גלו איך לחסוך באנרגיה באמצעות המניעה מהפעלת פונקציה מסויימת במדיח הכלים שלכם!

Noah Levi

גילוי מפתיע: המדיח כלים שלך יכול להיות דרך מעולה לחסוך באנרגיה! האם אתה מנצל את זה באופן מלא?

מדיח הכלים הוא אחד המכשירים הנפוצים ביותר במטבחים שלנו. זה מאפשר לנו לחסוך זמן ואנרגיה בהשוואה לשיטות שטיפת ידיים מסורתיות. עם זאת, שים לב שהגדרות מסוימות של מכשיר זה עלולות לגרום לצריכת אנרגיה רבה יותר מהנדרש בפועל.
במאמר זה, נדון באיזו תכונה של מדיח כלים יכולה להגדיל משמעותית את צריכת האנרגיה שלך וכיצד תוכל לחסוך כסף פשוט על ידי הימנעות מהפעלת אפשרות זו.

תוכניות הכביסה השונות והשפעתן על צריכת האנרגיה

מדיח כלים מציע בדרך כלל מספר תוכניות שטיפה, שלכל אחת מהן מאפיינים, משכי זמן וטמפרטורות משלה. לכן בחירת התוכנית הנכונה היא חיונית כדי להבטיח כביסה יעילה תוך אופטימיזציה של צריכת האנרגיה.

תוכנית אינטנסיבית או אוטומטית

תוכנית זו נועדה לנקות כלים מלוכלכים מאוד או מכוסים. הוא משתמש בטמפרטורות גבוהות (60 מעלות צלזיוס עד 70 מעלות צלזיוס) ולעתים קרובות נמשך בין שעתיים לשלוש שעות. למרות שהיא יעילה מאוד לניקוי סירים וכלים אחרים, תוכנית זו היא גם צורכת האנרגיה מכולן.

תוכנית רגילה או אקולוגית

תוכנית זו נחשבת לחסכונית ביותר באנרגיה. הוא שוטף כלים בטמפרטורות שבין 50°C ל-55°C ויכול להימשך בין 1h30 ל 2h30 תלוי בדגם. מצב כביסה זה מתאים לכלים מלוכלכים בדרך כלל ומספק חיסכון משמעותי באנרגיה בהשוואה לתוכנית האינטנסיבית.

תוכנית מהירה או אקספרס

תוכנית זו מיועדת ל לשטוף במהירות כמויות קטנות של כלים מלוכלכים קלות. זה עובד בדרך כלל עם טמפרטורות שבין 40 מעלות צלזיוס ל-45 מעלות צלזיוס ונמשך רק 30 דקות עד שעה. למרות שהוא צורך פחות אנרגיה מתוכניות אחרות, הוא לא מומלץ לשימוש יומיומי מכיוון שהוא פחות יעיל בהסרת לכלוך מוטבע.

התוכנית שיש להימנע ממנה כדי לחסוך באנרגיה: פונקציית השטיפה המוקדמת

רוב מדיחי הכלים מציעים גם תכונת שטיפה מוקדמת אשר שוטפת כלים בקצרה לפני שממשיכים במחזור הכביסה המלא. תכונה זו עשויה להיראות שימושית בשימוש עם כלים מלוכלכים מאוד. עם זאת, זה מביא לצריכת מים ואנרגיה נוספת שניתן להימנע ממנה.

איך עובד שטיפה מוקדמת?

השטיפה המוקדמת היא א מחזור שטיפה קצר מה שמאפשר לך להסיר שאריות מזון לפני תחילת תוכנית הכביסה הראשית. מחזור זה משתמש במים בטמפרטורה נמוכה ונמשך כ-10 דקות, תלוי במכשיר.

מדוע להימנע מפונקציית השטיפה המוקדמת?

  • צריכת מים : תוכנית השטיפה המוקדמת משתמשת בנפח מים נוסף של עד 12 ליטר למחזור. תלוי בכמה כביסות אתה עושה בשבוע, צריכה זו יכולה להצטבר במהירות.
  • צריכת אנרגיה : למרות שהשטיפה המוקדמת פועלת בטמפרטורה נמוכה, היא עדיין דורשת חימום המים המשמשים. לכן, על ידי הפחתה או הסרה של פונקציה זו, אתה יכול לחסוך באנרגיה בטווח הארוך.
  • יעילות: רוב מדיחי הכלים המודרניים מצוידים בחיישני אדמה שמכוונים אוטומטית את זמן מחזור הכביסה והטמפרטורה בהתאם לעומס. לכן, לא תמיד יש צורך בשטיפה מוקדמת להשגת תוצאות מיטביות.

טיפים מעשיים למיצוי היעילות של מדיח הכלים שלך מבלי להפעיל את השטיפה המוקדמת

האם אתה רוצה לחסוך באנרגיה עם מדיח הכלים שלך ועדיין לקבל כלים נקיים? הנה כמה טיפים להגיע לשם:

  • מגרדים ומנגבים מראש את הכלים: לפני הכנסת הכלים למדיח הכלים, זכרו להסיר את שאריות המזון בעזרת מרית או מגבת נייר. זה ימנע מלכלוך לשקוע בתחתית המכשיר ובכך ישפר את יעילותו.
  • טען את מדיח הכלים שלך בצורה נכונה: סדרו באופן שיטתי את הכלים כשהחלקים המלוכלכים ביותר פונים אל סילוני המים, והקפידו לא להעמיס על המכשיר כדי שהמים יוכלו להסתובב בחופשיות בין החפצים.
  • בחר את התוכנית הנכונה: בחר את התוכנית האקולוגית עבור השטיפות היומיות שלך ושמור את התוכניות האינטנסיביות או האקספרס למצבים חריגים.

כדי לחסוך באנרגיה במדיח הכלים שלך, רצוי להימנע מפונקציית השטיפה המוקדמת. על ידי שילוב של עצות אלו עם תחזוקה שוטפת של המכשיר שלך, תוכל להשיג כלים נקיים תמיד תוך הפחתת צריכת האנרגיה שלך.

ברוך הבא » Blog » גלו איך לחסוך באנרגיה באמצעות המניעה מהפעלת פונקציה מסויימת במדיח הכלים שלכם!