מה גורם לנו להרגיש קנאה בעבר האהבתי של השותף שלנו?

Noah Levi

גילוי העבר: תובנות והבנות מחדש שיכולות לעזור למערכת הזוגית שלנו להתמודד עם הרגשת הקנאה מהעבר הרומנטי של בן הזוג

קנאה ידועה כתחושה מורכבת, לרוב מכריעה וקשה לניהול. בין שלל ביטוייו, אחד מהם נוגע לאופן בו אנו מגיבים לעבר הרומנטי של בן הזוג שלנו. מדוע אנו חשים קנאה בעבר הרומנטי של בן הזוג שלנו? במאמר זה, נחקור את הסיבות השונות המסבירות את התחושה הזו וננסה להבין כיצד היא יכולה להשפיע על מערכת היחסים שלנו.

א. תחושות של חוסר ביטחון

קודם כל, אחת הסיבות העיקריות לכך שחלק מהאנשים חשים קנאה בעבר הרומנטי של בן הזוג קשורה לתחושת חוסר ביטחון.

א. הפחד לא להיות מספיק טוב

ואכן, כאשר אנו מגלים שלבן הזוג שלנו היו מערכות יחסים בעבר, מקובל להשוות את עצמנו באופן לא מודע לבני הזוג לשעבר הללו. השוואה זו יכולה ליצור אצל אנשים מסוימים תחושת נחיתות, הניזונה מהפחד לא לעמוד בציפיות של בן הזוג ולהיות פחות יעיל או מעניין מקודמיהם. הפחד הזה שלא להיות מספיק טוב יכול אז להוביל לקנאה לגבי העבר הרומנטי של בן הזוג שלנו..

ב. חרדת נטישה

ואז, קנאה זו יכולה להיות מונעת גם על ידי חרדת נטישה. וזה יכול להוביל להתנהגויות כמו רוצים לדעת את כל הפרטים על מערכות היחסים הקודמות של בן הזוג שלנו, מחשש שהוא או היא יעזבו אותנו להתחבר מחדש עם אקס. הפחד הזה מהחלפה לרוב מופרך ויוצר מצב רעיל אצל בני הזוג.

II. השלכה של חוויות העבר של האדם עצמו

מצד שני, ייתכן שקנאה כלפי העבר הרומנטי של בן הזוג קשורה לחוויות העבר שלנו. אלה יכולים אז להשפיע לרעה על הפרשנות שלנו למערכות היחסים הקודמות של החצי השני שלנו.

א. פרידות כואבות

למשל, אם חווינו פרידות רומנטיות קשות בעבר, קל יותר להשליך את הקשיים הללו על מערכת היחסים הנוכחית ולחוש קנאה על הסיפורים הקודמים של בן הזוג שלנו. אנו יכולים אפילו לדמיין, בטעות, שבן הזוג שלנו יכול לשחזר את אותם דפוסים כמו אלה שחוו במערכות היחסים שלנו בעבר.

ב.חוסר ביטחון עצמי

בנוסף, אנשים עם רמות נמוכות של ביטחון עצמי נוטים יותר לחוש קנאה על העבר הרומנטי של האחר המשמעותי שלהם. ואכן, הם נוטים לזלזל בעצמם ולפקפק בתכונותיהם שלהם, מה שעלול להוביל אותם להערכת יתר של חשיבות מערכות היחסים בעבר של בן הזוג ולחוש קנאה.

III. סקרנות לא במקום

חלק מהאנשים חווים גם קנאה על העבר הרומנטי של בן הזוג עקב א סקרנות מוגזמת או שגויה.

א. התמקד בעבר

לפעמים אנחנו מייחסים חשיבות רבה מדי לפרטי העבר של בן הזוג שלנו, ומבקשים לדעת כל פרט אחרון ממערכות היחסים והחוויות הרומנטיות שלהם בעבר. האובססיה הזו לעבר יכולה להפוך במהירות לקנאה אם ​​לא תיזהר.

ב. האידיאליזציה של בני זוג לשעבר

קורה גם שאנו נוטים לעשות אידיאליזציה של בני הזוג לשעבר של החצי השני שלנו, לייחס להם תכונות דמיוניות ובכך להציב אותם בעמדת "יריבים". על ידי כך, אנו מאכילים את חוסר הביטחון של עצמנו ויוצרים קנאה על העבר הרומנטי של בן הזוג שלנו.

IV. איך להתמודד עם הקנאה הזו?

כדי לנהל קנאה כלפי העבר הרומנטי של בן הזוג שלנו, חיוני לזהות את הסיבות ולעבוד על עצמנו.

א. תקשר עם השותף שלך

הצעד הראשון לניהול הקנאה הזו הוא לדון ברגשות ובפחדים שלנו עם החצי השני שלנו. תקשורת כנה ופתוחה עוזרת לעיתים קרובות להפיג מתחים ולהקל על חששות.

ב.עבודה על עצמך

לאחר מכן, חשוב לקחת צעד אחורה לעבוד על חוסר הביטחון והפחדים שלך. ניתן לעשות זאת באמצעות עבודה אישית (קריאת ספרים, קבלת מידע ועוד) או באמצעות מעקב טיפולי עם איש מקצוע.

ג. התמקדות מחדש במערכת היחסים הנוכחית

לבסוף, חיוני להתמקד מחדש במערכת היחסים הנוכחית, לתת לו את כל תשומת הלב הראויה. ואכן, התמקדות בעבר רק מלבה את הקנאה ומסיטה את האנרגיה שלנו מבניית מערכת יחסים הרמונית.

  • זכרו שהעבר הוא בעבר : לכן חשוב לא לתת למערכות היחסים העבר של בן הזוג שלנו להכתיב את ההווה והעתיד שלנו. לכולנו יש עבר רומנטי וזו מציאות שאנחנו צריכים להתמודד איתה.
  • הבינו שאנחנו לא יכולים לשלוט בהכל: אם אתם מתקשים לקבל את העובדה שבן הזוג שלכם חווה חוויות רומנטיות לפניכם, חשוב להבין שאינכם יכולים לשלוט בהכל – לא בחייו, ולא בחייכם. העבר נגמר והוא לא אמור להשפיע לרעה על מערכת היחסים הנוכחית שלך.
  • להפגין בגרות רגשית : חיוני לפתח את הבשלות הרגשית שלנו כדי ללמוד לנהל את הרגשות השליליים שלנו, במקום לתת להם להכתיב את ההתנהגות שלנו.

אם אנו חשים קנאה על העבר הרומנטי של בן הזוג שלנו, חשוב להבין את הסיבות וללמוד לווסת את הרגשות שלנו כדי לא לפגוע בזוגיות שלנו. על ידי תקשורת כנה עם בן הזוג שלנו ועבודה על חוסר הביטחון והפחדים שלנו, נוכל לבנות זוג חזק ושלו שיעמוד במבחני הזמן.

ברוך הבא » Blog » מה גורם לנו להרגיש קנאה בעבר האהבתי של השותף שלנו?