ההרגל היומיומי הנורא הזה שיש לכולנו גרוע יותר מלקק את האסלה

Noah Levi

לכולנו יש הרגלים יומיומיים, חלקם טובים או נחוצים, ואחרים שיכולים להיחשב רעים. אחד מההרגלים הרעים האלה, במיוחד, הוא משהו שכולנו עושים באופן לא מודע כל יום, וזה יותר גרוע מלקק שירותים – מחשבה מגעילה בפני עצמה. במאמר זה אנו חושפים את ההרגל הרע הזה ונותנים כמה טיפים כדי להפסיק לתרגל אותו.

גילוי של ההרגל היומיומי הנורא הזה

אתם בוודאי תוהים מה יכול להיות ההרגל היומיומי הנורא הזה? תתכוננו להיות מופתעים: זו פשוט העובדה שלבאמצעות הטלפון הנייד שלך בשירותים. כן, זה נראה תמים ורבים מאיתנו עושים זאת בלי לחשוב, אבל מסך הסמארטפון שלך הוא בית למספר רב של חיידקים וחיידקים מזיקים שיכולים לזהם בקלות את הידיים שלך ואז כל מה שאתה נוגע בו לאחר מכן.

חיידקים מופיעים על מסכי הסמארטפונים שלנו

מספר מחקרים הראו שמסכי סמארטפונים מכוסים בחיידקים וחיידקים ממקורות שונים. הסיבות העיקריות לכך הן:

 1. מגע מתמיד עם הידיים שלנו אשר נושאות לעיתים קרובות חיידקים וחיידקים.
 2. לעתים רחוקות מנקים או מחטאים את הטלפונים שלנו.
 3. אחסון סמארטפונים במקומות לא היגייניים כמו כיסים, ארנקים או תיקים יוצר אקלים אידיאלי להתרבות של חיידקים וחיידקים.

לכן, על ידי שימוש בטלפונים שלנו כאשר הולכים לשירותים, אנו מסתכנים בזיהום המכשיר שלנו בחיידקים שעלולים לגרום לבעיות בריאות שונות. בנוסף, אותם חיידקים התפשטו לכל מה שאנו נוגעים בו לאחר היציאה מהאסלה: ידיות דלתות, מתגי תאורה, מקלדות מחשב וכו'.

ההרגל היומיומי הנורא הזה שיש לכולנו גרוע יותר מלקק את האסלה
ההרגל היומיומי הנורא הזה שיש לכולנו גרוע יותר מלקק את האסלה

ההרגלים הרעים שלנו לגבי היגיינת השירותים

ההרגל הזה של שימוש בטלפון הנייד שלך בפינה רחוק מלהיות הנוהג הרע היחיד במונחים של היגיינה. הנה כמה התנהגויות נפוצות אחרות שיכולות לתרום לצמיחה של חיידקים מסוכנים:

 • השארת חפצים אישיים, כמו טלפון סלולרי או מברשת שיניים, חשופים לחלקיקים הנישאים באוויר מהאסלה בעת השטיפה.
 • שוכחים לשטוף ידיים כראוי לאחר השימוש בשירותים.
 • נגב את הידיים במגבת ידיים לשימוש חוזר ולא במתקן נייר חד פעמי.
 • קח את הזמן שלך לשטוף ידיים או לשטוף באופן שטחי.

כיצד למנוע זיהום צולב עם הסמארטפונים שלנו

כדי למנוע מהטלפון שלנו להפוך כר גידול לחיידקים בעת השימוש בו בשירותים, חיוני לאמץ שיטות היגיינה מסוימות:

 1. אל תשתמש בטלפון הנייד שלך בשירותים : זה נראה ברור אבל זו הדרך הפשוטה ביותר להימנע מזיהום. השאר את הטלפון הנייד שלך בצד כשאתה הולך לשירותים ועמוד בפיתוי לבדוק אותו תוך כדי.
 2. נקה וחטא באופן קבוע את הטלפון החכם שלך : הכנס להרגל לנקות את הטלפון הנייד שלך מדי שבוע באמצעות מוצר ספציפי למסכי מגע. הקפידו גם לחטא את המטען וכן את האוזניות שהן גם וקטורים של חיידקים.
  השתמש במגבונים או ערכות ניקוי שהושרו מראש לתחזוקה קלה.
 3. הקפידו על היגיינת ידיים באופן כללי : שטפו את הידיים בקביעות במים וסבון למשך 20 שניות לפחות והשתמשו בג'ל הידרו-אלכוהולי במידת הצורך. זה לא רק יקטין את הסיכון של זיהום צולב עם הטלפון הסלולרי שלך, אלא גם עם כל משטח שאתה נוגע על בסיס יומי.

ההשלכות על הבריאות שלנו

השימוש השיטתי בטלפונים הסלולריים שלנו בשירותים והיעדר היגיינה כללית יכולים להיות בעלי השפעות שונות על בריאותנו. מזיהומים קלים במערכת העיכול ועד להרעלת מזון חמורה, כולל בעיות עור כמו אקנה ואפילו דלקות ריאות.

יש לקחת בחשבון שההשלכות עלולות להיות חמורות יותר אצל אנשים הסובלים ממצוקה חיסונית או סובלים ממחלות כרוניות: ילדים, נשים בהריון, קשישים וחולי סרטן, בפרט.

המודעות לסיכונים הפוטנציאליים הללו הקשורים לפעולה יומיומית בלתי מזיקה זו היא צעד ראשון לקראת היגיינה טובה יותר. המטרה היא כמובן לשמור על הבריאות שלך ושל הסובבים אותך על ידי הפחתת התפשטות של חיידקים וזיהומים ממקורות שונים.

בואו נפעל יחד לניקיון

מוטב להתמודד עם הסכנות הללו על ידי אימוץ כמה כללים פשוטים כדי להגביל את התפשטותן. כך נוכל לשמור על הטלפון הסלולרי שלנו בצורה הטובה ביותר, מבלי להיכנס לכל הסיכונים המיותרים הללו.

אז בפעם הבאה שאתה מתפתה להשתמש בסמארטפון שלך בשירותים – אל תעשה זאת! הדרך הטובה ביותר להגן על הבריאות שלך ושל הסובבים אותך היא לשמור על הרגלים נקיים מסוימים מחוץ למרחב האינטימי הזה. אחרי הכל, למרות שהטכנולוגיה היא חלק מרכזי בחיינו, בטח יהיו זמנים ומקומות שבהם היא לא שייכת.

ברוך הבא » Blog » ההרגל היומיומי הנורא הזה שיש לכולנו גרוע יותר מלקק את האסלה