמר את איכותן וטריותן.

בצע את הבדיקה כדי לזהות ביצה טרייה

כדי להבטיח שהביצים שלך עדיין טריות וטובות לאכילה, גם לאחר מספר שבועות במקרר, השף מציע לך לבצע את הבדיקה הפשוטה הזו:

  1. ממלאים מיכל במים קרים;
  2. טובלים בעדינות ביצה במים;
  3. התבונן בהתנהגות הביצה במים.

אם הביצה שוקעת לתחתית המיכל ונשארת במצב אופקי, היא עדיין טרייה. מצד שני, אם הוא מתיישר מעט לכיוון האנכי, זה אומר שנוצר כיס אוויר בפנים והביצה מתחילה להזדקן. לבסוף, אם הביצה צפה לגמרי אל פני השטח, היא ישנה מדי ואסור לאכול אותה.

כבד את תאריך התפוגה

גם אם אתה נוקט בכל אמצעי הזהירות הדרושים כדי לייעל את שימור הביצים שלך, חיוני לכבד את תאריך השימוש שצוין על ידי היצרן או המוכר. תאריך זה מייצג את התקופה שבה הביצה שומרת על טעמה ועל איכויותיה התזונתיות האופטימליות.

טיפול בביצים לפני אחסון

זכרו שטיפול בביצים שלכם מרגע הרכישה הוא קריטי כדי להבטיח את טריותן ואיכותן. עקוב אחר הטיפים הבאים כדי לשמר בצורה הטובה ביותר את חיי הביצים שלך:

  • בדוק את הביצים לפני קנייתם, לוודא שאין להם סדקים או עיוותים;
  • קנה את הביצים שלך בחנות מהימנה, העומדת בתקני היגיינה ושימור מזון;
  • לשאת את הביצים בזהירות, הימנעות מלהכניס אותם לאזור חם במכונית שלך ולהבטיח שהם לא יסבלו מזעזועים במהלך ההובלה;
  • שטפו תמיד ידיים לפני טיפול בביצים, כדי להפחית את הסיכון לזיהום.

בעזרת הטיפים הללו תוכלו לשמור על הביצים טריות לאורך זמן, להימנע מבזבוז מזון ובעיקר לנצל עד תום את הטעמים העדינים והיתרונות התזונתיים שלהן.

ברוך הבא » Blog » שף מוביל מגלה: איפה המקום האידיאלי לשמירה על טריות הביצים לאורך זמן?