וואטסאפ: למה צעירים שולחים זה לזה 143, 666 או 1543? הסיבה מפתיעה!

Noah Levi

אם כבר צפית בדיונים של צעירים על וואטסאפאולי שמתם לב שהם לפעמים שולחים זה לזה הודעות מספרים כגון 143, 666 או 1543. במבט ראשון, ייתכן שיהיה קשה להבין את משמעותם. המספרים האלה הם למעשה קודים סודיים משמשים צעירים לתקשורת בצורה מקודדת. לחלק מהקודים הללו יש משמעויות ספציפיות, בעוד שאחרים עשויים להתפרש בצורה שונה בהתאם להקשר.

תופעת המספרים בוואטסאפ: אופנה או הכרח?

שליחת מספרים במקום מילים או אימוג'ים היא מגמה שתפסה תאוצה בקרב משתמשים צעירים יותר של WhatsApp ואפליקציות מסרים מידיים אחרות. אבל למה האופנה הזו? הסבר אחד יכול להיות חיפוש מתמיד אחר חידוש ומקוריות מצד צעירים, המעוניינים להתבלט מאחרים וליצור קודים משלהם כדי לנכס טוב יותר את מרחב התקשורת שלהם.

וואטסאפ: למה צעירים שולחים זה לזה 143, 666 או 1543?  אנחנו נסביר לך הכל!
וואטסאפ: למה צעירים שולחים זה לזה 143, 666 או 1543? אנחנו נסביר לך הכל!

עם זאת, יש גם מימד מעשי לשימוש בקודים דיגיטליים אלה. ואכן, לפעמים הם מאפשרים להעביר מסר בשיקול דעת ובעדינות רבה יותר מאשר שימוש במילים מפורשות, במיוחד כאשר ההודעה מיועדת לקריאה על ידי מספר אנשים (כמו בקבוצות דיון) או כאשר אדם מעוניין למנוע מהוריו להבין מה אנו מדברים על.

המשמעות של כמה מספרים פופולריים

אז מה בעצם אומרים המספרים האלה שצעירים שולחים זה לזה בוואטסאפ? הנה כמה דוגמאות עם המשמעויות שלהן:

  • 143 : מספר זה מתאים לביטוי "אני אוהב אותך" באנגלית. המספר 1 מייצג את האות I, המספר 4 מייצג את ארבע אותיות המילה "אהבה", והמספר 3 מייצג את שלוש האותיות של המילה "אתה". שליחת המספר הזה היא אפוא דרך דיסקרטית ומקורית להצהרת אהבה.
  • 666 : לעתים קרובות מזוהה עם השטן או כוחות הרשע בתרבות הפופולרית, למספר זה יכולות להיות מספר משמעויות בהתאם להקשר. בשיחות מסוימות ניתן להשתמש בו כדי לבטא לחץ, חרדה או תחושת דיכוי, בעוד שבמצבים אחרים ניתן להשתמש בו כדי לסמן שלווה ושלווה.
  • 1543 : מספר זה מתפרש לעתים קרובות כמסר של עידוד או תמיכה. הספרה 1 מייצגת את האות A, הספרה 5 מייצגת את האות E, הספרה 4 מקבילה לאות D, בעוד שהמספר 3 מסמל את האות C.
תופעת המספרים בוואטסאפ: אופנה או הכרח?
תופעת המספרים בוואטסאפ: אופנה או הכרח?

כיצד לפענח את ההודעות המקודדות הללו?

גם אם המשמעות שלהם לא תמיד ברורה, יש טיפים לנסות להבין למה מתכוונים צעירים כשהם שולחים זה לזה מספרים בוואטסאפ.

התבונן בהקשר של השיחה

מעל לכל, חיוני לקחת בחשבון את ההקשר שבו נשלח המספר. למשל, אם המספר 143 נשלח לאחר חילופי מחמאות או מילים מתוקות, יש סיכוי טוב שמדובר בהצהרת אהבה. באופן דומה, אם המספר 666 משותף בעקבות חדשות רעות או אירוע מלחיץ, סביר להניח שהוא יתפרש כסימן ללחץ או דאגה.

תשאל את האנשים ישירות

הצעה זו עשויה להיראות ברורה, אך אל תהססו לשאול את הצעירים המחליפים את המסרים הללו כדי לברר יותר על משמעותם. אתה יכול לנסח את השאלה שלך בצורה ניטרלית ואכפתית, מבלי להיראות שאתה רוצה להתערב בשיחות הפרטיות שלהם. צעירים לעתים קרובות ישמחו לחלוק איתך את התרבות שלהם ואת הידע שלהם על הקודים האלה.

הבעת תמיכה גדולה ביניהם.

פלטפורמות אחרות המושפעות מתופעה זו

למרות שמאמר זה מתמקד בעיקר בשימוש במספרים מקודדים בוואטסאפ, יש לציין שאופן תקשורת זה אינו מוגבל לאפליקציה זו בלבד. שירותי שליחים נוספים כגון מַחֲלוֹקֶתגם , סנאפצ'ט ואפילו אינסטגרם מושפעים מהתופעה הזו. הקודים הדיגיטליים הללו הפכו לחלק בלתי נפרד מתרבות התקשורת של הצעירים של היום, וזה יכול להיות שימושי עבור מבוגרים לחפש טוב יותר את דרך הביטוי החדשה הזו.

מעבר להיבט המהנה והמקורי שלהם, הקודים הסודיים הללו מאפשרים גם לצעירים לחזק את תחושת השייכות שלהם לקבוצה ולבנות קשרים חזקים יותר עם בני גילם. לכן הם מהווים סימן אמיתי של אמון ואינטימיות בתוך מעגל החברים או המכרים המקצועיים שלהם.

זה נורמלי ששיטות תקשורת מתפתחות עם הזמן ועם טכנולוגיות זמינות. הצעירים של היום הצליחו להתאים את השפה שלהם על ידי יצירת קודים המותאמים לסביבה הדיגיטלית שלהם. על ידי הבנה טובה יותר של קודים אלה ועידוד ילדינו לחלוק איתנו את הידע הזה, מתפתחת מערכת יחסים של אמון הדדי.

ברוך הבא » Blog » וואטסאפ: למה צעירים שולחים זה לזה 143, 666 או 1543? הסיבה מפתיעה!