האם זה באמת רעיון טוב להוסיף דבש לתה שלך? המומחה מגלה את האמת

Noah Levi

המומחה מסביר: זה מה שקורה בגוף שלך כאשר אתה מוסיף דבש לתה - ולמה זו יכולה להיות החלטה לא מנצחת.

תה הוא משקה פופולרי ששרד את הדורות ומומצא כל הזמן מחדש בהתאם לתרבויות וטעמים שונים. בין אם הוא ירוק, שחור או רויבוס, הוא קשור לרוב לרגע של רגיעה ושלווה. חלק מהצרכנים אוהבים לשפר את העירוי שלהם עם ענן חלב טעים או כף דבש כדי למקסם את הנוחות שמציע שיקוי מתוק זה. עם זאת, לדברי מומחה לתזונה, שילוב של דבש בתה שלך עשוי להיות לא רעיון טוב כמו שאתה עשוי לחשוב.

דבש: ממתיק טבעי עם יתרונות רבים

מנקודת מבט של טעם, ה דבש הוא אפשרות מעניינת להמתיק ולהעשיר את טעמי התה האהוב עלינו. בדרך כלל אנו מעריכים את המרקם הקרמי שלו, כמו גם את נגיעות הפרחים והענבר שלו שמוסיפים מורכבות מסוימת לטעימה. מנקודת מבט בריאותית, הדבש מציע כמה סגולות שעשויות להיראות כבלתי מזיקות, או אפילו מועילות:

  • עשיר בנוגדי חמצון: הדבש מכיל רכיבים תזונתיים חיוניים כמו פלבנואידים ופוליפנולים, המסייעים להילחם ברדיקלים חופשיים הגורמים ללחץ חמצוני, הגורם למחלות רבות.
  • תכונות אנטי-מיקרוביאליות: הודות לתכולת האנזים והסוכר שלו, לדבש יש איכויות אנטיבקטריאליות ואנטי פטרייתיות. זה שימש גם במשך מאות שנים לטיפול בפצעים וזיהומי עור.
  • מרגיע את הגרון: כפית דבש בתה צמחים לוהט מומלצת לרוב להרגעת כאבי גרון ולהקלה על שיעול, הודות לתכונות הרכות שלה המרככות ריריות מגורות.

מדוע תערובת התה והדבש בעייתית?

עם זאת, המומחה שהתייעץ מזהיר מפני שימוש שיטתי מדי בדבש כממתיק בתה היומיומי שלנו. אכן, מספר סיבות עשויות להוביל אותנו להטיל ספק בנוהג זה:

הפיכת הדבש על ידי חום

חשוב לציין ש היתרונות של הדבש עשויים להשתנות כאשר מחומם מעל טמפרטורה מסוימת; סגולותיו התזונתיות נוטות להתמעט עם החום. לכן, על ידי הוספת דבש לתה החם שלך, אתה מסתכן באיבוד חלק מהיתרונות הבריאותיים שלו.

הסוכר הכלול בדבש

למרות טבעי, ה דבש נשאר סוכר וצריכה מופרזת שלו עלולה להזיק לגופנו. למעשה, כף דבש מכילה כ-16 קלוריות, רובן מגיעות מסוכרים פשוטים כמו פרוקטוז וגלוקוז. לצריכת יתר של סוכר עלולה להיות השלכות בריאותיות, כגון עלייה במשקל, הזדקנות מוקדמת של תאים או עלייה בסיכון למחלות לב וכלי דם.

אלרגיה לאבקה

דבש הוא המיוצרות על ידי דבורים מצוף פרחים, מה שאומר שהוא עשוי להכיל עקבות של אבקה. חלק מהאנשים האלרגיים לאבקה עלולים להגיב כאשר הם צורכים דבש, אפילו בכמויות קטנות. התסמינים יכולים לנוע בין אי נוחות פשוטה באף או בעיניים ועד לתגובות חמורות יותר הדורשות התערבות רפואית.

איזו חלופה להמתיק את התה שלך?

אם אתם חובבי תה דבש ורוצים להמשיך ליהנות מהמשקה החם שלכם עם שמץ של מתיקות, אל תיבהלו! כיום ישנן מספר אפשרויות המאפשרות להתאים את טעם העירוי שלך מבלי לוותר על היתרונות התזונתיים שלה.

  • סוכר קוקוס: מגיע מהמוהל של פרחי דקל הקוקוס, יש לו אינדקס גליקמי נמוך משמעותית מזה של סוכר לבן או דבש והוא עשיר במינרלים וסיבים פרה-ביוטיים.
  • סירופ מייפל : טבעי ומעובד מינימלי, הוא מכיל גם נוגדי חמצון ומינרלים כמו אבץ או מנגן. היזהר, עם זאת, למתן את הכמויות כדי להימנע מצריכה קלורית גבוהה מדי.
  • סטיביה: צמח זה בעל כוח ממתיק יוצא דופן הולך ופופולרי כחלופה לממתיקים מסורתיים. קורטוב של אבקה או כמה טיפות נוזל מספיק בדרך כלל כדי להשיג את הטעם הרצוי, מבלי להוסיף קלוריות או לשבש את רמות הסוכר בדם.

אל תשכחו שאתם יכולים גם פשוט להקדיש זמן להתענג על מישור התה שלכם, על מנת להפיק תועלת מלאה מהניחוחות העדינים המאפיינים אותו. אחרי הכל, כל חליטה היא ייחודית וראויה להערכה על ערכה האמיתי.

ברוך הבא » Blog » האם זה באמת רעיון טוב להוסיף דבש לתה שלך? המומחה מגלה את האמת