האם הוא בוגד? 4 סימנים שלא תוכל להתעלם מהם שמגלים בגידה רגשית של בן הזוג שלך

Noah Levi

איך לזהות את מעשי הבגידה הרגשית? כך תדעו אם בן הזוג שלכם מרע לאמוניו, ומה לעשות במצב שכזה.

במערכת יחסים רומנטית, אמון הדדי חיוני לבניית קשר חזק ובריא בין בני הזוג. עם זאת, לפעמים אחד מהשניים מרגיש שולל רגשית. צורה זו של בגידה אינה כרוכה בהכרח בבגידה פיזית, אלא חוסר תקשורת, ריחוק או חוסר מחויבות רגשית לקשר. להלן 4 סימנים שיכולים להצביע על כך שבן הזוג שלך בוגד בך מבחינה רגשית:

1. שינוי קיצוני בתקשורת

תקשורת חיונית בתוך זוג כדי להביע רגשות, לשתף בעיות ולפתור קשיים שנתקלים בהם יחד. כאשר התקשורת הזו מתחילה להשתנות באופן משמעותי, זה עשוי להיות סימן שמשהו לא בסדר.

 • בן הזוג שלך מתרחק : הוא/היא מתקשרים בתדירות נמוכה יותר, נראה פחות מתעניין בדאגותיך, ונראה שהוא מפנה עורף לצרכים הרגשיים שלך.
 • תשובות מעורפלות וחוסר רצון לדון : בן הזוג נמנע מנושאים מסוימים של שיחה או מגיב בביטויים מתחמקים, שעשויים להצביע על כך שהוא/היא מסתיר משהו או שהוא/היא לא רוצה לחלוק איתך את חיי הרגש שלו.
 • הטון של השיחות משתנה : דיונים בזוג נוטים להיות יותר רגועים ובונים. אם אתה מבחין שבן הזוג שלך הופך להיות ביקורתי, מרוחק או עוין בתגובותיו, זה יכול לשקף אי נוחות רגשית שהם לא רוצים להביע.

2. חוסר מחויבות והשקעה בזוגיות

להיות מחויב ומושקע בזוגיות פירושו ששני בני הזוג תומכים זה בזה ומוכנים להתפשר לרווחת בני הזוג. אם אתה מבחין בחוסר העניין של בן הזוג שלך בפרויקטים המשותפים שלך או ברגעים הפרטיים שלך, זה עשוי לשקף הונאה רגשית:

 1. נראה שבן הזוג שלך פחות מתעניין בחיים המשותפים שלכם : הוא/היא מפגינים פחות התלהבות מפעילויות שנהגתם לשתף, ובדרך כלל מעדיפים לבלות לבד או עם חברים.
 2. מילים מתוקות ומחוות חיבה נעלמות : בן הזוג שלך כבר לא יוזם להגיד לך "אני אוהב אותך", והוא/היא פחות קשובים לרווחתך או להנאות היומיומיות הקטנות שלך.
 3. העתיד המשותף שלכם כבר לא נדון : אם בן הזוג שלך נהג לדבר לעתים קרובות על התוכניות ארוכות הטווח שלך יחד, אבל עכשיו הוא/היא נמנעים מהנושא, יכול להיות שזה אומר שהוא/היא מתנתקים ממך מבחינה רגשית.

3. הסודיות והסודיות תופסים את מערכת היחסים

ביחסי אמון, זה נורמלי שכל אחד מבני הזוג ישמור על פרטיות מסוימת וגן סודי. עם זאת, כאשר הסודיות הזו מלווה בשקרים או בתחושת הסתרה מתמדת, זה יכול להיות סימן להונאה רגשית:

 • בן הזוג שלך הרבה יותר דיסקרטי מבעבר : הוא/היא נמנעים מלחלוק איתך היבטים של חיי היומיום שלו, כגון ימי העבודה שלו, יציאותיו הידידותיות או אפילו חששותיו האישיים.
 • נראה שהוא/היא מסתיר את מה שהוא/היא עושה כשהוא/היא לבד : בן הזוג שלך מכבה במהירות את הטלפון הנייד או המחשב שלו כשאתה בקרבת מקום, או מגיב בצורה מעורפלת ולא מספקת לשאלות שלך לגבי הפעילות שלו בלעדייך.
 • ויכוחים על סודות הופכים תכופים : אם בן הזוג שלך מתגונן לעתים קרובות כאשר נשאלים וזה גורם לוויכוחים באופן קבוע, זה עשוי לשקף אי נוחות מבגידה רגשית.

4. חוסר תמיכה רגשית בזמנים קשים

אחד מעמודי התווך של מערכת יחסים איתנה ואוהבת הוא היכולת לתמוך בבן הזוג שלך כאשר הוא עובר מצב מורכב. עם זאת, אם בן הזוג הופך לפתע מרוחק או לא קשוב כאשר אתה זקוק לתמיכה רגשית, זה עשוי להיות סימן לבגידה רגשית:

 1. לא אכפת לו יותר מהבעיות שלך : בן הזוג שלך מקשיב בהיסח הדעת לדאגות שלך ונותן רושם שזה לא משפיע עליהם יותר מדי.
 2. בן הזוג שלך ממעיט ברגשות שלך : אם אתה מביע דאגה, עצב או תסכול, נראה שהוא/היא מפחיתים מערך הרגשות שלך על ידי תגובה בביטויים כמו "אל תדאג, זה כלום" או "אתה מגזים".
 3. הוא/היא מעדיפים להימנע מדיונים רציניים : כאשר אתה מרגיש צורך לדון בנושא שחשוב לך, בן הזוג מוצא תירוצים לעכב את השיחה, או אפילו פשוט מסרב לדבר על זה.

הסימנים השונים הללו יכולים לחשוף הונאה רגשית במערכת היחסים שלכם. עם זאת, חיוני לדבר עם בן הזוג שלך כדי להבין את המניעים שלו והאם הם מוכנים לעבוד כדי לבנות אמון בתוך מערכת היחסים שלך.

ברוך הבא » Blog » האם הוא בוגד? 4 סימנים שלא תוכל להתעלם מהם שמגלים בגידה רגשית של בן הזוג שלך