מה חבוי מאחורי המבטים העמוקים של הכלב שלך? גילוי נעורים מפתיע!

Noah Levi

חשיפת הסודות שמאחורי מבט הכלב: איך להבין באמת את מה שהחבר הנאמן שלנו מנסה להעביר לנו?

כולנו חווינו את הרגע הזה שבו בן לווינו הנאמן בעל ארבע הרגליים בוהה בנו, לפעמים אפילו בלי סיבה נראית לעין. למרות שזה היבט טבעי של התנהגות כלב, השאלה הזו מסקרנת לעתים קרובות את הבעלים: "למה הכלב שלי בוהה בי? ". במאמר זה, אנו מנתחים את הסיבות השונות מאחורי המראה הזה על ידי ניתוח שפת כלבים והתפתחות היחסים בין בני אדם וכלבים.

מורשת אבות: זאבים ותקשורת חזותית

קודם כל, חיוני לזכור שכלבים הם צאצאים ישירים של זאבים, ולכן חלק גדול מההתנהגות שלהם נובע מאבותיהם הפראיים. זאבים, כמו חברינו הארבע רגליים, תמיד היו חיות חברתיות המתקשרות בעיקר דרך גופם, במיוחד דרך העיניים, הבעות הפנים והתנוחות שלהם.

תקשורת חזותית זו שימשה אז לשמירה על לכידות קבוצתית. לכן חברי הכלבים שלנו שמרו על חלק מהמורשת הזו, וזו הסיבה פשוטה מַבָּט מהדהד אינסטינקטים אבותיים וממלא תפקיד מכריע במהלך האינטראקציה שלהם עם בני גילם ועם בני אדם. למבט הכלב שלך יכולות להיות לכן כמה משמעויות.

המבטים המסתוריים של הכלבים שלנו: מה הם באמת מתכוונים?
המבטים המסתוריים של הכלבים שלנו: מה הם באמת מתכוונים?

המבט לביטוי רגשות וצרכים

אחת הסיבות העיקריות שכלב עשוי לבהות בך היא לתקשר את רגשותיו וצרכיו. לדוגמה :

  • בקשה לתשומת לב : אולי הכלב שלך פשוט ירצה למשוך את תשומת לבך, לבקש חיבוקים או להזכיר לך שהגיע הזמן לטיול שלו.
  • מתוך סקרנות : כלבים הם בעלי חיים סקרנים שמתבוננים ברצון בסביבתם וביצורים החיים סביבם. הכלב שלך שמסתכל עליך עשוי להיות פעולה פשוטה של ​​התבוננות.
  • מדאגה : כלב חרד או לחוץ יטה להתבונן בבעליו מקרוב בתקווה למצוא נחמה או להבין מה קורה.
  • של כניעה : אם המבט מלווה בסימנים כמו הזנב המורד או ליקוק השפתיים, הוא מבטא יציבה של כניעה כלפיך.

עם זאת, מבטים מסוימים עשויים לשקף כוונות בעייתיות יותר.

פחד או תוקפנות

למרות שהמראה לפעמים לא מזיק ואקספרסיבי, הוא גם יכול להיות פּרוֹבוֹקָטִיבִי. במצבים מסוימים, הכלב שלך עשוי להסתכל עליך בעקשנות ולאמץ תנוחה מאיימת (אוזניים עזות, שיער זיוף וכו'). התנהגויות אלו יכולות לנבוע מפחד, חרדה, תוקפנות או אפילו הפרעה התנהגותית. במקרים אלו, חשוב להבין את הגורמים לגישה זו ולהתייעץ עם מומחה אילוף כלבים על מנת למצוא פתרונות.

דרך ליצור קשר עם בני אדם

עם הזמן והביות, כלבים פיתחו מערכת יחסים ייחודית עם בני אדם. היכולת הזו ליצור קשר חזק מבוססת בחלקה על היכולת שלהם להבין את הרגשות שלנו ואת שפת הגוף שלנו, כולל כמובן את המראה. הכלב אף פיתח תופעה הנקראת "מבט מצוקה", כלומר מבט אשר מעורר תגובה אמפתית ותומכת בבני אדם. מבט זה מחזק את הקשר בין המאסטר לגור שלו.

תחומי עניין משותפים: סנכרון בין בני אדם לכלבים

מחקר יפני משנת 2015 של Miho Nagasawa מציע שכאשר כלבים בוהים פרקי זמן ארוכים בבעליהם, זה גורם לעלייה ברמות האוקסיטוצין, הידוע גם בשם הורמון האהבה, בשני הצדדים. כך נוצר מעגל סגולה בו כולם תורמים לחיזוק הקשר הרגשי וההתקשרות. המבט של הכלב שלך יכול אפוא להיות סימן אמיתי לחיבה ולקשר בינך לבינו.

מצבים מיוחדים שבהם עליך לפרש את מבטו של הכלב שלך

מלבד הסיבות שהוזכרו לעיל, ישנם מצבים מסוימים שיכולים להסביר את המבט המתעקש של הכלב שלך:

  • לומדים תרגיל חדש : אם אתה מאלף את הכלב שלך ללמוד טריק חדש או כלל ספציפי, זה נורמלי לחלוטין שהוא בוהה בך כדי להבין את הציפיות שלך ולחכות לפקודות שלך.
  • אי – נוחות פיזית : המבט העיקש של הכלב שלך יכול לפעמים להיות מוצדק באי נוחות פיזית, אם למשל משהו מפריע לו או גורם לו לכאב. במקרה כזה, אל תהססו להתייעץ עם הווטרינר שלכם כדי לבדוק שהכל בסדר.

המראה של חברינו הכלבים רחוק מלהיות בלתי מזיק. בין אם להביע את רגשותיהם או צרכיהם, לעורר אותנו או להיפך לחזק את הקשר הרגשי שלנו, הם חושפים מורכבות ואינטליגנציה שעושה את עושר היחסים בין האדם לכלבו. למדו לפענח את מבטו של כלבכם על מנת להבין טוב יותר את המניעים שלו ובכך לחזק את הקשר שלכם!

ברוך הבא » Blog » מה חבוי מאחורי המבטים העמוקים של הכלב שלך? גילוי נעורים מפתיע!