האם צמחיך מתנגדים לדשני קפה? הצמחים האלה לא מתלהבים מהתרופה הביתית המוכרת!

Noah Levi

מדוע לא כל הצמחים מתלהבים מדישון בגרגירי קפה? הבנה מעמיקה של התרופה הביתית שכבשה את לב רבים

ה שטחי קפה היא תרופה ביתית נפוצה לדישון צמחים ואדמה. עשיר בחנקן, זרחן ואשלגן, נראה שזהו פתרון אידיאלי עבור גננים המעוניינים לשפר את ייצור הצמחים שלהם. עם זאת, חיוני להכיר את הטעמים והצרכים הספציפיים של הצמחים שלך לפני יישום שיטה זו. ואכן, חלקם מגיבים קשות לחומציות או לתכולת המלח של טחון קפה, או אפילו שניהם. בואו נדון אילו צמחים לא אוהבים את הדשן הטבעי הזה.

שיחים רגישים לגריסת קפה

לגבי ה שיחים, לכמה מינים יש סלידה משחית קפה. לכן עליך להימנע משיטת דישון זו אם יש לך בגינה את סוגי השיחים הבאים:

  • אזליאות : הפרחים היפים האלה רגישים מאוד לשינויים ב-pH הקרקע ומעדיפים סביבה מעט חומצית. מריחה תכופה של שאריות קפה יכולה לפגוע בצמיחתן ולשנות את הצבעים התוססים שלהן.
  • רודודנדרונים : בדיוק כמו אזליאות, הם מעדיפים pH מעט חומצי ויכולים לפתח בעיות אם האדמה נהיית חומצית מדי מטחון קפה.
  • קמליות : הם גם דורשים אדמה מעט חומצית לצמיחה תקינה ובריאה. אז פיזור של טחון קפה לעתים קרובות מדי עלול לפגוע בצמחים הללו.

באופן כללי, התבונן בשיחים שלך בקפידה לפני החלת טחון קפה כדשן, מכיוון שישנם מקורות טבעיים אחרים של חומרים מזינים המתאימים יותר למינים רגישים אלה.

יש לדשן עם גרגירי קפה: הצמחים האלה בכלל לא אוהבים את התרופה הביתית הזו
יש לדשן עם גרגירי קפה: הצמחים האלה בכלל לא אוהבים את התרופה הביתית הזו

ירקות שאינם תואמים לשטחי קפה

ה ירקות הם קבוצה נוספת של צמחים המגיבים בצורה שונה להפריה של גרגרי קפה. הנה כמה מהירקות שלא אוהבים את הדשן הזה בכלל:

  • עגבניות : למרות שעגבניות דורשות חנקן כדי לגדול, הן רגישות במיוחד לתכולת המלח של טחון קפה. עודף מלח באדמה עלול לגרום לנבול עלים ולהפחית משמעותית את איכות הפרי.
  • פלפלי צ'ילי : פלפלים הם אחד הירקות שלא כל כך אוהבים טחון קפה. הבעיה כאן קשורה בעיקר לתכולת החנקן שכאשר היא גבוהה מדי, מעודדת התפתחות וגטטיבית מוגזמת על חשבון הפירות.
  • מלפפונים : מלפפונים רגישים גם להאכלת יתר בחנקן, במיוחד כשהם צעירים. עודף חנקן יכול להוביל לעיכוב בשלות וירידה באיכות הפרי.

עבור אותם ירקות המעדיפים תנאים פחות חומציים או בעלי צרכים ספציפיים, רצוי להשתמש בשיטות אחרות לדשן את האדמה, כגון קומפוסט או דשנים אורגניים שנוסחו במיוחד עבור כל סוג צמח.

עשבי תיבול מרים מול גרגירי קפה

לגבי ה עשבי תיבולחלקם יכולים לסבול את החומציות של טחון קפה, בעוד שאחרים מגיבים אליו די רע:

  • פטרוזיליה : בין עשבי התיבול הארומטיים הפופולריים ביותר, אנו מוצאים פטרוזיליה. עם זאת, זהו אחד הצמחים שאינם סובלים טחון קפה כדשן. התפתחותו יכולה להיות מושפעת מחומציות ותכולת המלח של מרכיב זה.
  • שָׁמִיר : שמיר, המשמש לרוב בשל טעמו הייחודי במאכלים שונים, נוטה לא לאהוב קרקעות עשירות מדי בחנקן, מה שגורם למתיחה מוגזמת של הגבעולים ולהחלשת המבנה שלו.

חשוב לציין שלזנים שונים של עשבי תיבול יש דרישות אדמה ותאורה משלהם. לכן מומלץ ללמוד את הצרכים המיוחדים שלהם לפני שמחליטים להתנסות עם טחון קפה כדשן.

צמחי בית נרתעים מלהתמודד עם שאריות קפה

כמה שזה נראה מפתיע, חלקם צמחי בית לא אוהב להיות מופרות עם שאריות קפה בכלל:

  • Dracaenas : Dracaenas מוערכים על קלות התחזוקה שלהם והמראה הגרפי שלהם. עם זאת, הם מעדיפים קרקעות ניטרליות או מעט אלקליות. החומציות של טחון הקפה עלולה לגרום לבעיות גדילה או אפילו לגרום לנפילת עלים בצמחים אלו.
  • סחלבים : מינים מסוימים של סחלבים יכולים לסבול קרקעות מעט חומציות, אך השימוש בשטחי קפה כדשן לרוב אינו מומלץ בשל רגישותם למלחים הנגרמים על ידי קלט זה.

שוב, חיוני להכיר את הצמחים שלך ולחקור את התאימות שלהם עם טחון קפה לפני שתנסה את שיטת ההפריה הזו.

בדוק תמיד תאימות לפני השימוש בחומר קפה

בסופו של דבר, חיוני לזכור כי שטחי קפה בהחלט יש יתרונות כדשן טבעי, אבל זה לא מתאים לכולם צמחים ומינים. על ידי התחשבות בהעדפות של כל צמח לאיזון אדמה ורכיבים תזונתיים, אתה יכול לבחור את שיטת הדישון שתתאים ביותר לגינה שלך או לשטח הירוק הפנימי שלך.

ברוך הבא » Blog » האם צמחיך מתנגדים לדשני קפה? הצמחים האלה לא מתלהבים מהתרופה הביתית המוכרת!