גילוי של 7 טכניקות טבעיות מוכחות לשיפור השינה והפסקת הנחירות!

Noah Levi

גילוי של 7 טכניקות טבעיות מוכחות לשיפור איכות השינה שלכם - סיימו את הנחירות והתחילו לישון ברוגע ובשלווה.

נחירות הן בעיה נפוצה שיכולה להשפיע על איכות השינה. תופעה לילית זו נובעת מרטט של הרקמות הרכות בגרון עקב האוויר הנשאף והנשוף במהלך השינה. אם אתם מחפשים פתרון טבעי ויעיל להפסקת הנחירות, הנה 7 שיטות שיכולות לשנות את חיי היומיום שלכם.

1. אמצו את העמדה הנכונה לשינה

אחד הגורמים העיקריים לנחירות הוא יציבה לקויה בזמן השינה. ואכן, שינה על הגב מובילה לרוב להרפיית שרירי הלשון והגרון, אשר יש בה כדי לחסום את דרכי הנשימה וליצור צליל לא נעים של נחירות. כדי לתקן זאת, מומלץ לבחור תנוחת צד.

טכניקת כדור טניס

כדי לעודד אנשים לאמץ את היציבה הלילית החדשה הזו, טכניקה אחת מורכבת מתפירת כיס בגב הפיג'מה, בגובה השכמות, והחלקת כדור טניס לתוכו. לכן, בכל פעם שאתה מנסה להסתובב על הגב שלך, אי הנוחות שאתה מרגיש תדחוף אותך אינסטינקטיבית לחזור לצדך. לטיפ הזה יש את היתרון שהוא פשוט, זול וטבעי לחלוטין.

2. צמצמו את הגורמים לאלרגיות

אלרגיות יכולות לחסום ולנפח את דרכי הנשימה, ולגרום לנחירות. לכן חיוני ל להפחית את הנוכחות של אלרגנים בסביבה שלךבמיוחד על ידי שטיפה קבועה של סדינים, שמיכות פוך וכריות, שאיבת אבק תכופה של רצפות ואוורור יומיומי של החדר.

השתמש בשמנים אתריים

שמנים אתריים מסוימים הם בעלי תכונות אנטי-אלרגיות ועוזרים לנטרל את מעברי האף, כגון שמן אתרי אקליפטוס או לבנדר. פיזור של כמה טיפות של שמנים אלו בחדר השינה שלך לפני השינה יכול לשפר מאוד את הנשימה שלך בזמן השינה.

3. שמרו על משקל מאוזן

משקל עודף, במיוחד סביב הצוואר, יכול לדחוס את דרכי הנשימה ולהגביר את הסיכון לנחירות. לכן חשוב לשמור על משקל תקין כדי להפחית נחירות. פעילות גופנית סדירה ותזונה מאוזנת הם בעלי בריתכם בהשגת מטרה זו.

4. הימנע משימוש לרעה באלכוהול ובטבק

צריכת אלכוהול לפני השינה גורמת להרפיית שרירי הגרון ולישנוניות, שני גורמים המגבירים את הסיכון לנחירות. בנוסף, עישון גורם לגירוי ונפיחות של דרכי הנשימה, מה שמקשה על הנשימה במהלך השינה. לכן מומלץ להגביל אלכוהול ולהפסיק לעשן לחלוטין כדי לשפר את איכות השינה שלך.

5. לחות מספיק

הידרציה טובה של הגוף עוזרת למנוע ייבוש ועיבוי של הפרשות מהאף והפה, מקורות לחסימת דרכי הנשימה. אז זכרו לשתות מספיק מים במהלך היום ובחרו במכשיר אדים במידת הצורך.

6. העדיפו את השימוש בכרית ארגונומית

בחירת הכרית הנכונה יכולה לעשות את כל ההבדל במניעת נחירות. למעשה, דגמים מסוימים מאפשרים ליישור נכון את הראש ועמוד השדרה, ובכך למנוע חסימות של דרכי הנשימה. אל תהססו לנסות כמה סוגים של כריות כדי למצוא את המתאימה לכם ביותר.

התאם את גובה הכרית

נקודה חשובה נוספת היא בחירת הגובה המתאים של הכרית: גבוה מדי או נמוך מדי, היא עלולה לדחוס את דרכי הנשימה ולעורר נחירות. הנחיה טובה היא להבטיח זאת הראש שלך נשאר מיושר עם עמוד השדרה שלך.

7. השתמשו בכרסת חרס

כדי לקדם את הנשימה ולמנוע גודש את מעברי האף, אתה יכול לבחור ב עטיפת חימר מונחת על בית החזה. הודות לתכונות הספיגה והאנטי דלקתיות שלו, חימר מסייע בסילוק רעלים ובהפחתת נחירות.

  • הכן משחה על ידי ערבוב חימר ירוק עדין עם מים עד לקבלת עקביות הומוגנית וסמיכה.
  • יש למרוח משחה זו בשכבה עבה (בערך 1 ס"מ) על מטלית דקה או ישירות על העור על החזה, ולאחר מכן לכסות עם מטלית נוספת כדי להחזיק את הפוליסה במקומה.
  • השאר למשך הלילה, ולאחר מכן הסר ושטוף במקלחת כאשר אתה מתעורר.

קיימים מספר פתרונות טבעיים למנוע נחירות ובכך לשפר את איכות השינה. אימוץ הרגלי חיים טובים יותר, שימוש בטכניקות פשוטות והכרת הגוף שלך יכולים לעזור לעצור את המטרדים הללו מהם סובלים גם הישנים וגם בני זוגם.

ברוך הבא » Blog » גילוי של 7 טכניקות טבעיות מוכחות לשיפור השינה והפסקת הנחירות!