גילוי: 6 טיפים מופתעים של סבתא שהם הפתרון המושלם לגירוד!

Noah Levi

האם הגירוד מטריד אתכם? הנה ששת המרשמים המופתיים של סבתא שיעזרו לכם להתמודד עם הבעיה באופן טבעי ויעיל, ללא צורך בתרופות או יישומים מיותרים.

גירוד, בין אם מעקיצת חרק, בעיית עור או גירוי פשוט, הוא לרוב מטריד ומציק. לפני שתפנה לתרופות הנמכרות בבתי מרקחת, למה לא לנסות כמה תרופות טבעיות וטיפים של סבתא ? הנה הרשימה שלנו עם 6 טיפים באמת יעילים של סבתא נגד גירוד.

1. סודה לשתייה

סודה לשתייה היא מוצר בעל יתרונות רבים. במקרה של גירוד, הוא מקל ביעילות על אי נוחות ויש לו גם תכונות אנטי דלקתיות. לקבלת טיפול פשוט, התמקד באזורים הפגועים עם:

  • בצק שעשוי מ סודה לשתייה ומים. לאחר מכן יש למרוח את המשחה שהתקבלה ישירות על האזור הפגוע, ולאחר מכן לשטוף לאחר מספר דקות.
  • אמבטיה חמה בתוספת 2 עד 3 כפות סודה לשתייה. לטבול את האזור שמגרד בו למשך 15 עד 20 דקות.

2. שיבולת שועל קולואידית

ל'שיבולת שועל קולודיאלית ידוע בתכונותיו המרגיעות והלחות. זה יכול לשמש כדי להקל על סוגים שונים של גירוד, בין אם קשור לבעיית עור או פשוט גירוי. כדי ליהנות מהשפעותיו:

  • ערבבו דייסת שיבולת שועל קולואידית עם מים חמים כדי ליצור משחה, ולאחר מכן מרחו אותה על האזורים הפגועים.
  • כמו סודה לשתייה, אתה יכול גם לעשות אמבטיה על ידי הוספת כמה כפות של שיבולת שועל קולואידית למים.

3. צמחים בעלי תכונות מרגיעות ונגד גירוד

צמחים מסוימים ידועים ביכולתם להפחית גירוד. ביניהם, לסבון, מנטה וקמומיל יש תכונות יעילות במיוחד:

סבון הסבון

שם סבון הוא צמח ששורשיו משמשים בעיקר. זה עוזר להרגיע גירוד הודות לעושר שלו בספונינים. כל מה שאתה צריך לעשות הוא להחדיר כמה חתיכות של שורשי סבון במים רותחים למשך כ-10 דקות, ולאחר מכן לטפטף את האזורים הפגועים באמצעות כרית צמר גפן ספוגה בחליטה זו.

מנטה

שם מנטה, הידוע היטב ברעננותו ובעוצמתו המרעננת, ניתן להשתמש נגד גירוד. מכינים חליטה של ​​עלי מנטה ומניחים להתקרר. לאחר מכן יש להשרות כרית צמר גפן עם התכשיר ולמרוח אותה על האזורים המגרדים.

קמומיל

בנוסף לתכונות המרגיעות שלו, קמומיל יש גם תכונות אנטי דלקתיות ומרגיעות כדי להקל על גירוד ואי נוחות נלווית. הכינו חליטת קמומיל והשרו כרית צמר גפן או קומפרס שתמרחו ישירות על האזור לטיפול.

4. שמנים צמחיים ואתרים

שמנים צמחיים ואתרים מסוימים יעילים בהפחתת גירוד ומתן נוחות מסוימת:

שמן קוקוס

ל'שמן קוקוס עשיר בחומצות שומן בעלות תכונות לחות ומרגיעות, אידיאלי להפחתת גירוד. מרחו מעט שמן קוקוס ישירות על האזור המגרד, ואז עסו קלות כדי לגרום לשמן לחדור היטב.

שמן אתרי לבנדר

שמן אתרי לבנדר ידוע בסגולותיו המרגיעות והמרפאות. לדלל כמה טיפות שלשמן אתרי לבנדר בשמן צמחי ניטרלי (כגון שמן שקדים מתוקים, למשל) ומרחו את התערובת על האזור הפגוע, תוך ביצוע עיסויים קלים.

5. ג'ל אלוורה

ההקפאה שלאלוורה היא תרופה טבעית יעילה מאוד להקלה על גירוד הודות לתכונות הלחות, המרגיעות והאנטי דלקתיות שלה. יש למרוח מעט ג'ל אלוורה ישירות על האזור הפגוע ולהשאיר למשך מספר דקות לפני השטיפה.

6. קרים ומחממים

היישומון של קור או חום יכול גם לעזור להפחית גירוד:

  • לקור: מרחו קוביות קרח עטופות במטלית נקייה או שקית קרח על האזור המגרד. זה יפחית את הדלקת וירגיע במהירות את הדחף לגרד.
  • לחום: יש אנשים שמוצאים הקלה בשימוש במקור חום מתון, כמו מייבש שיער המוגדר על חום נמוך, באזור הפגוע. העיקרון הוא שתחושת החום תופסת את קצות העצבים האחראים על תחושת הגירוד, ובכך מספקת קצת נחמה.

כמה טריקים של סבתא יכולים להיות יעילים באופן מפתיע במאבק בגרד. אל תהססו לנסות את השיטות הפשוטות והטבעיות הללו כדי למצוא פתרון לבעיה הלא נעימה הזו.

ברוך הבא » Blog » גילוי: 6 טיפים מופתעים של סבתא שהם הפתרון המושלם לגירוד!