כמה זמן נדרש לשרוף קילוגרם של שומן באמצעות הליכה? התשובה תפתיע אתכם!

Noah Levi

"לא צריך לרוץ כדי לשרוף שומן: איך ההליכה יכולה לעזור לנו להתמודד עם המשקל הרב, באיזו מהירות ובאיזה קצב? התשובה יכולה להפתיע אתכם"

הליכה מומלצת לרוב כפעילות גופנית נגישה לכולם כדי לקדם ירידה במשקל. אבל כמה זמן אתה צריך ללכת כדי באמת להוריד קילו שומן? אנו בוחנים את הנתונים המדעיים ונותנים לך טיפים לאופטימיזציה של מפגשי ההליכה שלך.

העיקרון הבסיסי: לשרוף 7,000 קלוריות כדי להוריד 1 ק"ג שומן

ירידה במשקל מבוססת בעצם על עיקרון פשוט: להוציא יותר קלוריות ממה שאתה צורך. כדי להוריד קילו שומן, מקובל בדרך כלל שצריך לשרוף בערך 7,000 קלוריות. זה אולי נראה עצום, אבל מתפרש על פני מספר ימים או שבועות, זה הופך להיות יותר בר השגה. כמובן שיש להתאים נתון זה לכל אדם, שכן גורמים מסוימים יכולים להשפיע על ההוצאה האנרגטית, כגון גיל, מין, גנטיקה ורמת הפעילות הגופנית.

ללכת כדי לשרוף קלוריות

הליכה היא דרך מצוינת לשרוף קלוריות בעדינות. הוא משתמש בכל שרירי הגוף ויש לו השפעה מועטה על המפרקים. בהתאם לגיל שלך, למשקל ולחילוף החומרים, ההערכה היא שאתה שורף בין 240 ו-350 קלוריות לשעת הליכה במהירות מתונה (כ-5 קמ"ש). כמובן שאם תלכו מהר יותר או בשטח לא אחיד, תשרפו עוד יותר קלוריות.

לרדת במשקל בהליכה: הנה כמה זמן לוקח להוריד קילו שומן
לרדת במשקל בהליכה: הנה כמה זמן לוקח להוריד קילו שומן

מספר משוער של שעות הליכה כדי לרדת 1 ק"ג

לפיכך, כדי לשרוף את 7,000 הקלוריות הנחוצות להעלמת קילוגרם אחד של שומן, אנו יכולים להעריך כי יש צורך להשיג בין 20 ו-29 שעות הליכה. נתון זה משתנה בהתאם לאדם ולעוצמת ההליכה. כדי לפשט את החישובים, לקחנו בממוצע 1750 דקות, או כ-29 שעות הליכה:

  • 7,000 קלוריות / 240 קלוריות לשעה = 29 שעות לאדם עם חילוף חומרים איטי
  • 7,000 קלוריות / 350 קלוריות לשעה = 20 שעות לאדם עם חילוף חומרים מהיר

יש לקחת הערכה זו עם גרגר מלח, מכיוון שהיא אינה לוקחת בחשבון וריאציות בודדות או גורמים אחרים שיכולים להשפיע על ירידה במשקל, כגון איכות הדיאטה, רמת הלחץ או איכות השינה.

דרכים אחרות לשרוף קלוריות במהירות

הליכה היא לא הדרך היחידה לשרוף קלוריות ביעילות. בדרך כלל, ככל שפעילות גופנית אינטנסיבית יותר, ככל שהוא דורש יותר את השרירים וגורם להוצאה אנרגטית משמעותית. כדוגמה ולהשוואה, הנה כמה פעילויות ששורפות קלוריות במהירות:

  • 15 דקות של החלקה על גלגיליות
  • 20 דקות של ריצה
  • 30 דקות של רכיבה על אופניים או שחייה
  • 45 דקות של יוגה או פילאטיס

טיפים לאופטימיזציה של ירידה במשקל בזמן הליכה

כדי להגדיל את הסיכוי לאבד קילו שומן בהליכה, ניתן ליישם מספר אסטרטגיות. הנה כמה טיפים למקסום הוצאות האנרגיה במהלך הפגישות שלך:

שמרו על קצב קבוע ומתמשך

כדי שההליכה תהיה יעילה באמת, חיוני לשמור על קצב קבוע ומתמשך. קצב בינוני עד מהיר (בין 5 ל-6 קמ"ש) יהיה אידיאלי לשימוש יותר בשרירים ולהגברת ההוצאה האנרגטית. כדי להקל, שקלו להשתמש במד צעדים או באפליקציה ייעודית לנייד שתעזור לכם למדוד ולשמור על הקצב הרצוי.

מפגשים מפוצלים

במקום לשאוף ללכת במשך שעות בכל פעם, בחר במפגשים קצרים יותר אך חוזרים ונשנים לאורך היום או השבוע. לדוגמה, בחר בשני מפגשים בני 30 דקות בכל יום, בהפרש של ארבע שעות לפחות. גישה זו מסייעת לשמור על חילוף חומרים גבוה ומקדמת הוצאת אנרגיה.

שינוי השטח והנטיות

הליכה בשטח שונה תאתגר את השרירים שלך בצורה שונה, מה שיכול לעזור לשרוף יותר קלוריות. החלף בין הפעלות בשטח שטוח ומשופע או בחר בשבילים לא אחידים במידת האפשר. אתה יכול גם לתרגל הליכה נורדית, המערבת את כל הגוף באמצעות מוטות ספציפיים.

כדי ללכת רחוק יותר: התאימו את התזונה שלכם ואמץ אורח חיים בריא

גם אם הליכה היא בסיס טוב לתחילת ירידה במשקל, יש צורך לאמץ עוד כמה שינויים כדי לשמור על התוצאות שהושגו. בנוסף למפגשי הליכה, חיוני:

  • אמצו תזונה מאוזנת ומגוונתבעד פירות, ירקות, חלבונים רזים ומזונות מלאים
  • הגבל צריכת קלוריות מיותרת כמו משקאות ממותקים, מוצרים תעשייתיים או ארוחות עתירות מדי בשומן
  • לישון מספיק (בין 7 ל-9 שעות בלילה)
  • ניהול מתח באמצעות טכניקות הרפיה, כגון יוגה או מדיטציה

מעבר להליכה פשוטה, על ידי אימוץ אורח חיים בריא ומאוזן תוכל לרדת במשקל באופן בר קיימא.

ברוך הבא » Blog » כמה זמן נדרש לשרוף קילוגרם של שומן באמצעות הליכה? התשובה תפתיע אתכם!