גילוי האמת: כיצד לשמור על אוורור הפנים שלך בחורף ללא קירור – המדריך המלא!

Noah Levi

מדריך מקיף לשמירה על אוורור פנים בריא, חסין לתקלות בחורף הקר - איך לשמור על העור שלך מבלי להתחשמל!

בחורף, חיוני לשמור על חום בתוך הבית תוך חידוש האוויר כדי להבטיח נוחות מיטבית. יתכן ואתם כבר מתמודדים עם בעיות של עיבוי, לחות או אפילו ריחות רעים שעלולים להחמיר בגלל חוסר האוורור במהלך העונה הזו. אז איך לאוורר את הבית בחורף מבלי להכניס את הקור? גלה כאן את הטיפ העמיד בפני תקלות לאוורור יעיל בכל עונות השנה.

אוורר את הבית שלך בחורף: למה ואיך?

קודם כל, דע את זה לאוורר את הבית באופן קבוע, אפילו בחורףחיוני מכמה סיבות:

 • לחדש את אוויר הסביבה ולפנות מזהמים פנימיים (מוצרים ביתיים, חומרי נוי וכו');
 • לווסת את רמות הלחות ולמנוע בעיות הקשורות לעיבוי;
 • ודא איכות טובה של האוויר הנשימה ולהגביל את הסיכונים של אלרגיות או זיהומים בדרכי הנשימה.

עם זאת, פתיחת החלונות לרווחה באמצע החורף אינה בהכרח הפתרון המתאים ביותר לאוורור בר-קיימא של הבית מבלי לאבד חום. אז מה זה הקצה חסין תקלות לאוורור הפנים שלך בחורף מבלי לקרר אותו ? הנה היא :

אוורור מכני מבוקר (VMC): פתרון אדפטיבי ויעיל

ה-VMC, או אוורור מכני מבוקרהוא מכשיר המאפשר לחדש את האוויר הפנימי של הבית באופן אוטומטי הודות למערכת שאיבת אוויר והחדרה.

ההבדלים בין זרימה אחת לזרימה כפולה VMC

VMC מגיע בשתי צורות עיקריות:

 • VMC זרימה אחת: הוא מבטיח חידוש שוטף של האוויר על ידי הזרמת אוויר צח לחדרי המגורים (סלון, חדרי שינה וכו') ועל ידי שאיבת אוויר מעופש מחדרים לחים (מטבח, חדר אמבטיה, שירותים) אל החוץ. ישנם שני סוגים של VMC בזרימה חד-פעמית: VMC מתכוונן עצמי, שקצב הזרימה שלו קבוע, ו-VMC מתכוונן היגרו, שקצב הזרימה שלו משתנה בהתאם ללחות בתוך הבית.
 • VMC זרימה כפולה: הוא מחמם מראש את האוויר הצח שמגיע מבחוץ לפני שהוא מפיץ אותו לחדרי המגורים, מה שמגביל את איבוד החום. זה גם משחזר את האנרגיה הכלולה באוויר המופק כדי לחמם את האוויר הצח הנכנס. ההשקעה הראשונית היא בדרך כלל גדולה יותר מאשר עבור VMC בזרימה אחת, אך החיסכון באנרגיה שנעשה בטווח הארוך הוא משמעותי.

היתרונות של VMC לאוורור הבית בחורף ללא קירור

ל-VMC מספר יתרונות לאוורור יעיל של ביתך בעונה הקרה:

 • חידוש אוויר קבוע: VMC מאפשרת לשמור על רמה טובה של איכות אוויר פנימית לאורך כל היום, גם כאשר לא ניתן לפתוח את החלונות.
 • ויסות זרימה אוטומטי: הודות ל-VMC מבוקרת הלחות, המערכת מתאימה את נפח האוויר הנשאב ומסופק בהתאם לצרכים האמיתיים של הבית, מה שמונע כל אוורור יתר מיותר.
 • חיסכון בחימום עם VMC כפול: פתרון אוורור זה משחזר עד 90% מהאנרגיה הכלולה באוויר הנשאב לחימום האוויר הנכנס. כך הבית מאוורר מבלי לאבד חום.

בחר ותחזק את ה-VMC שלך בקפידה כדי לייעל את הביצועים שלו

כדי לנצל את מלוא היתרונות שמציעה VMC, חשוב לבחור את הדגם המותאם לביתכם ולהקפיד על תחזוקה שוטפת שלו.

איזה סוג של VMC כדאי לבחור עבור הבית שלך?

יש לקחת בחשבון מספר קריטריונים כדי לבחור את ה-VMC המתאים:

 • סוג דיור: VMC עם זרימה אחת מספיקה בדרך כלל לדירה, בעוד VMC עם זרימה כפולה יכול להיות מעניין בבית צמוד קרקע, במיוחד בשיפוץ אנרגיה.
 • תקציב זמין: עלות הרכישה וההתקנה של VMC משתנה בהתאם לדגמים ולספקים. אל תהססו לבקש מספר הצעות מחיר כדי להשוות הצעות ולבדוק אם יש סיוע פיננסי (זיכוי מס, הלוואה אקולוגית בריבית אפסית וכו').
 • שיעור הלחות ורמת החשיפה: אם הבית שלך לח במיוחד או אם אתה גר באזור מזוהם, עדיף לבחור ב-VMC מבוקרת לחות או דו-זרימה כדי ליהנות מביצועים מיטביים.

תחזוקה שוטפת של ה-VMC כדי להבטיח את יעילותו

תחזוקה נכונה של ה-VMC מבטיחה לא רק את פעולתו היעילה אלא גם את עמידותו והיעדר זיהום רעש. לכן חשוב לנקוט בכמה צעדים פשוטים:

 1. ניקוי פתחי השאיבה וההתנפחות לפחות פעמיים בשנה;
 2. בדיקת המנוע והצינורות מדי שנה על ידי איש מקצוע מוסמך;
 3. החלפת מסנן VMC עם זרימה כפולה בערך כל שישה חודשים.

VMC הוא הטיפ חסין תקלות לאוורור הפנים שלך בחורף מבלי לקרר אותו. בין אם אתה בוחר בזרימה אחת או בזרימה כפולה VMC, זה מבטיח אוויר בריא ומחודש, תוך שמירה על החום בבית שלך.

ברוך הבא » Blog » גילוי האמת: כיצד לשמור על אוורור הפנים שלך בחורף ללא קירור – המדריך המלא!