כיצד להרחיק עכבישים בצורה טבעית? 4 טיפים ממטבחה של סבתא שלא יפגעו בהם!

Noah Levi

מקום לכולם בעולם ולכל חרק את מקומו – אבל לא בבית שלנו. גלו איך להרחיק עכבישים בדרכים טבעיות, לא אלימות ועתיקות שנשמרו במשפחה שלי.

עם חילופי העונה, אולי שמתם לב שנראה כי עכבישים נמצאים בכל מקום בביתכם. למרות שהם מועילים למערכת האקולוגית ומסייעים בשליטה על אוכלוסיות חרקים מזיקים, זה מובן אם אתה לא רוצה שיהיו אותם בבית שלך. הנה ארבעה טיפים טבעיים ולא מזיקים להפחיד את המבקרים הקטנים והבלתי רצויים האלה.

1. קינמון, תבלין דוחה

הטיפ הראשון של סבתא להרחיק עכבישים הוא להשתמש בקינמון. זה לא סוד שהתבלין הזה מריח לנו נעים, אבל האם ידעתם שעכבישים לא אוהבים אותו? אכן, הם רגישים מאוד לריחות חזקים.

מפזרים קינמון על האזורים שיש להגן עליהם

פתרון פשוט הוא לפזר קינמון במקומות שבהם שמתם לב לנוכחות של עכבישים או שבהם הם נוטים לטוות את הקורים שלהם. אל תהססו לשים גם כמה ליד דלתות וחלונות כדי למנוע מהם להיכנס לביתכם. עם זאת, זכרו לחזור על הפעולה באופן קבוע, כי ריח הקינמון נמוג עם הזמן.

השתמש בתרסיס על בסיס קינמון

אם אתה מעדיף שיטה נוחה יותר, אתה יכול להכין תרסיס דוחה על בסיס קינמון. כדי לעשות זאת, ערבבו כמה טיפות שמן אתרי קינמון עם מים ורססו את התמיסה על האזורים הפגועים. התערובת גם תבשם את הפנים שלך בניחוח חריף מתוק.

4 טיפים טבעיים של סבתא להיפטר מעכבישים מבלי להרוג אותם
4 טיפים טבעיים של סבתא להיפטר מעכבישים מבלי להרוג אותם

2. קליפות הדרים, אנטי עכביש טבעי

הטיפ השני של סבתא להיפטר מעכבישים הוא להשתמש בקליפות הדרים. ניתן להשתמש בבעלי ברית בלתי צפויים, קליפות תפוז או לימון נגד היצורים הקטנים הללו מכיוון שהם עשירים בשמנים אתריים בעלי תכונות קוטלי חרקים טבעיות.

שפשפו אזורים נגישים בקליפות הדרים

לאחר אכילת תפוז או לימון, שמרו את הקליפות ושפשפו אותן על משטחים שבהם הבחנתם בעכבישים. עם זאת, היזהר לא לפגוע ברהיטים שלך עם מיץ חומצי של פירות הדר! אל תשכחו גם להחליף את הפילינגים באופן קבוע כדי שישמרו על יעילותם.

הכינו ספריי ביתי באמצעות קליפות הדרים

כדי לפשט שיטה זו, אפשר להכין ספריי דוחה תוצרת בית עם קליפות הדרים. לשם כך, מרתיחים קליפת תפוז או לימון בליטר מים למשך מספר דקות, ולאחר מכן נותנים לתערובת להתקרר ומסננים אותה. העבירו את התמיסה לבקבוק ריסוס ורססו על אזורים נגועים כדי להרחיק עכבישים לאורך זמן.

3. שמן קוקוס ושמן אתרי מנטה

השילוב של שמן קוקוס ושמן אתרי מנטה הוא עוד טיפ יעיל להרחקת עכבישים. למעשה, לשני המרכיבים הללו יש תכונות דוחה ודוחי חרקים שפועלות היטב נגד עכבישנים.

מערבבים את שני השמנים

כדי ליצור את המרקחת הזו, ערבבו בערך כף שמן קוקוס עם 20 טיפות שמן אתרי מנטה. כך תקבלו משחה שתוכל למרוח ישירות על אדני החלונות או נקודות מעבר אחרות שעלולות לארח עכבישים.

הכינו כריות צמר גפן ריחניות

אלטרנטיבה היא להשרות כדורי צמר גפן בתערובת השמנים הזו ולהניח אותם במקומות אסטרטגיים שבהם סביר להניח שהעכבישים ישהו. כותנות ריחניות אלו גם ירתיעו ארכנידים וגם יפיצו ריח נעים בביתכם.

4. פוטפורי נגד עכבישים

לבסוף, הטיפ האחרון שלנו להרחקת עכבישים מבלי להרוג אותם הוא להכין פוטפורי דוחה. על ידי ערבוב של צמחים ותבלינים מסוימים עם ריחות חזקים, תיצור מחסום ריח לא נעים עבור החרקים הקטנים הללו.

בחירת הצמחים הנכונים

כדי להכין את הפוטפורי הטבעי הזה, בחר בצמחים כגון לבנדר, רוזמרין, נענע או אקליפטוס. צמחים אלו מדיפים ריח שדוחה עכבישים באופן טבעי.

מכינים את הפוטפורי

חתכו את הצמחים לחתיכות קטנות והוסיפו כמה תבלינים כמו קינמון, ציפורן או כוכב אניס. מסדרים הכל במיכל פתוח ומניחים אותו באזורים שבהם רוצים להרתיע עכבישים מלשבת. זכור לחדש ולנער את הפוטפורי שלך באופן קבוע כדי שישמור על יעילותו.

עם ארבעת העצות האלה של סבתא, אתה אמור להיות מסוגל להרחיק עכבישים מבלי לגרום להם נזק. ואם למרות הכל הבחנתם בזיהום משמעותי, מומלץ לקרוא לאיש מקצוע שיפתור את הבעיה בצורה ידידותית לסביבה.

ברוך הבא » Blog » כיצד להרחיק עכבישים בצורה טבעית? 4 טיפים ממטבחה של סבתא שלא יפגעו בהם!