שלוש תכונות מזהירות שמציינות על אדם שמרמה בקשר זוגי – האם אתה מתאים לדיוקניהן?

Noah Levi

אזהרה לנשים: התכונות שבגברים שמעידות על נטייה לבגידה - האם את מכירה אותן בבן זוגך?

בגידה היא לעתים קרובות מרכיב הרסני במערכות יחסים רומנטיות. בדרך כלל, זה בן זוג אחד שבוגד באחר, אבל יש כמה מאפיינים ספציפיים הקשורים לגברים שנוטים לבגוד בבני הזוג שלהם. במאמר זה, נדון ב-3 תכונות האישיות המשותפות לגברים הללו.

תכונת אישיות מס' 1: טראומת ילדות

לילדות יש תפקיד משמעותי בפיתוח התנהגויות והרגלים שאנו מאמצים כמבוגרים. כמה גברים סבלו טְרַאוּמָה במהלך ילדותם ובכך השפיעה על הדרך שבה הם ניגשים למערכות היחסים שלהם בשלב מאוחר יותר בחיים.

  • אובדן הורה או אדם אהוב : ילדים שאיבדו הורה או אהוב עלולים לפתח בעיות רגשיות ואמון כמבוגרים. בעיות אלו יכולות להוביל אותם למצוא נחמה במספר בני זוג, ובכך להגדיל את הסיכויים לבגידה.
  • התעללות : בין אם פיזית, מינית או רגשית, התעללות שסבלה בילדות יכולה לשנות את הדימוי העצמי ואת היכולת לנהל רגשות גם בבגרות. אנשים אלה עשויים לשאוף למלא את החלל הנגרם על ידי חוויות טראומטיות אלה באמצעות רומנים מחוץ לנישואים או יחסי מין.

תכונת אישיות מס' 2: הערכה עצמית וביטחון עצמי

גבר עם הערכה עצמית נמוכה עשוי להיות בוגד יותר. אם אדם מפקפק כל הזמן בערכו, סביר להניח שהוא יחפש אישור והרגעה מאנשים אחרים. זה עשוי לכלול מעורבות יחסי מין או כמה אוהב הרפתקאות עם שותפים אחרים בניסיון לחזק את האגו ולהרגיש רצוי.

  • נטייה להשוות : גבר שמשווה את עצמו כל הזמן לאחרים עשוי להיות בעל סיכוי גבוה יותר לבגוד בבת זוגו. אם הוא חושב שגברים אחרים הם יותר מוכשרים, מושכים או מוכשרים, הוא עלול להתפתות להוכיח את ערכו שלו על ידי השגת חיבתן או רצונן של נשים אחרות.
  • צורך בשליטה : גם לגברים שמוצאים סיפוק בשליטה בבני הזוג שלהם יש נטייה לבגידה. הצורך לשלוט ולתמרן אחרים עלול לדחוף אותם לחפש מספר בני זוג כדי להפעיל שליטה על חייהם הרומנטיים והמיניים.

מערכת היחסים בין חמשת הגדולים והערכה עצמית

חמשת הגדולים היא מודל אישיות שמודד חמישה ממדים עיקריים: פתיחות, מוחצנות, נעימות, קפדנות ויציבות רגשית. כמה מחקרים הוכיחו שהערכה עצמית קשורה לחמשת ממדי האישיות הגדולים, כולל יציבות רגשית ומוחצנות.

לאנשים מוחצנים, למשל, יש הערכה עצמית גבוהה יותר מכיוון שהם רגילים לאינטראקציות חברתיות ומרגישים בנוח בפומבי. לעומת זאת, אנשים עם יציבות רגשית נמוכה (כלומר, רמות גבוהות של נוירוטיות) עלולים לסבול מהערכה עצמית נמוכה יותר, מה שעלול למלא תפקיד בנטייה שלהם לבגוד בבני זוגם.

תכונת אישיות מס' 3: האישיות הנרקיסיסטית

גברים עם תכונות נרקיסיסטים לרוב נתפסים כבעלי סיכוי גבוה יותר לבגוד בבני הזוג שלהם. התנהגותו של הסוטה הנרקיסיסטי מורכבת ממניפולציה של אחרים על מנת להשיג את מבוקשו ולספק את צרכיו האנוכיים מבלי לקחת בחשבון את רווחתו של האדם האחר. הנה כמה סימנים שגבר נרקיסיסטי עשוי להפגין:

  • חוסר אמפתיה : לאנשים נרקיסיסטים יש בדרך כלל מעט אמפתיה לרגשות ולצרכים של אחרים. הם מרוכזים בעצמם ועשויים להיות אדישים להשלכות של מעשיהם על בן הזוג ועל מערכת היחסים שלהם.
  • צורך מתמיד בהערצה : גבר נרקיסיסטי צריך מחמאות ותשומת לב כדי להרגיש מוערך. צורך בלתי פוסק זה עלול לגרום לו לחפש מקורות חיבה ואימות חדשים, שיכולים לכלול בני זוג מחוץ למערכת היחסים הנוכחית שלו.
  • חוש חוק : גברים נרקיסיסטים מאמינים לעתים קרובות שהם ראויים לכל הדברים שהם רוצים פשוט כי הם עצמם. אמונה זו יכולה להוביל אותם להצדיק את מעשיהם הבלתי נאמנים על ידי אמונה שמעמדם או הצלחתם מאפשרים להם לבגוד בבן הזוג שלהם.

חשוב להבין שלא כל האנשים עם שלוש התכונות הללו בהכרח הופכים מתעתע. עם זאת, על ידי מודעות לגורמי הסיכון הפוטנציאליים הללו, ניתן להבין טוב יותר מדוע גברים מסוימים עשויים להיות בעלי סיכוי גבוה יותר להתחייבאי נאֱמנות.

ברוך הבא » Blog » שלוש תכונות מזהירות שמציינות על אדם שמרמה בקשר זוגי – האם אתה מתאים לדיוקניהן?