גלה איך להחזיר את הברק לנחושת באופן מסורתי ואקולוגי!

Noah Levi

זהו הזמן להשיב את הברק למוצקים שלנו: תיקון נחושת אקולוגי ומסורתי בשיטה בר-כל פוללוטנטית.

נחושת היא חומר שנמצא בשימוש נרחב מזה מאות שנים בתחומים שונים, מקישוט ועד בישול. לרוע המזל, עם הזמן, פריטי נחושת מאבדים את הברק שלהם ומוכתמים. במאמר זה נציג בפניכם טיפ פשוט, אקולוגי ומסורתי להחזרת הברק לחפצי הנחושת שלכם.

מדוע לשמור על חפצי נחושת באופן קבוע?

בשל יכולת הגמישות שלה ותכונותיה האנטי-קורוזיביות, נחושת פופולרית מאוד לייצור של שפע של חפצים, במיוחד כלי מטבח, אביזרי נוי ואפילו כלי נגינה. מצד שני, נחושת נוטה להשחיר במגע עם אוויר ומים, מה שהופך את תחזוקה חיונית לשמירה על הברק המקורי שלה.

חמצון של נחושת האחראי לאובדן הברק

אחת הסיבות העיקריות לאובדן הברק של הנחושת היא תופעת החמצון. ואכן, כאשר הנחושת נחשפת לחמצן באוויר, נוצרת שכבה דקה של תחמוצת נחושת על פני העצם. זה האחרון לא רק משנה את מראה הנחושת, אלא יכול גם להפחית את תוחלת החיים שלה אם היא לא מסולקת באופן קבוע.

החזר את הברק לנחושת עם הטיפ האקולוגי והמסורתי הזה
החזר את הברק לנחושת עם הטיפ האקולוגי והמסורתי הזה

גורם לנחושת לזרוח עם תחזוקה

כדי לשמור על יופייה של הנחושת ולמנוע את הכתמתה, חיוני לנקות אותה באופן קבוע על ידי ביצוע מספר עצות פשוטות. זה לא רק יעזור לשמור על איכות החומר אלא גם להבטיח את אורך חייו על ידי מניעת היווצרות של משקעי תחמוצת נחושת.

טיפ אקולוגי ומסורתי להחזרת הברק לנחושת

ישנם טיפים רבים לניקוי והברקת נחושת באמצעות מוצרים טבעיים ואקולוגיים. בין אלה, שיטה מסורתית שהוכיחה את עצמה מורכבת משימוש בחומץ לבן ומלח להסרת עקבות של חמצון והחזרת הברק לנחושת.

המצרכים הדרושים:

 • חומץ לבן
 • מלח דק
 • מטלית רכה
 • מברשת רכה (סוג מברשת שיניים)

שלבים:

 1. מערבבים חומץ לבן ומלח. בכלי מתאים יוצקים כמות חומץ לבן ומוסיפים מלח בהדרגה עד לקבלת עיסה.
 2. החל את התכשיר על חפץ הנחושת. בעזרת מטלית רכה, מרחו את המשחה שהתקבלה על כל פני האובייקט, תוך שפשוף בעדינות כדי לא לפגוע בנחושת.
 3. לשפשף אזורים מחומצנים. השתמש במברשת רכה, כגון מברשת שיניים, כדי לקרצף ביסודיות אזורים עם חמצון. אל תהססו להתמקד בחלקים המוכתמים ביותר, תמיד הקפידו לכבד את שבריריות החומר.
 4. לשטוף במים נקיים. לאחר שניקיתם את כל האזורים הפגועים, שטפו את הפריט ביסודיות במים נקיים כדי להסיר שאריות חומץ ומלח.
 5. יבש את חפץ הנחושת ביסודיות. לאחר השטיפה יש לייבש מיד את החפץ עם מטלית רכה נוספת כדי למנוע סימני מים ולהגביל את הסיכון להופעה חוזרת של חמצון.

הטיפ האקולוגי והמסורתי הזה מתאים מאוד גם לשמירה על חפצי פליז או ברונזה. אל תהססו לחזור על פעולה זו באופן קבוע, לפי הצורך, כדי לשמור על הברק והיופי של חפצי הנחושת שלכם.

טיפים נוספים לטיפול בנחושת

כדי לייעל את הניקוי והשימור של חפצי הנחושת שלך, הנה כמה טיפים נוספים:

 • הימנע משימוש במוצרים שוחקים לניקוי נחושת, מכיוון שהם עלולים לשרוט את פני השטח שלה ולשנות את המראה שלה.
 • אחסן חפצי נחושת במקום יבש, מוגן מלחות, כדי להגביל את תהליך החמצון ולמנוע הכתמה מהירה.
 • אל תהססו להשקיע בכפפות כותנה או במטלית מיקרופייבר קטנה לטיפול ולתחזוקה של חפצי הנחושת שלכם, על מנת למנוע שריטות אפשריות שנגרמות מפעולות יומיומיות.

על ידי יישום העצות והעצות הפשוטות הללו, תוכל להחזיר את הברק לנחושת תוך שמירה על איכותו ותוחלת החיים שלו. אז, אל תחכו יותר והתחילו תחזוקה שוטפת של חפצי הנחושת שלכם בשיטה האקולוגית והמסורתית הזו!

ברוך הבא » Blog » גלה איך להחזיר את הברק לנחושת באופן מסורתי ואקולוגי!