אל תבזבז את מי הבישול של תפוחי האדמה! 3 טריקים מדהימים לשימוש חוזר במי הבישול

Noah Levi

"מעבר לקומפוסט: גילוי שלושה שיטות מהפכניות וידידותיות לסביבה לשימוש מחדש במי בישול תפוחי אדמה"

מדי יום, אנו זורקים את מי הבישול של תפוחי האדמה מבלי לדעת שהם למעשה מכילים שפע שלאלמנטים מועילים לצמיחה והתפתחות של הצמחים שלנו. אל תבזבז שוב את המשאב היקר הזה! היום אנו מציעים לכם שלוש שיטות גאוניות למיחזור מי בישול תפוחי אדמה.

שיטה 1: השתמש בו כדשן טבעי לצמחים שלך

מי בישול תפוחי אדמה עשירים במינרלים וחומרים מזינים החיוניים לבריאותם הטובה של הצמחים שלכם. על ידי שימוש בו כדשן טבעי, תגביר את הצמיחה שלהם תוך ביצוע מחווה אקולוגית. בין אם זה צמחי הבית שלך או גינת הירק שלך, הנה איך להמשיך:

שלב 1: הניחו למי הבישול להתקרר

חיוני לתת למי הבישול להתקרר לחלוטין לפני שימוש חוזר בהם. אם אתה משתמש בו חם או אפילו פושר, אתה מסתכן בשרוף שורשי הצמחים שלך ובכך לפגוע בבריאותם.

שלב 2: מדללים את מי הבישול במים נקיים

כדי לא להוסיף יותר מדי מלח לצמחים שלכם, רצוי לדלל את מי הבישול במים מתוקים. הפרופורציה האידיאלית תהיה לערבב חלק אחד של מי בישול עם 3 חלקים של מים צלולים.

שלב 3: השקה את הצמחים שלך בתערובת זו

עכשיו אתה יכול להשקות את הצמחים שלך עם תערובת עשירה בחומרים מזינים זו. זכור לעשות זאת תוך כיבוד צורכי ההשקיה הספציפיים של כל צמח כדי למנוע מחסור או עודף מים.

מיחזור מי בישול תפוחי אדמה
מיחזור מי בישול תפוחי אדמה

שיטה 2: הכנת טיפול למחלות צמחים ומזיקים

מי בישול תפוחי אדמה מכילים גם רכיבים טבעיים שניתן להשתמש בהם כדי להילחם במחלות צמחים וטפילים מסוימים. הנה איך לנצל את הנכס המדהים הזה:

הכנת טיפול נגד מחלות ואנטי טפילים

כדי להכין את הטיפול הזה, התחל במתן למי הבישול להתקרר. לאחר מכן יש לדלל אותו במים נקיים כפי שהוסבר בשיטה הראשונה. לאחר מכן הוסיפו כמה טיפות סבון אורגני לשיפור יעילות הטיפול. חשוב להשתמש בסבון טבעי לחלוטין, ללא שמן דקלים או צבעים כימיים, מכיוון שמרכיבים אלו עלולים לפגוע בבריאות הצמח.

יישום טיפול על צמחים

יש למרוח תערובת זו באמצעות בקבוק ריסוס ישירות על עלים המושפעים מכתמים, סימני צריבה, כנימות, קמח או מזיקים אחרים. בצע טיפול מונע זה בערך כל 10 ימים כדי להבטיח הגנה מיטבית על הצמחים שלך.

שיטה 3: משחזרים את העמילן הטבעי הכלול במי הבישול

במהלך הבישול חלק מהעמילן המצוי בתפוחי האדמה מתפרק ומתמוסס במים. לעמילן זה מספר שימושים מעשיים שתוכל לנצל:

הכנת דבק ביתי אקולוגי

אוספים את מי הבישול מתפוחי האדמה, מסוננים במידת הצורך, ואז נותנים להם להתאדות על אש נמוכה עד שנשאר רק שליש מהנפח ההתחלתי. לאחר מכן תקבלו דבק ירקות אידיאלי עבור נייר נייר, תחביבים יצירתיים או פשוט להדבקת נייר.

מרקם קומפוסט משופר

עשירים במינרלים וחומרים מזינים, מי בישול תפוחי אדמה יכולים לשמש כדי לשפר את ההרכב הכימי של הקומפוסט שלך. בנוסף, עמילן שכבר החל להתפרק בהשפעת חום משתתף בתהליך התסיסה האחראי ליצירת קומפוסט.

על ידי יישום השיטות הגאוניות הללו, תהפוך פסולת פשוטה למשאב בעל ערך. מעכשיו, אל תזרקו את מי הבישול של תפוחי האדמה! הצמחים שלך יודו לך על התרומות המועילות הללו לצמיחתם ולהתפתחותם, תוך צמצום ניכר של ההשפעה האקולוגית שלך.

ברוך הבא » Blog » אל תבזבז את מי הבישול של תפוחי האדמה! 3 טריקים מדהימים לשימוש חוזר במי הבישול