אתה מכיר את הסימנים? כך תבחין אם הוא מרגיש חרדה מקשר עמך!

Noah Levi

כיצד להבחין בחרדת המחויבות? קלואים שלא להתעלם מהם, שמראים על חשש מקרבה אמונה.

תחילתו של מערכת יחסים רומנטית לרוב מלאה בהתרגשות ובחוסר ודאות, במיוחד כאשר מנסים לקבוע אם האדם האחר שותף לרגשותינו. זה יכול להיות קשה לראות בבירור את הסימנים שהאדם השני שולח לנו, במיוחד אם לאותו אדם יש פחדים או חוסר ביטחון הקשורים להתקשרות. במאמר זה, נחקור מספר סימנים ברורים שעשויים להצביע על כך שגבר מפחד להיקשר אליך.

1. התנהגותו סותרת.

אחד הסימנים הראשונים לכך שגבר מפחד להיקשר אליך הוא שלו התנהגות לא עקבית וסותרת. יכול להיות שהוא מאוד מעוניין בך יום אחד, ואז מרוחק לגמרי למחרת. גישה זו עלולה להוביל לבלבול גדול אצל האישה במצב כזה.

הוא נושב חם וקר

דוגמה טיפוסית להתנהגות מסוג זה היא הגבר שנותן הרבה תשומת לב וחיבה לבת זוגו בתחילת הקשר, אבל אז נסגר כמו צדפה ברגע שהיא מתחילה להגיב לו בחיוב.התקדמות שלו. למעשה, זה נפוץ מאוד בקרב אנשים החוששים מהיקשרות: הם מאוד אמביוולנטיים לגבי הרצונות והרגשות שלהם, וזה בא לידי ביטוי באופן שבו הם מתקשרים עם בן הזוג שלהם.

2. הוא נמנע משיחות רציניות

סימן נוסף שעשוי להעיד על כך שגבר מפחד להיקשר אליך הוא העובדה שהוא נמנע באופן שיטתי או דוחה שיחות חשובות, כאלה שנוגעים בנושאים כמו מחויבות, אמון, בלעדיות או אפילו תוכניות עתידיות. יכול להיות שהסיבה לכך היא שפשוט לא נוח לו לדבר על הנושאים האלה, אבל גם בגלל שהוא חושש שזה יוביל אותו לקבל החלטות שיצרכו רמה גבוהה יותר של התקשרות.

הוא מתחמק מדיונים על הרגשות שלך

לכן, אם נראה שבן הזוג שלך תמיד נרתע בכל פעם שאתה רוצה לדבר על הרגשות שלך ואיך מערכת היחסים שלך מתנהלת, זה הימור בטוח שהוא או היא מפחדים להתחייב לקשר עמוק ומתמשך איתך. התנהגות זו עשויה להיות מונעת מרצון לשמור על ריחוק רגשי, על מנת למזער את הסיכון לסבל.

3. הוא בורח ברגע שהוא מרגיש שהקשר מתחיל להיות רציני

בריחה היא כנראה אחד הסימנים הברורים והמתסכלים ביותר לכך שבן הזוג שלך מפחד להיקשר אליך. למעשה, זה אומר שזה נסוג פיזית או רגשית מהקשר ברגע שהוא מתחיל לצבור חשיבות.

הוא כל הזמן מחפש הרפתקאות חדשות

לפיכך, גבר החושש מהיקשרות עשוי לנטוע יותר דוכני לילה אחד כדי להימנע מלהסתבך בקשר עמוק יותר, או אפילו להיפרד מבן זוגו ברגע שהוא מרגיש שהקשר הופך רציני. חשוב לציין שזה לא בגלל שהוא לא מרגיש אלייך כלום, אלא פשוט בגלל שהוא לא יודע לנהל את הרגשות שלו ואת הצורך שלו בעצמאות.

4. הוא מסרב לתכנן איתך תוכניות עתידיות

הסימן האחרון הזה הולך יד ביד עם הקודם: מלבד הימנעות משיחות רציניות, גבר החושש להיקשר יכול גם מסרבים בתוקף לתכנן את עתידכם יחד. זה יכול להתבטא בסירוב לדבר על מגורים משותפים, נישואים, ילדים או כל שלב חשוב אחר בחיי הזוגיות.

המחויבות שלו מוגבלת בזמן.

כמו כן, בן הזוג עשוי להסכים לצורות מסוימות של התחייבות, אך רק לתקופה מוגבלת של זמן (למשל, הם יהיו מוכנים לבלות כמה חופשות יחד, אך לא ירצו לארגן טיול ארוך לחו"ל). התנהגות מסוג זה מסגירה רצון לשמור על ריחוק רגשי מסוים, על מנת לשמר את החופש והעצמאות של האדם.

5. הגישה הכללית שלו מסגירה את פחדיו

למרות מאמציו להסתיר את הפחד שלו מהיקשרות, לעתים קרובות אתה יכול לזהות את חוסר הביטחון הזה ב שפת הגוף, התגובות והגישה הכללית שלהם. לדוגמה, הוא עשוי להסס להביע או לקבל סימני חיבה מול אחרים, להראות חוסר אמון מסוים באושר הזוגי, או אפילו לחבל באופן לא מודע במערכת היחסים.

הימנעות היא מנגנון הגנה

חשוב להבין שכל הגישות הללו אינן בהכרח סימן לחוסר עניין בך, אלא מנגנוני הגנה שהפעיל בן הזוג שלך כדי להגן על עצמם מהפחדים שלו. למרות זאת, חשוב לקחת את הסימנים האלה ברצינות ולהחליט אם אתה מוכן להשקיע את הזמן והאנרגיה כדי לעזור לבן הזוג שלך להתגבר על הפחדים שלו.

על ידי הבנת הסימנים השונים לכך שגבר מפחד להיקשר אליך, תהיו מצוידים יותר לנווט במורכבות של מערכות יחסים רומנטיות ולקבל את ההחלטות המושכלות ביותר עבור עצמכם ועבור מערכת היחסים שלכם.

ברוך הבא » Blog » אתה מכיר את הסימנים? כך תבחין אם הוא מרגיש חרדה מקשר עמך!