כיצד לייבש את הכביסה במהירות גם כשהיא קרה או רטובה? המדריך של סבתא!

Noah Levi

סבתא מגלה את סודותיה: כיצד לייבש את הכביסה שלך ביעילות ומהירות, בימי החורף הקרים או לאחר שהכביסה מתרטבת.

עם שינויי האקלים, לפעמים קשה לייבש את הכביסה שלך בחוץ. גשם, קור או לחות הופכים את המשימה הזו למורכבת יותר. עם זאת, כל אחד מאיתנו צריך כביסה נקייה ויבשה כדי להתחיל את היום בצורה נכונה. אם אתה מאלה שמתקשים לייבש את הכביסה כשהיא קרה ורטובה, המאמר הזה בשבילך! הנה כמה טיפים של סבתא שעשויים לפתור את הבעיה שלך.

מטב את החלל הפנימי

לא תמיד קל למצוא מקום מתאים לתלות בו את הכביסה כשמזג ​​האוויר אינו מאפשר זאת. למרות זאת, עם קצת ארגון מחדש, זה בהחלט אפשרי ליצור מקום בבית שלך לתלות את הכביסה שלך. הנה כמה רעיונות לכך:

 • השתמש בשירותים: הוא בדרך כלל חם יותר ומייצג מקור חום טבעי הודות למחמם המים. על ידי הנחת מתלה מגבות על האמבטיה או ליד האמבטיה, תוכל לתלות שם את הכביסה שלך. שקול גם התקנת ווים או מוטות כדי לייעל את החלל האנכי.
 • השתמש ברדיאטורים: אם יש לך רדיאטורים חשמליים או חימום קולקטיבי, נצל את ההזדמנות להתקין מתלה כביסה מתאים. זה ייבש את הבגדים שלך במהירות תוך אופטימיזציה של החלל.
 • צור מקום ייעודי: אם יש לכם חדר ריק או בשימוש מועט בבית (כמו חדר שינה לאורחים, למשל), נצלו את ההזדמנות להתקין שם מתלה ייבוש או קו כביסה. זה ייתן לכביסה שלך יותר מקום וזרימת אוויר נאותה.

להאיץ את זמן הייבוש: עצות טבעיות

כמה טיפים טבעיים יכולים גם לעזור לך לייבש את הכביסה שלך מהר יותר כאשר מזג האוויר קר או לח:

 • הוסף מלח למכונת הכביסה: טיפ זה כולל הוספת מלח גס במהלך השטיפה האחרונה של מחזור הכביסה. למלח יש תכונות שעוזרות להסיר שאריות לחות ולכן מזרזות את הייבוש.
 • השתמש במטלית נקייה ויבשה: לפני תליית הבגדים על חבל הכביסה, ספוג אותם במטלית נקייה ויבשה כדי להסיר עודפי מים. אפשר גם ללחוץ אותם קלות בין שתי מגבות עבות כדי שיהיה קל יותר לייבוש.
 • אוורור באופן קבוע: כדי למנוע מהלחות להצטבר בפנים שלך, זכור לפתוח את החלונות ולאוורר באופן קבוע. זה ישחרר לחות מהאוויר ויזרז את ייבוש הבגדים שלך.

השתמש בשמנים אתריים

שמנים אתריים יכולים גם לעזור לך להריח את הכביסה שלך בצורה נעימה וטבעיות תוך הפחתת הלחות. הנה שתי דרכים לנצל את זה:

 1. בדיפוזיה אטמוספרית: אתה יכול להשתמש במפיץ שמנים אתריים כדי להפיץ ריחות נעימים בחדר שבו תלויה הכביסה שלך. לחלק מהשמנים יש אפילו תכונות ניקוי ואנטי לחות, כמו אקליפטוס, לבנדר או עשב לימון.
 2. במכונת הכביסה: כדי לבשם את הכביסה שלך ישירות במהלך מחזור הכביסה, הוסף כמה טיפות שמן אתרי לצמר גפן שהונח עם הכביסה שלך במכונה. אתה יכול גם להחליף את אבקת הכביסה הרגילה שלך בכמה טיפות של שמן אתרי מעורבב עם פתיתי סבון מרסיי מומסים במים חמים.

מציאת חלופות לייבוש מסורתי

כאשר אתה מתמודד עם מזג אוויר קר ורטוב, ייתכן שיהיה חכם לעשות זאת חפש פתרונות חלופיים לייבוש מסורתי על מתלה ייבוש או קו כביסה. הנה כמה רעיונות:

 • שימוש במייבש: אם יש לכם מייבש כביסה, זה יכול להיות פתרון מהיר ויעיל לייבוש הכביסה. עם זאת, היזהר לא להשתמש בו באופן רציף על מנת לשמור על מצב הבגדים שלך ולהפחית את צריכת האנרגיה שלך.
 • ייבוש בגדים ליד מקור חום: אם יש לכם תנור עצים, אח או דוד חשמלי, תלו את הבגדים שלכם בקרבת מקום כדי שהם ייהנו מהחום המשתחרר. עם זאת, זכור להוציא את הבגדים שלך רק כשהם סחוטים כדי למנוע הצפת החדר!
 • השקיעו במסיר לחות: מכשיר זה מסייע בהפחתת הלחות באוויר על ידי ספיגת עודפי מים. אתה יכול להאיץ את ייבוש הבגדים שלך תוך שיפור איכות האוויר בתוך הבית.

על ידי ייעול החלל הפנימי של ביתך, על ידי הסתמכות על עצות טבעיות להאצת ייבוש הכביסה או על ידי מציאת חלופות לייבוש מסורתי, ניתן אפוא להתמודד עם תקופות קרות ולחות ביעילות. אז, אל תהססו ליישם את הטיפים של סבתא אלו הלכה למעשה ולשתף טיפים משלכם לייבוש הכביסה שלכם כשהיא קרה או רטובה!

ברוך הבא » Blog » כיצד לייבש את הכביסה במהירות גם כשהיא קרה או רטובה? המדריך של סבתא!