מדוע מומחים ממליצים להפסיק לשלוח הודעות בוואטסאפ אחרי שעה זו?

Noah Levi

האם שליחת הודעות בשעות המאוחרות של הלילה יכולה לפגוע בנו? מדען מביא את התשובה ומסביר איך לשמר על בריאותנו מנזקי החשיפה למסך בשעות הלילה.

השימוש של וואטסאפ הוא כמעט חיוני היום, בין אם לתקשר עם יקיריכם, להחליף עם עמיתים או לשתף מידע. אפליקציית הודעות מיידיות זו מציעה יתרונות רבים ומקלה מאוד על האינטראקציות היומיומיות שלנו. עם זאת, מומחה מזהיר מפני שליחת הודעות לאחר 22:00, גלה את הסיבות שלה במאמר זה.

עבודת לילה וחיים פרטיים

עבור אנשים מסוימים, העבודה נמשכת לעתים קרובות עד מאוחר בערב. לכן מקובל לראות הודעות מקצועיות שנשלחות לאחר השעה 22:00. עם זאת, מסתבר שלתרגול זה יכול להיות השפעה על הרווחה הכללית שלנו, במיוחד במונחים של איכות השינה.

הפרעת שינה

מומחי שינה מסכימים שחשיפה לאור כחול ממסכים לפני השינה פוגעת מאוד ביכולת שלנו להירדם. למעשה, לאור זה יש השפעה של לדכא ייצור מלטוניןהורמון האחראי על ויסות השינה.

בנוסף, הנושאים הנידונים בשיחות אלו עלולים לפעמים לגרום ללחץ או דאגה, ולעכב את יכולתנו להירגע וליהנות משנת לילה טובה.

כבוד לפרטיות וזמן מנוחה

שליחת הודעות לאחר השעה 22:00 יכולה להיחשב גם כחדירה לפרטיות של בן שיחו. כולם צריכים להירגע בסוף היום ולטעון מצברים כדי להיות מוכנים להתמודד עם היום שלמחרת.

לכן חשוב לכבד את זמן המנוחה הזה ו אל תבקש כל הזמן אהובים או עמיתים.

וואטסאפ: הנה הסיבה שמומחה ממליץ לא לשלוח הודעות אחרי 22:00.
וואטסאפ: הנה הסיבה שמומחה ממליץ לא לשלוח הודעות אחרי 22:00.

האיכות הירודה של חילופים מאוחרים

תקשורת מאוחרת מובילה לעתים קרובות ל:

  • תגובות פחות מתחשבות ויותר ספונטניות,
  • קושי לסנתז רעיונות,
  • חוסר תשומת לב לתגובות שהתקבלו.

לכן, בנוסף לשיבוש הרווחה הכללית והפרטיות שלנו, שליחת הודעות לאחר 22:00 מביאה לתקשורת פחות יעילה עבורך ועבור בני שיחתך.

השפעת רגשות על תקשורת

בנוסף, ידוע שהרגשות מתגברים בסופו של יום, בעיקר בגלל עייפות מצטברת. לכן הדיון מסתכן לקחת יותר רגשי מאשר רציונליעם תוצאה של אי הבנה אפשרית בין בעלי עניין.

זה יכול להשפיע על יחסים מקצועיים או אישיים, במיוחד כאשר דנים בנושאים רגישים.

אימוץ שיטות עבודה טובות: חלופה והמלצות

עם זאת, ישנן אלטרנטיבות להימנע מלהיכנע לדחף לשוחח בצ'אט בוואטסאפ אחרי 22:00:

  • רשום את הרעיונות שלך : אם אתם נוטים לחשוב על דברים חשובים בסוף היום, הקדישו כמה דקות לרשום אותם והימנעו מלשכוח אותם. זה גם יאפשר לך לגשת אליהם בראש נח למחרת,
  • בעד קביעת פגישות טלפוניות : זה עשוי להיות מעניין לקבוע זמן ייעודי לדון בנושאים חשובים עם בן השיח שלך, זה ייתן לך את ההזדמנות לחלוק את מחשבותיך בצורה רגועה יותר,
  • השתמש במצב שקט או במצב טיסה בסמארטפון שלך : כדי למנוע את הפיתוי להגיב להודעות מאוחרות, אל תהססו לשים את הטלפון במצב שקט או טיסה ברגע שאתם הולכים לישון. השינה שלך רק תהיה טובה יותר.

הגבל הודעות

אפשרות נוספת תהיה לכבות התראות מאפליקציות הודעות מסוימות במהלך הערב, מה שיאפשר לך להישאר ממוקד בפעילויות שלך מבלי להתבקש כל הזמן על ידי הודעות ליליות.

שליחת הודעות לאחר 22:00 יכולה להיות בעלת מספר השפעות שליליות על הבריאות שלנו, הפרטיות שלנו ואיכות חילופי הדברים שלנו עם אחרים. להיות מודע להשפעות המזיקות הללו ואימוץ שיטות עבודה טובות כדי להימנע מלהיכנע לפיתוי היא הדרך הטובה ביותר לשמר את הרווחה הכללית שלנו.

ברוך הבא » Blog » מדוע מומחים ממליצים להפסיק לשלוח הודעות בוואטסאפ אחרי שעה זו?