גלו את הסודות: שלושה טיפים מהסבתא לגיהוץ בגדים בלי מגהץ!

Noah Levi

היכנסו למטבח של סבתא: גלו את הטריקים המופתעים שלה לחליקה מושלמת של בגדים, בלי להשתמש במגהץ!

אין לכם מגהץ בהישג יד או סתם רוצים להימנע מהמטלה הזו? בדוק את אלה טיפים של סבתא המאפשרים לך לרענן את הבגדים שלך מבלי שתצטרך להוציא את המגהץ. הטכניקות הגאוניות הללו יעזרו לך להשיג בגדים ללא קמטים בזמן שיא.

שימוש במייבש להסרת קמטים מבגדים

למי שעומד לרשותם מייבש כביסה, פשוט השתמשו במכשיר הזה בצורה חכמה כדי להשיג בגדים נטולי קמטים שנראים מגוהצים טריים.

קרח במייבש

החוכמה היא להניח קוביית קרח אחת או יותר בתוף המייבש עם הבגדים המקומטים. החום שיפיק המכשיר ימיס את קוביות הקרח וייצור א קִיטוֹר אשר ירגיע את סיבי הטקסטיל. תוך דקות ספורות, הבגדים שלך ייצאו חלקים ורעננים. לאחר מכן מומלץ לתלות אותם מיד על קולבים כדי למנוע מהם להתקמט שוב.

מגבונים אנטי סטטיים

בנוסף להפחתת החשמל הסטטי, מגבונים אנטי סטטיים יכולים גם לעזור לך להסיר קמטים מהבגדים שלך. כל שעליך לעשות הוא להניח מגבון אחד או שניים עם הבגדים במייבש ולהפעיל את המכונה למשך כעשר דקות. המגבונים ייצרו לחות קלה אשר תרכך את הסיבים ותהפוך אותם לגמישים יותר לגיהוץ.

לתלות ולהעניק לחות

שיטה פשוטה נוספת לגיהוץ הבגדים ללא מגהץ היא לעשות להשעות אלה על קולבים ו להרטיבכך שהמשקל והכובד שלהם גורמים בעדינות להיעלמות הקמטים.

טכניקת המתלה והמקלחת

כל שעליך לעשות הוא לתלות בגדים ליד המקלחת, אך לא ישירות מתחת למים. הפעל אמבטיה או מקלחת חמה ואפשר לאדים למלא את החדר. החום והלחות יעזרו להרגיע את הסיבים ולהפחית קמטים בבגדים שלך. לאחר 15-20 דקות, כל מה שאתה צריך לעשות הוא לתלות אותם לייבוש, והם יהיו מוכנים ללבישה.

ספריי מרגיע תוצרת בית

הכינו בעצמכם ספריי מחליק שיער על ידי ערבוב מים ומעט חומץ לבן בבקבוק ספריי (כף אחת של חומץ לכל 250 מ"ל מים). לאחר תליית הבגדים שלך, רסס קלות את התמיסה הזו על האזורים המקומטים ותן להתייבש באוויר. הקמטים ייעלמו כשהם מתייבשים.

מחליק השיער לגיהוץ צווארונים ושוליים

אמנם ברור שלא ניתן יהיה לגהץ מכנסיים עם מחליק, אבל מכשיר עיצוב השיער הזה יכול להועיל לכמה ליטושים או לפרטים קטנים יותר. אכן, ה מיישר שיער יכול לשמש היטב להסרת קמטים מצווארונים, חפתים או מכפלות.

שימו לב לטמפרטורה

עם זאת, היזהר להתאים את טמפרטורת המכשיר בהתאם לסוג הבד: חום גבוה מדי עלול להזיק לבגדים שלך. לשם כך, עיין בתוויות על הבגדים שלך והתאם את טמפרטורת הברזל בהתאם.

הרטיבו קלות את האזורים שיש ללחוץ

לתוצאה טובה עוד יותר, הרטיבו קלות את האזורים שברצונכם לשטח לפני השימוש במחליק. זה יפיק קיטור שיקל על ההתפתחות.

בונוס: טכניקת ההקפאה

אם אתה לא מפחד מקוריות, נסה את הטכניקה של מַקפִּיא. הרטיבו קלות את חלקי הבגדים המקומטים, הכניסו אותם לשקית ניילון אטומה והכניסו הכל למקפיא למשך כשעה. לאחר מכן הוציאו את השקית, לאדו את הבגדים ביד ואז הניחו להם להתייבש באוויר. קמטים יהיו נחלת העבר!

ברוך הבא » Blog » גלו את הסודות: שלושה טיפים מהסבתא לגיהוץ בגדים בלי מגהץ!