אתה לא מצליח ליצור קשרים רגשיים? הנה 4 התנהגויות שאולי אתה מפרט!

Noah Levi

"כיצד חוסר היכולת להתמודד עם רגשות משפיעה על היכולת שלנו להתמודד עם אחרים? ארבע התנהגויות שאנו נתקלים בהן בחיי היום-יום, שמעידות על בעייה ביצירת קשרים רגשיים."

לפעמים יש אנשים שמתקשים ליצור קשרים רגשיים עם אחרים, מה שיכול להשפיע על רווחתם וגם על היחסים הבינאישיים שלהם. כדי להבין אנשים אלו ולעזור להם טוב יותר להתגבר על המכשולים הרגשיים שלהם, חשוב לבחון את ההתנהגויות הספציפיות שמונעות מהם ליצור קשרים עמוקים.

במאמר זה נסקור 4 התנהגויות אופייניות נצפה אצל אלה שאינם יודעים ליצור קשרים רגשיים:

  1. הדגש על מעשים ולא על רגשות.
  2. חוסר ביטחון בניהול רגשות.
  3. מניפולציה כדי להשיג תשומת לב וחיבה.
  4. חוסר הבנה של תהליך פיתוח קשרים רגשיים.

1. התעקשות על מעשים ולא על רגשות

בקרב אנשים המתקשים ליצור קשרים רגשיים, רבים מנסים לפצות על פער זה באמצעות שימת דגש על פעולות קונקרטיות ולא על חילופי רגשות. מודעים או לא לחולשתם בתחום זה, הם עשויים לשכנע את עצמם שמתנה יקרה או טובה מוגזמת שווים הרבה יותר ממילים כנות וזמן משותף יחד.

ההשלכות של גישה זו

דגש זה על פעולות יכול לתת את הרושם לסובבים אותם כי אנשים אלה הם שטחיים וחומרניים. בנוסף, הדבר עלול להוביל לתסכול בקרב הקרובים אליהם שמחפשים מעל הכל מחויבות רגשית כנה והדדית.

2. חוסר ביטחון בניהול רגשות

מסיבות שונות, חלק מהאנשים מרגישים חוסר ביטחון ברגשותיהם ועשויים לחשוש להביע אותם בגלוי. זה עשוי לנבוע מחינוך קפדני שבו חיבה ותקשורת רגשית הופחתו, או מחוויות עבר טראומטיות שפגעו באמון שלהם באחרים.

איך זה יכול למנוע מהם ליצור קשרים רגשיים?

כאשר אדם חווה חוסר ביטחון לגבי רגשותיו, הוא נוטה לכך לשמור על מרחק רגשי מאחרים כדי להגן על עצמך. כתוצאה מכך, אחרים עלולים לתפוס אותו כקר ואדיש, ​​מה שמפריע מאוד ליצירת קשרים רגשיים עמוקים ומשמעותיים.

3. מניפולציה כדי לקבל תשומת לב וחיבה

כשאנחנו לא רגילים להביע את רגשותינו או לקבל אהבה ללא תנאי, אפשר לחפש דרכים עוקפות כדי לקבל את תשומת הלב והחיבה שאנחנו צריכים. אנשים אלה עשויים לנקוט במניפולציה כדי להערים על אחרים לתת להם את מה שהם רוצים, מבלי להיות פגיעים וכנים.

כמה דוגמאות למניפולציות רגשיות

  • העמדת פנים עצובה כדי לעורר חמלה.
  • משחק את הקורבן כדי לקבל תמיכה.
  • לעורר התקפי זעם כדי לקבל יותר זמן ותשומת לב.

התנהגויות אלו אינן מועילות, כי הם מכתימים את האמון ההדדי ומעכבים את היווצרותם של קשרים רגשיים אמיתיים המבוססים על כנות וכבוד.

4. חוסר הבנה של תהליך פיתוח קשרים רגשיים

לאחרונה, יש אנשים שפשוט מתקשים ליצור קשרים רגשיים כי הם לא מבינים איך התהליך הזה עובד. הם עשויים לחשוב שאהבה וידידות הן מיידיות וספונטניות, כאשר במציאות, קשרים עמוקים נבנים בהדרגה לאורך זמן וחוויות משותפות.

השפעה על מערכות היחסים שלהם

חוסר הבנה של התהליך יכול להוביל אנשים אלה לצפות להחזר מיידי על ההשקעה הרגשית שלהם, ומרגיש מתוסכל ומאוכזב כשזה לא מגיע. בנוסף, זה יכול להוביל אותם לאידיאליזציה ולהפעיל לחץ על מערכות היחסים שלהם, וזה גם מזיק לבניית קשרים חזקים ומתמשכים.

חיוני להבין את ארבע ההתנהגויות האופייניות הללו על מנת לעזור לאנשים מתקשים להתגבר על חוסר יכולתם ליצור קשרים רגשיים. בהיותם מודעים למכשולים הללו ולומדים לפרק אותם לאט לאט, הם יוכלו לבנות קשרים בין אישיים בריאים ומעשירים יותר.

ברוך הבא » Blog » אתה לא מצליח ליצור קשרים רגשיים? הנה 4 התנהגויות שאולי אתה מפרט!