האם שתיית מים וסודה יכולה לעזור לך לרדת במשקל? האמת על הטרנד המסוכן של TikTok!

Noah Levi

האם משקה הדיאטה החדש ב-TikTok יכול לעזור לנו לרדת במשקל או רק להביא לנזק? התובענות ברשת במבחן של מדעני התזונה.

רשתות חברתיות הן באופן קבוע זירת טרנדים חדשים, המקושרים לרוב לבריאות או ליופי. אחד האחרונים ב טיק טוק נוגע לשימוש בתערובת שלמים ושל אבקת סודה לשתייה להרזות. אם חלק ממשתמשי האינטרנט טוענים שצפו בתוצאות משכנעות, יש צורך להזהיר מפני הסכנות הפוטנציאליות של מנהג כזה.

העיקרון של שיטה זו

המתכון פשוט: פשוט יש לדלל כפית סודה לשתייה בכוס מים, ולשתות את התערובת הזו מדי יום. תרופת הסבתא הזו, שנאמר כי היא יעילה בסילוק רעלים, קידום עיכול וניקוי רעלים מהגוף, זוכה להצלחה חסרת תקדים בפלטפורמת TikTok. מעריצים משבחים את היתרונות של תרופה זו, ומשבחים ירידה מהירה ומתמשכת במשקל. אבל מה זה בעצם?

מהי סודה לשתייה?

סודה לשתייה, הנקראת גם סודיום ביקרבונט, היא תרכובת כימית טבעית הנמצאת בחלק מהמים המינרליים. יש לו תכונות מועילות רבות לגוף.

  • ווסת pH: סודה לשתייה מסייעת באיזון ה-pH של הגוף, על ידי נטרול חומציות עודפת.
  • סיוע במערכת העיכול: זה מסייע לעיכול על ידי קידום ייצור אנזימי הלבלב וממריץ את ייצור המרה.
  • ניקוי רעלים: הוא תורם לסילוק פסולת ורעלים מהגוף הודות לתכונות האנטי דלקתיות והאלקליזציה שלו.

עם זאת, אם סודה לשתייה באמת מציעה את היתרונות הללו, השימוש בה כחלק מתרופה לירידה במשקל עלול להיות מסוכן.

סיכונים בריאותיים והשלכות

למרות שמדובר במוצר טבעי המוכר בסגולותיו, יש להסדיר את השימוש בסודה לשתייה כתוסף מזון. אכן, ישנם מספר סיכונים הקשורים לתרגול זה:

1. מנת יתר והרעלה

אם צורכים אותה בצורה מוגזמת, סודה לשתייה עלולה לגרום להרעלת אלקלי, כלומר לעלייה מוגזמת ב-pH בדם. התסמינים עשויים לכלול בחילות, הקאות, שלשולים, התכווצויות בטן ובעיות נוירולוגיות. במקרים נדירים, זה יכול להוביל גם לסיבוכים בלב או בדרכי הנשימה.

2. השפעה נגד תפקוד תקין של הכליות

סודה לשתייה, על ידי סילוק רעלים הנמצאים בגוף, מפעילה עומס רב על הכליות. במשך תקופה ארוכה, זה יכול לגרום להיפר סינון כליות ולהפרעות בתפקוד הכליות.

3. חוסר איזון pH בקיבה

על ידי קידום העיכול, סודה לשתייה פועלת על הפרשת חומצה הידרוכלורית, החיונית לעיכול. עם זאת, צריכה קבועה וממושכת של תרכובת זו עלולה להביא לירידה משמעותית בחומציות הקיבה ולגרום להפרעות עיכול שונות.

אפקט פלצבו?

ישנן עדויות רבות על ירידה במשקל בשיטה זו ב-TikTok, אך חשוב לזכור שמדובר באנקדוטות אישיות בלבד. ההשפעות עשויות להשתנות מאדם לאדם בהתאם לגורמים כגון תזונה או פעילות גופנית.

לכן יתכן שהרושם של רזון נובע מאפקט פלצבו, הקשור לתשומת לב מיוחדת לתזונה של האדם. בנוסף, התוצאות שנצפו עשויות לנבוע מאיבוד מים פשוט ולא מאיבוד שומן אמיתי.

עדיף להעדיף שיטות מוכרות

לפני אימוץ מגמה חדשה לרדת במשקל, תמיד יש צורך לקבל מידע מאנשי מקצוע בתחום הבריאות ולהעדיף שיטות מוכרות ומוכחות. תזונה מאוזנת, הידרציה טובה ופעילות גופנית סדירה הם המפתחות לירידה יעילה ומתמשכת במשקל.

אם ברצונך לנסות מדי פעם סודה לשתייה בשל תכונות העיכול או הבסיס שלה, עשה זאת בפיקוח וכבד את המינונים המומלצים. אך בכל הנוגע לירידה במשקל, עדיף לדבוק באסטרטגיות מותאמות ומותאמות אישית, שפותחו בעזרת אנשי מקצוע בתחום הבריאות.

ברוך הבא » Blog » האם שתיית מים וסודה יכולה לעזור לך לרדת במשקל? האמת על הטרנד המסוכן של TikTok!