סודות המטבח של סבתא: איך להכין עש תוך כדי מהיר באמצעות המרכיבים השגרתיים שלנו

Noah Levi

סודות הבישול של סבתא: איך להכין מגר במהירות ונוחות באמצעות מרכיבים שנמצאים בארון המטבח שלך?

בבתים שלנו, לעתים קרובות אנו מוצאים את החרקים הקטנים והמזיקים הללו הנקראים עש. הנוכחות שלהם לא רק מטרידה, אלא גם יכולה לגרום לבגדים ולמזון שלנו להידרדר. במאמר זה, אנו מציגים כמה טיפים יעילים של סבתא להדברת עש כהרף עין, תוך שימוש במרכיבים יומיומיים. לכן, אם אתה רוצה להגן על החפצים שלך מבלי להזדקק לכימיקלים, השיטות הפשוטות וה-100% הטבעיות האלה הן בשבילך.

לבנדר: בושם ומגן הודות לתכונותיו המונעות עש

לבנדר הוכר מזה זמן רב בתכונותיו דוחות חרקים, במיוחד עש. בנוסף להפצת ריח נעים, הוא נשאר פתרון אקולוגי לשמירה על הבגדים והארונות. רק למקם כמה ענפים של יבש לבנדר ישירות בארונות או במגירות שלך איפה הבגדים שלך. ההשפעות של צמח זה דוחות עש ומפיצות ריח מרגיע בחלל הפגוע.

איך מכינים לבנדר?

כדי ליהנות מהיתרונות של לבנדר, אתה פשוט צריך להשתמש בפרחים היבשים של הצמח הזה. אתה יכול לקנות אותם בחנות אורגנית או לייבש אותם בעצמך אם יש לך צמחי לבנדר בגינה. לשם כך, תצטרכו לחתוך את גבעול הפרחים ולתלות אותם במקום יבש הרחק מאור שמש ישיר עד לייבוש מלא.

פלפל שחור: הרחק עש מזון באופן טבעי

האם אתה רוצה להגן על אספקת המזון שלך מפני עש מזון מבלי להיעזר בכימיקלים המסוכנים לבריאותך? פלפל שחור הוא פתרון טבעי שמתגלה כיעיל מאוד. בדומה לבנדר, ריחו העז והחריף דוחה חרקים מסביב כמו עש מבלי לפגוע באיכות המזון שלך. כל שעליך לעשות הוא להניח כמה גרגרי פלפל שחור בארונות או על המדפים שבהם מאוחסן האוכל שלך.

הטיפ של סבתא: למגר עש כהרף עין עם המרכיבים היומיומיים האלה
הטיפ של סבתא: למגר עש כהרף עין עם המרכיבים היומיומיים האלה

איך משתמשים בפלפל שחור נגד עש?

על מנת לנצל עד תום את תכונותיו קוטל החרקים של הפלפל השחור, רצוי להניח כמה דגנים מלאים בכוס או בקופסה קטנה ולאחר מכן להניח באזורים הנגועים. יש לחדש שיטה זו בערך כל 6 חודשים כדי להבטיח הגנה מיטבית.

חומץ לבן: לנקות ולחטא להעלמת עש

פתרון חיוני לחיי היומיום שלנו, חומץ לבן פועל גם כדוחה עש. תכונות החיטוי שלו והחומציות שלו מאפשרים לחסל את זחלי העש כמו גם את הריח הפולשני שלהם לפעמים. אתה יכול להשתמש בחומץ לבן כדי לנקות ולחטא את הארונות, המגירות או אפילו המדפים שלך, היכן שעשים צפויים לקנן.

איך מכינים תמיסת חומץ לבן?

כדי ליצור פתרון יעיל באמצעות חומץ לבן, פשוט: מערבבים חלק אחד חומץ עם שני חלקים מים. לאחר מכן קח מטלית נקייה והרטב אותה קלות בתמיסה לפני ניקוי המשטחים הפגועים. שיטה זו חייבת להתבצע באופן קבוע כדי להבטיח הגנה ללא רבב.

מלח גס: תרופת סבתא נגד עש

מלח גס הוא מרכיב נפוץ מאוד במטבחים שלנו ויכול לשמש גם למלחמה בעש. הודות לתכונות ההיגרוסקופיות שלו, הוא עוזר לספוג את הלחות הקיימת בבתים שלנו, מה שהופך את הסביבה לפחות תורמת להתפתחות של עש. בנוסף, כמו הטיפים האחרים שהוזכרו קודם לכן, ריח המלח נוטה להדוף את החרקים הלא רצויים הללו.

כיצד להשתמש במלח גס כדי להילחם בעשים?

מומלץ להניח כמה כפות מלח גס בקערה או על פיסת בד ולאחר מכן להניח במיקום הרצוי. יש לחזור על שיטה זו מדי חודש כדי שההשפעות יימשכו.

הודות לעצות הטבעיות הללו, אתה יכול כעת להרחיק עש מהבית שלך על ידי שימוש במוצרים יומיומיים לא רעילים וידידותיים לסביבה. בהצלחה בהדברת המזיקים הקטנים הללו!

ברוך הבא » Blog » סודות המטבח של סבתא: איך להכין עש תוך כדי מהיר באמצעות המרכיבים השגרתיים שלנו