אל תפספס: האתרים המשמנים שישמרו עליך חופשי מפשפשים!

Noah Levi

מדריך מקיף: איך להימנע מפשפשים באמצעות 80 השמנים האתריים החזקים ביותר

ה חרקי מיטה הם טפילים מזיקים ביותר שפולשים לחדרים וניזונים מדמם של הדיירים במהלך הלילה. לנוכח הפלישה הזו, מומלץ לרוב להשתמש בשמנים אתריים מסוימים כדי להפחית את נוכחותם ואולי להעלים אותם. גלה במאמר זה את השמנים האתריים היעילים ביותר להיפטר מפשפשים:

לבנדר אספיק

ספייק לבנדר הוא צמח מרפא ששמן האתרי שלו מוכר בזכות תכונותיו הרבות. אכן, יש לו כוח אנטי-טפילי יעיל מאוד נגד פשפשים. ידוע גם בהבאת הרפיה ורווחה, לבנדר אספי לפיכך מציעה פעולה כפולה: הרחקת פשפשים תוך קידום שינה עבור המשתמשים שלה.

כיצד להשתמש בשמן אתרי לבנדר אספיק?

כדי להפיק תועלת מהסגולות של שמן זה, פשוט לדלל כמה טיפות של שמןשמן אתרי לבנדר אספיק במים ורססו את התמיסה שהתקבלה על מצעים, וילונות ומשטחי טקסטיל אחרים שעלולים להכיל פשפשים. אתה יכול גם להניח כמה כוסות המכילות כמה טיפות של שמן זה ליד המיטה שלך כדי ליצור מחסום ריח להרחקת חרקים.

שמנים אתריים אלו הם היעילים ביותר להיפטר מפשפשים
שמנים אתריים אלו הם היעילים ביותר להיפטר מפשפשים

עץ התה

ידוע בתכונות האנטיביוטיות, האנטי-ויראליות והאנטי-פטרייתיות שלו,שמן אתרי עץ התה הוא עוד תרופה טבעית יעילה לפשפש המיטה. הוא פועל על ידי שיתוק טפילים אלו, מה שמקשה עליהם להאכיל ולהתרבות, ובכך מגביל את התפשטותם.

כיצד להשתמש בשמן אתרי עץ התה?

אתה רק צריך לערבב בערך 20 טיפות שמן אתרי עץ התה ב 1 ליטר מים, ולאחר מכן לרסס תכשיר זה על האזורים הנגועים. מומלץ לחזור על הפעולה מדי שבוע עד לחיסול הפשפשים.

ג'אווה למון גראס

ל'שמן אתרי ג'אווה לימון ידוע באפקט הדוחה העוצמתי שלו נגד יתושים. עם זאת, התכונות האנטי-מיקרוביאליות והאנטי-דלקתיות שלו יעילות גם בהרחקת פשפשים. שמן זה עוזר לשבש את התקשורת בין טפילים, מה שמגביל את תנועתם ומונע מהם להתאסף.

כיצד להשתמש בשמן אתרי ג'אווה לימון?

כדי לנצל את השמן האתרי הזה, רצוי לדלל אותו במים (אפשר 15 עד 20 טיפות עבור 1 ליטר מים) ולרסס את התכשיר המתקבל על טקסטיל, מזרונים ומשטחים אחרים העלולים להגן על סיכות השרטוט. רצוי לחזור על הפעולה באופן קבוע עד להיעלמות הטפילים.

צפורן

ל'שמן אתרי ציפורן מוכר בזכות תכונותיו האנטיספטיות, האנטי דלקתיות ומשכך כאבים. הוא גם פועל כקוטל חרקים טבעי אדיר נגד פשפשים. הודות לשמן זה, ניתן להשמיד את הטפילים הללו וגם את הביצים שלהם, ובכך להגביל את התפשטותם.

איך משתמשים בשמן אתרי ציפורן?

לדלל 20 טיפות שלשמן אתרי ציפורן ב-1 ליטר מים ורססו את התמיסה הזו על כל האזורים שעלולים להיות נגועים בפשפשים. מניעה זו יכולה להתבצע מדי שבוע כדי לשמור על מחסום יעיל נגד טפילים לא רצויים אלו.

שמן אתרי אקליפטוס לימון

בין המעלות הרבות שלאקליפטוס לימון, פעולתו על חרקים לא רצויים הופכת אותו לפתרון בחירה להיפטר מפשפשים. התרכובות הכימיות שלו רעילות למזיקים הקטנים הללו ותורמות לשיבוש מערכת העצבים שלהם, מה שמגביל את תנועתם ומאט את רבייתם.

כיצד להשתמש בשמן אתרי אקליפטוס לימון?

עדיף לדלל 20 טיפות שלשמן אתרי אקליפטוס לימון בליטר מים, ולאחר מכן רססו את התמיסה הזו על מזרונים, סדינים, וילונות ואלמנטים אחרים של טקסטיל שמושכים את הפשפשים. יש לחזור על הפעולה באופן קבוע עד להיעלמות הטפילים.

להמשך

עבור פעולה נוספת, זה עשוי להיות מעניין לשלב מספר שמנים אתריים ביניהם. זה מאפשר לך לנצל את הסגולות הספציפיות של כל צמח כדי לחסל פשפשים ולמנוע את הופעתם מחדש. לבסוף, אל תשכח לשמור על היגיינה טובה של המצעים שלך על ידי החלפת הסדינים שלך באופן קבוע ושאיבת אבק לעתים קרובות כדי להימנע מיצירת סביבה תורמת להתפתחות של מזיקים אלה.

ברוך הבא » Blog » אל תפספס: האתרים המשמנים שישמרו עליך חופשי מפשפשים!