אתה מוכן לגלות את רמת הבגרות הרגשית שלך? 6 סימנים שאולי תרצה לדעת!

Noah Levi

חשיפת הצד החלש: שישה סימנים שאולי מראים על חוסר בגרות רגשית. האם אתה מזהה את עצמך?

חוסר בשלות רגשית היא התנהגות של מישהו שלא למד לנהל את רגשותיו כראוי. ייתכן שהסיבה לכך היא חוסר חשיפה לרגשות, דרך גידולם או טראומה שחוו בחייהם. לא משנה מה הסיבה, חיוני לזהות את הסימנים הללו וללמוד להתגבר עליהם. במאמר זה נעזור לך על ידי היכרות 6 מצבים החושפים חוסר בגרות רגשיתכך שתוכל לקבוע אם אתה מושפע.

1. ניהול קונפליקטים

קונפליקטים הם חלק בלתי נפרד מחיי היומיום שלנו. בין אם בעבודה, עם החברים שלנו או כזוג, כל אחד מאיתנו חייב לדעת איך לנהל את מצבי הקונפליקט השונים שעלולים להיווצר. עם זאת, אנשים מסוימים אינם מסוגלים לחלוטין לפתור את הבעיות שלהם בצורה בונה. במקרה זה, חוסר בגרות רגשית משחק לעתים קרובות.

לטפל בקונפליקט כמו ילד

אדם לא בוגר נוטה לאמץ גישה של ילד כאשר הוא מתמודד עם אי הסכמה. היא תנסה להימנע מהבעיה על ידי העמדת פנים שלא שמעה אותה, התעלמות מהאדם איתו היא מדברת, או תכעס ותצעק. התנהגויות אלו מדגימות חוסר יכולת לנהל את הרגשות השליליים הנגרמים מהקונפליקט והן סימן לחוסר בשלות רגשית.

2. הצורך המתמיד בתשומת לב

הצורך להיות מוקף כל הזמן ולהקשיב לו הוא גם אחד הסימנים שיכולים לחשוף חוסר בגרות רגשית אצל אדם. מבוגרים בוגרים מבינים שלכל אחד יש את המחויבויות והאחריות שלו, ואינם מרגישים מוזנחים או נטושים אם יקיריהם אינם זמינים מתי שהם רוצים אותם.

כל הזמן מבקש תשומת לב

אנשים עם חוסר בגרות רגשית לרוב נוטים לבקש תשומת לב מהסובבים אותם בדרכים מוגזמות ובלתי הולמות, כגון ביצוע שיחות טלפון מרובות, פרסום תמונות רבות של עצמם ברשתות החברתיות, או התקפי זעם, כאשר לא ניתן להם מספיק זמן. גישה כזו יכולה להוביל ליצירת מתחים בתוך מערכות היחסים שלהם עם אחרים.

3. חוסר יכולת לקבל החלטות

כדי להיות בוגרים, עלינו לדעת לקחת אחריות על המצבים השונים שהחיים מביאים אותנו לחוות. זה כרוך גם ביכולת להפעיל שיקול דעת וקבלת החלטות בעת הצורך.

תמיד תהססו והטילו את האחריות על אחרים

אנשים הסובלים מחוסר בגרות רגשית מתקשים לעתים קרובות לקבל החלטות נחרצות ומוחלטות. הם מתמהמים, שואלים כל הזמן אחרים לדעתם ואינם מסוגלים להתחייב לבחירה ספציפית. התנהגות זו חושפת חוסר ביטחון עצמי וקושי להניח את ההשלכות של מעשיו.

4. יחסים שטחיים

אדם בוגר יודע שמערכות יחסים אמיתיות מבוססות על אמון, כבוד ותקשורת. היא גם מודעת לכך שכדי לבנות קשרים חזקים עם אחרים, עליך לדעת להקשיב לאחרים ולהיות קשובים לצרכיהם.

אי הקשבה והעדפה של הדעה שלך

אנשים הנאבקים בחוסר בגרות רגשית מעריכים בדרך כלל את דעותיהם שלהם יותר מאשר את דעותיהם של אחרים. הם ממעטים להקשיב לעצות או להערות שהושמעו להם ובדרך כלל נמנעים מלעלות על נושאים עמוקים יותר במהלך השיחות שלהם. גישה זו יכולה להיתפס כחוסר אמפתיה מוחלט של הסובבים אותם ולפגוע באיכות מערכות היחסים שלהם עם אחרים.

5. קנאה מוגזמת

סביר שכולם ירגישו קנאה מדי פעם. עם זאת, יש אנשים שחווים את המצב הרגשי הזה בצורה מחמירה ופולשנית. במקרים אלה, אנו יכולים לדבר על חוסר בגרות רגשית.

מדמיינים תרחישים וחווים חוסר ביטחון

אנשים לא בשלים רגשית סובלים לעתים קרובות מחוסר ביטחון עצמי, מה שמוביל אותם לדמיין את התרחישים הגרועים ביותר. כך, קנאה מוגזמת עלולה לגרום לחשדות מופרכים, האשמות חוזרות ונשנות או אפילו מעקב מוגבר אחר בן הזוג או חבריו. התנהגות זו עלולה לפגוע במהירות באיזון ובקיימות של מערכות היחסים הרומנטיות שלהם.

6. החשיבות שניתנת למראה החיצוני

אדם בוגר יודע שהמראה הפיזי אינו הקריטריון היחיד להערכת הערך של עצמו או של אחרים. היא ממקדת יותר תשומת לב בתכונות האנושיות שלה ושל הקרובים אליה.

לשפוט לפי המראה החיצוני והזנחת ערכים עמוקים

הפרט הסובל מחוסר בגרות רגשי נוטה לשפוט את הפיזי, הן עבור עצמו והן עבור אחרים. עסוק לעתים קרובות במראה החיצוני שלו, הוא יבקש למשוך תשומת לב באמצעות תלבושות אקסטרווגנטיות או פרובוקטיביות או יבלה זמן רב בהסתכלות על עצמו במראה. גישה זו מציינת צורך שאינו יודע שובע באימות חיצוני, אופייני לאנשים לא בשלים רגשית.

ברוך הבא » Blog » אתה מוכן לגלות את רמת הבגרות הרגשית שלך? 6 סימנים שאולי תרצה לדעת!