חג המולד ברחבי העולם: 7 מסורות מדהימות ויוצאות דופן שהן חוויה בלתי נשכחת!

Noah Levi

חגיגה מולדית ברחבי העולם: 7 מסורות שתשאירו אתכם בהלם וייחודיות שמעבר למה שאתם מכירים!

חג המולד נחגג בכל העולם עם מסורות מגוונות ולעיתים מפתיעות. להלן סקירה כללית של 7 מסורות חג המולד יוצאות הדופן ביותר מגיע מארבע פינות העולם.

1. The Yule Lads באיסלנד

לאיסלנד יש מסורת מאוד מיוחדת לחגוג את חג המולד. המכונה Yule Lads, 13 דמויות פולקלוריות דמויות שדון באות לבקר ילדים במהלך תקופת החגים. מדי לילה, בין ה-12 ל-23 בדצמבר, ילדים מניחים את נעליהם על אדן החלון בתקווה שהיצורים הקטנים הללו יציעו להם פינוקים כמו שוקולדים או קרמלים. האלפים הקטנים האלה הם נדיבים אם הם היו טובים, אבל שובבים לילדים לא צייתנים, נותנים להם פחם במקום.

2. עצי מנגו מקושטים בהודו

במקום לקשט את העץ המסורתי, חלק מהאנשים בהודו מקשטים את עצי המנגו שלהם בתקופה זו של השנה. באזורים מסוימים ניתן לראות עצים מרהיבים מעוטרים בזרים, כדורים צבעוניים ואורות מנצנצים. מנהג זה מסמל שיתוף ושגשוג לקראת השנה החדשה.

בולי עץ מעוטרים בקטלוניה, ספרד

בקטלוניה, המסורת היא לקשט בול עץ עם סרטים וצבעים במהלך מסיבת חג המולד. יומן עץ אישי זה, הנקרא "Caga Tió", נשרף בחצות כדי להדוף רוחות רעות. בעוד בול העץ בוער, שרים שירים קטלאניים מסורתיים.

3. זריקת נעליים בצ'כיה

מנהג מפתיע בצ'כיה הוא לזרוק את הנעליים בתקופת החגים. רווקות מתבקשות לעמוד עם הגב לדלת הכניסה לביתן ולזרוק את נעליהן על הכתף. אם אלה נופלים עם הנקודות שלהם לכיוון הדלת, זה מכריז על נישואים בשנה הקרובה.

4. לטעום עוף מטוגן ביפן

ביפן, המסורת הקולינרית של חג המולד היא לא אחרת מאשר עוף מטוגן! מאז שנות ה-70, מנהג זה הפך לפופולרי עד כדי כך שהוא חלק בלתי נפרד מהחגיגות. מיליוני אנשים הולכים למסעדות מיוחדות כדי ליהנות מארוחה נהדרת של עוף מטוגן עם המשפחה או החברים.

5. הגרלות חג המולד בספרד ובמקסיקו

הגרלת חג המולד בספרד

מדי שנה ב-22 בדצמבר, ספרד חוגגת את Lotería de Navidad. הגרלה לאומית זו מציעה פרסים מרשימים. טקס זה פופולרי מאוד ומפגיש מיליוני אנשים בתקווה לזכות בקופה לחג המולד.

הפיניאטה במקסיקו

במקסיקו, חג המולד מסומן על ידי משחק הפיניאטה. פיניאטה בצורת כוכב מושעה והמשתתפים, מכוסי עיניים, חייבים לשבור אותה עם מקל. בפנים יש פינוקים ומתנות קטנות שכולם ממהרים לאסוף ברגע שהפינאטה נשברת.

6. סאונות חג המולד בפינלנד

בפינלנד נהוג ליהנות מסאונה טובה בערב ה-24 בדצמבר. "סאונת חג המולד" שואפת לטהר את הגוף והנפש שלך לפני החגיגות.

7. הסירה המוארת ביוון

באזורים מסוימים של יוון אנו מוצאים מסורת אורתודוקסית מפתיעה במהלך חגיגות סוף השנה:עיטור הסירות מאיר. סירות דיג מעוטרות באלפי אורות צבעוניים ומוצגות בנמלים. מנהג זה נותן כבוד לסן-ניקולה, הקדוש הפטרון של המלחים.

מסורות יוצאות דופן אלו מראות כיצד חג המולד מסוגל ללבוש צורות מרובות וציוריות בהתאם למדינה ולמנהגים. הם מזמינים אותנו לחקור דרכים אחרות לחגוג את החג הזה עם המשפחה והחברים, באותו קסם שמאחד אנשים ברחבי העולם.

ברוך הבא » Blog » חג המולד ברחבי העולם: 7 מסורות מדהימות ויוצאות דופן שהן חוויה בלתי נשכחת!