האם גדלתם עם הורים שלא היו מבוגרים? 7 סימנים שיכולים להכריח את זה

Noah Levi

האם גדלתם בבית שבו ההורים היו אימנטלית ילדים? האם הרגשתם שאתם משתמשים במחשבה ובמעשה מתבגר? להלן שבעה סימנים שיכולים לעזור לכם להבחין את האמת.

הורים הם מתנת חיים, אבל לפעמים הם יכולים להפגין התנהגויות לא בוגרות. אם אי פעם תהיתם אם ההורים שלכם היו צעירים יותר בנפשם ממה שהם צריכים להיות, הנה 7 סימנים שעשויים לחשוף שגדלתם עם הורים לא בוגרים:

1. תגובתיות רגשית חזקה

הורים לא בוגרים מתקשים לרוב בניהול רגשותיהם ואינם יודעים כיצד להגיב למצבים קשים. סביר להניח שכן למשול בצורה מוגזמת מול אירועים קלים במקום להישאר רגועים וקשובים לעזור לילדם.

תגובה אימפולסיבית

הם נוטים לקבל החלטות באימפולסיביות ומבלי לחשוב באמת על ההשלכות ארוכות הטווח. זה יכול להוביל לבעיות ביחסים עם בני משפחה אחרים והסובבים אותם בכלל.

2. חוסר אמפתיה

הורים לא בוגרים מתקשים לעיתים קרובות לחוש אמפתיה כלפי אחרים, כולל ילדיהם. זֶה חוסר יכולת להבין את הרגשות או הצרכים של אחרים יכול להקשות עליהם ליצור מערכות יחסים בריאות ואוהבות.

צורך מתמיד באישור

חוסר האמפתיה הזה מתבטא גם בצורך מתמיד באישור והכרה מאחרים. עבור הורים אלה, ילדיהם הם מעל הכל מקור אימות והם יכולים להיות ביקורתיים יתר על המידה כלפיהם כדי לעודד התנהגות שמבליטה אותם.

3. תקשורת לקויה

להורים לא בוגרים יש לעתים קרובות בעיות בתקשורת עם ילדיהם. הם יכולים לקבל קושי לבטא את עצמך בבהירות או להקשיב באופן פעיל מה שהילד שלהם מנסה להגיד להם.

ציפיות לא מציאותיות

זה מוביל לפעמים לציפיות לא מציאותיות ולא סבירות מההורים. הם לא תמיד מבינים למה הם מצפים מילדם ועלולים להגיב יתר על המידה כאשר ילדם אינו מגיב לרצונותיהם.

4. בית כאוטי

בית עם הורים לא בשלים יכול להיות חסר יציבות ומבנה. לאחר מכן ילדים גדלים בסביבה שבה השגרות משתנות כל הזמן ושם קשה לחזות התנהגות של מבוגרים.

משנים כל הזמן סדרי עדיפויות

מצב זה של כאוס קבוע פוגע בהתפתחותו של הילד הנאבק למצוא את הכיוון שלו ולנהל את רגשותיו בעצמו. בנוסף, סדרי העדיפויות של הורים אלה משתנים לעתים קרובות, מה שמקשה על הילד לדעת במה להתמקד ולבנות את הזהות שלו.

5. חוסר משמעת עקבית

הורים לא בשלים עשויים להתקשות לקבוע ולשמור על כללים ברורים עבור ילדיהם. הם לעתים קרובות לא עקביים בציפיות שלהם ובאופן שבו הם מגיבים להתנהגויות של צאצאיהם.

סמכות לא מכבדת

חוסר משמעת עקבית זה עלול להוביל לבלבול אצל הילד לגבי תפקיד ההורים והסמכות בכלל. הוא יתקשה ללמוד את מושג האחריות ולא יהיה לו מושג ברור לגבי גבולות הכבוד.

6. תלות רגשית

גם הורים לא בוגרים יכולים להתפתח תלות רגשית כלפי ילדיהם, תוך הסתמכות עליהם כדי לספק את צרכיהם הרגשיים והנפשיים. לאחר מכן ילדים הופכים למטפלים של הוריהם, לוקחים אחריות על רגשותיהם ומנסים לעזור להוריהם להרגיש טוב.

היפוך תפקידי הורה/ילד

מצב תלות זה מזיק מאוד להתפתחות הילד שמוצא את עצמו עם נטל כבד מכדי לשאת. לכן הוא נאבק לצמוח ולחקור את האישיות שלו מבלי לחשוש להשפיע רגשית על הוריו.

7. חוסר ביטחון רגשי

בבית עם הורים לא בוגרים, נהוג שילדים מרגישים חוסר חיבה או תמיכה. הם מרגישים שהצרכים שלהם לא נלקחים בחשבון ושרווחתם אינה בראש סדר העדיפויות של הוריהם.

חפש אהבה ללא תנאי

תחושה זו של חוסר ביטחון רגשי דוחפת את הילד לחפש נואשות אהבה ותיקוף ללא תנאי מחוץ למעגל המשפחתי. החיפוש אחר חיבה זו יכול להוביל למערכות יחסים רעילות, שבהן הילד מאבד את הרעיון של גבולות בריאים ומבקש כל הזמן לספק אחרים על חשבון צרכיו שלו.

7 הסימנים הללו עשויים לחשוף שגדלת עם הורים לא בוגרים. הכרת התנהגויות אלו מאפשרת לך להבין טוב יותר את המסע שלך ולעזור לך להיפטר מהדפוסים ההרסניים שייתכן שנבעו מהם.

ברוך הבא » Blog » האם גדלתם עם הורים שלא היו מבוגרים? 7 סימנים שיכולים להכריח את זה