גלו את הדרך הקלה לניקוי מדיח כלים ב-3 שלבים פשוטים!

Noah Levi

בפשעים קלים: מדריך מקיף לניקוי ותחזוקה של מדיח הכלים שלכם - מבטיח שמראה ותוצאות נקיון מדהימות ב-3 שלבים בלבד!

במאמר זה נראה לכם כיצד לנקות מדיח כלים ב-3 שלבים פשוטים כדי לשמור על פעולתו חלקה ולהאריך את אורך חייו. כך תמנעו הפתעות לא נעימות כמו ריחות לא נעימים או כלים לא נשטפים.

שלב 1: מבט על המסננים

ראשית, חיוני לבדוק ולנקות באופן קבוע את מסנני מדיח הכלים שלך. למעשה, לאלמנטים הללו יש את התפקיד לשמור על שאריות מזון במהלך מחזור הכביסה, כך שהם לא יישארו על הכלים הנקיים שלכם או יסתימו את צינורות המים. כך, תחזוקה שוטפת של המסננים מאפשרת לייעל את תהליך הכביסה ולהימנע מריחות רעים במכשיר.

בדיקת מסננים

כדי לבדוק את מצב המסננים, פשוט פתחו את דלת המדיח ואתרו אותם בתחתית המיכל, מתחת לזרוע השטיפה התחתונה. אתה צריך למצוא סט של מסננים שצריך להסיר כדי שניתן יהיה לנקות אותם.

 1. לפרק בזהירות את מערכת המסנן בהתאם להוראות שסופקו על ידי היצרן. בדרך כלל זה כרוך פשוט בהפיכת פריט והרמתו.
 2. לאחר הסרת המסננים, בדוק אותם כדי לבדוק את מצבם. אם יש להם פסולת או שאריות דבוקות, זה הזמן לנקות אותם.

ניקוי המסננים

ניקוי המסננים אינו מצריך בדרך כלל מוצרים ספציפיים; מים חמים ומברשת קרצוף מספיקים כדי להסיר שאריות מזון. לניקוי יעיל עוד יותר, אתה יכול להשתמש חומץ לבןשיש לו גם תכונות חיטוי ואנטי אבנית.

 1. מלאו כיור או מיכל גדול במים חמים מעורבבים עם כוס חומץ לבן.
 2. טובלים את המסננים בתערובת למשך כ-15 דקות.
 3. לאחר מכן צחצחו בזהירות את המסננים באמצעות מברשת כדי להסיר את כל השאריות.
 4. שטפו את המסננים במים נקיים לפני החזרתם למדיח הכלים.

שלב 2: חומץ לבן להסרת אבנית

עכשיו כשהמסננים נקיים, הגיע הזמן להתמודד עם הסרת האבנית של המדיח. למעשה, אבנית יכולה להצטבר על הקירות וזרועות הכביסה ובכך להשפיע על איכות הכביסה ועל אורך חיי המכשיר.

חומץ לבן הוא בעל ברית אדיר להפטר מאבנית. הנה איך להשתמש בו:

 1. שפכו כוס חומץ לבן לתחתית מדיח הכלים הריק, הימנעו מלהכניסו ישירות למגירת חומרי השטיפה.
 2. הפעל מחזור שטיפה ריק (ללא כלים) בתוכנית הכי חמה שאפשר. פעולת החומץ הלבן במהלך מחזור זה תסיר אבנית ותחטא את פנים המכשיר.

שלב 3: סודה לשתייה לסיום הראיון

כדי להשלים את הניקוי העמוק של מדיח הכלים שלך, ה אבקת סודה לשתייה יהיה לעזר רב. למעשה, הוא אידיאלי להעלמת ריחות מתמשכים הודות לתכונות הספיגה והחיטוי שלו.

 1. מפזרים כשתי כפות סודה לשתייה בתחתית האמבטיה של המדיח. הוא יספוג ריחות שיוריים ויעניק למדיח רעננות נוספת.
 2. התחל שוב מחזור כביסה ריק. שלב זה ישטוף גם את התעלות שעלולות להכיל עקבות של חומץ וביקרבונט.

בונוס: טיפים למדיח כלים נקי תמיד

 • נקה את האטמים של המכשיר שלך באופן קבוע: המפרקים גם תורמים להצטברות לכלוך, אז זכור לנקות אותם באמצעות ספוג וחומץ לבן.
 • כוונן את כמות המלח וחומר השטיפה: בהתאם לקשיות המים שלך ולדגם המדיח שלך, ייתכן שיהיה צורך להתאים את כמות המוצרים הללו כדי למנוע משקעים על הכלים שלך.
 • בחר את התוכניות המתאימות למנות שלך: אל תהססו להשתמש במחזורים ארוכים יותר או חמים יותר אם הכלים שלכם מלוכלכים או שומניים במיוחד. אכן, מחזורים קצרים או חסכוניים עשויים שלא להספיק כדי להבטיח ניקוי אופטימלי ולכן ידרשו תחזוקה רבה יותר למכשיר שלך.
 • הפעל את מדיח הכלים שלך באופן קבוע: הימנעו מלהשאיר את המכשיר ללא שימוש במשך תקופה ארוכה, שכן הדבר מעודד התפתחות של ריחות רעים ועובש. אם אתם יוצאים לחופשה, למשל, שקול להפעיל מחזור ריק לפני החזרה כדי לרענן את המדיח.

על ידי ביצוע השלבים הפשוטים ועצות התחזוקה הללו, תוכלו להפיק את המרב ממדיח הכלים שלכם ולהימנע מבעיות תפעול הקשורות לחוסר תחזוקה. אז אל תחכו יותר, קחו חומץ לבן וסודה לשתייה והתחילו!

ברוך הבא » Blog » גלו את הדרך הקלה לניקוי מדיח כלים ב-3 שלבים פשוטים!