טעות זו בהחלט לא צריכה להיעשות בארוחת הבוקר אם אתה רוצה לרדת במשקל!

Noah Levi

ירידה במשקל היא תהליך שלעיתים קשה ורצוף במלכודות. אחת הזמנים החשובים ביותר ביום להשלמת קורס זה בהצלחה היא ארוחת הבוקר. ודווקא במהלך הארוחה הזו חיוני לא לעשות טעויות מסוימות כדי לא לפגוע במאמצי הירידה במשקל. במאמר זה אנו חושפים בפניכם מהן השגיאות הללו וכיצד להימנע מהן.

הטעות הקטלנית שפוגעת ביעד הירידה במשקל שלך

לפני שניכנס לזה, כדאי לציין שכל אדם הוא שונה באיך שהוא מגיב למזון ולחילוף חומרים. עם זאת, טעויות מסוימות נוגעות לרוב האנשים שעוקבים אחר דיאטה כדי לרדת במשקל, וזו שאנו הולכים לדון כאן היא אחת מהן. הטעות שבהחלט אסור לעשות בארוחת הבוקר אם אתה רוצה לרדת במשקל היא להימנע לחלוטין משומן.

אבל למה זו בעיה?

רבים מאמינים כי הימנעות מכל סוג של שומן בארוחת הבוקר ובמקום זאת צריכת מזונות דלי קלוריות עוזרים ליצור גירעון אנרגטי שמוביל לירידה במשקל. אבל במציאות, זה לא כל כך פשוט וההסברים נמצאים ברובם בגופנו.

רחוק מלהיות דלק פשוט לגוף, שומנים משתתפים בביצוע של מספר מסוים של פונקציות חיוניות לגוף האדם. לדוגמה, הם עוזרים לווסת את מצב הרוח ומעורבים בתהליכים ביוכימיים שונים.

טעות זו בהחלט לא צריכה להיעשות בארוחת הבוקר אם אתה רוצה לרדת במשקל!
טעות זו בהחלט לא צריכה להיעשות בארוחת הבוקר אם אתה רוצה לרדת במשקל!

שגיאות הנגרמות מחוסר שומן

ישנן מספר סיבות מדוע הימנעות מוחלטת משומן בארוחת הבוקר פוגעת ביעד הירידה במשקל שלך:

  • אובדן אנרגיה: שומנים מסייעים להפקת אנרגיה לאורך זמן, מה ששומר על רמת אנרגיה יציבה לאורך כל היום. אוכלי שומן בארוחת הבוקר מפצים לעתים קרובות על הטעות הזו עם מוצרים עתירי סוכר. זה מוביל לקוצים באנרגיה ואחריהם נפילות ניכרות, שבסופו של דבר מעודדות עלייה או אחסון שומן.
  • תסכול: הימנעות מוחלטת משומנים עלולה להוביל ליותר חשקים במהלך היום. השובע שמספקים רכיבים תזונתיים אלו חיוני כדי להכין אותו עד לארוחה הבאה ללא חטיפים.
  • מחסור בויטמינים: כמה ויטמינים מסיסים בשומן, כמו ויטמין A, D ו-E, יכולים להיספג כראוי רק בנוכחות שומן.

כיצד לתקן את השגיאה הזו ולהרכיב טוב יותר את ארוחת הבוקר שלך?

חשוב למדוד בקפידה את צריכת השומן שלך בארוחת הבוקר. הנה כמה טיפים להרכבה טובה יותר של הארוחה הראשונה ביום:

צריכת שומנים בריאים במידה

הדבר החשוב לקידום הירידה במשקל במהלך ארוחת הבוקר הוא לא להעלים שומנים, אלא לצרוך את אלו המועילים לגוף בכמויות סבירות. ביניהם חומצות שומן חד בלתי רוויות או רב בלתי רוויות.

  • בצד המלוח : בחרו כמה פרוסות אבוקדו על טוסט מקמח מלא, יוגורט מחלב מלא רגיל (ללא תוספת סוכר) או אפילו סלמון מעושן.
  • בצד המתוק : לדוגמה, כלול אגוזים (שקדים, אגוזי לוז, קשיו וכו'), זרעי פשתן או צ'יה בהכנות שלך, כגון שייקים או קערות פירות טריים.

למתן את המנות שלך כדי לא להגזים

בהתאם למטרות הירידה במשקל שלך, חיוני לשלוט במנות השומן שאתה צורך. לדוגמה, חופן סביר של אגוזים הוא בסביבות 30 גרם, שווה ערך למנה מומלצת.

שחקו על הגיוון והאיזון הכללי של הארוחה

ארוחת הבוקר שלך צריכה להיות מלאה, מאוזנת ומגוונת כדי לאפשר לגופך לתפקד כראוי ולתמוך ביעדי הירידה במשקל שלך:

  • של ה חלבוניםקיים למשל במוצרי חלב טבעיים, סלמון מעושן או ביצים.
  • של ה פחמימות מורכבותשנמצא בעיקר בדגנים מלאים, שיבולת שועל ואפילו לחם דגנים.
  • של ה סיביםהכלול במיוחד בפירות וירקות טריים, זרעי צ'יה או אגוזים.

על ידי יישום העקרונות הללו על ארוחת הבוקר שלך, תמנע מהטעות הנוראה של לחתוך שומן לחלוטין. זה בתורו יאפשר שליטה טובה יותר במשקל ובריאות כללית טובה יותר. חשוב לזכור שכל אדם מגיב אחרת לדיאטות, ולכן חיוני להסתגל לגוף שלך כדי למצוא את הפתרון המתאים ביותר ולעודד ירידה במשקל.

ברוך הבא » Blog » טעות זו בהחלט לא צריכה להיעשות בארוחת הבוקר אם אתה רוצה לרדת במשקל!