איך לקצץ בחצי את חשבונות החשמל שלך? 4 טיפים מדהימים שיגרמו לכם לחסוך ולהתנהל באופן אקולוגי!

Noah Levi

גילוי המסתורין: כיצד להפוך את ביתך לחסכוני ואקולוגי? אל תשלמו עוד על מנהרת החשמל בבית, אלא הניקו את הבית שלכם לחצי מהמחיר!

בעולם שבו צריכת האנרגיה ממשיכה לגדול וחשבונות החשמל עולים באופן קבוע, חיוני למצוא דרכים לחסוך בהוצאה זו. ואם הפתרונות הללו אפשרו גם לשמור על הסביבה, למה למנוע מעצמך אותם? גלה 4 טיפים יוצאי דופן להפחתת חשבונות החשמל שלך תוך אימוץ גישה אקולוגית:

1. בידוד תרמי חיצוני (ITE)

לעתים קרובות מתייחסים לבידוד כמנוף הראשון להשגת חיסכון באנרגיה. ואכן, בית מבודד גרוע מוביל לאובדי חום גדולים, המעודדים אותך להשתמש יותר בחימום, לרעת הארנק שלך וכדור הארץ שלנו. בעוד שרוב האנשים כבר מכירים את בידוד עליית הגג או הקירות הפנימיים, האם ידעתם זאתבידוד תרמי חיצוני (ITE) יכול לחסוך לך אפילו יותר?

מה זה ITE? זה עניין של כיסוי, מבחוץ, קירות הבית שלך עם חומר בידוד. האחרון לא רק שומר על חום בפנים כשקר, אלא גם שומר על קרירות בקיץ. אז אתה יכול להפחית את צרכי החימום שלך ו במיזוג אוויר, ולהפחית את חשבון החשמל שלך.

2. מחצלות אקופרסורה לחסכון בחימום

רוצים לחמם פחות, אבל חוששים מקפיא בחודשי החורף? יש לנו פתרון יוצא דופן עבורכם: מחצלת אקופרסורה. כלי הבריאות הקטנים האלה מכוסים בגובים המעסים את נקודות הדיקור בכפות הרגליים, מעודדים את זרימת הדם ומעניקים לך תחושת חמימות.

  1. זה לא הכל :
  2. הליכה יחפה על מחצלות אלה גם מגרה את הייצור של אנדורפינים, הורמונים של אושר ורווחה;
  3. לכן ייתכן שאתה מרגיש פחות צורך להגביר את התרמוסטט מכיוון שאתה רגוע יותר והרגליים שלך חמות!

עם זאת, היו מודעים יש להשתמש בטיפ זה בזהירות, מכיוון שהוא עשוי לא להתאים לכולם. חלק מהאנשים עלולים לחוות כאבים בהליכה על פצעונים, אז בדוק לפני אימוץ שיטה זו לחורף.

3. צבע תרמו רפלקטיבי: מוצר לא מוכר לשיפור הנוחות התרמית

מאחורי השם המסובך משהו הזה מסתתר פתרון פשוט ונגיש לשיפור תנאי החיים שלכם תוך חיסכון באנרגיה. שם צבע תרמו רעיוני הוא צבע מיוחד המכיל פיגמנטים המשקפים חום ואור, המאפשרים לווסת הטמפרטורות בביתכם באופן טבעי.

הקירות שלך הופכים לרדיאטורים

לפי נתוני היצרן צבע מחזיר חום, האחרון יהיה מסוגל להקפיץ עד 90% מקרינת האינפרה האדומה הנפלטת ממקורות חום. בקיצור: אם תמרחו את הצבע הזה על הקירות שלכם, הם יהפכו לאמיתיים רדיאטורים חזקים המחזירים חום בתוך הבית ומונעים איבוד אנרגיה. כך תוכלו לחמם פחות ולהוציא פחות חשמל עבור אותה נוחות תרמית.

היכן ניתן למצוא סוג כזה של מוצר?

היה סמוך ובטוח: חנויות עשה זאת בעצמך רבות מציעות היום סוג זה של צבע חדשני. עם זאת, זכרו לבדוק כי למוצר הנבחר יש את כל האישורים הנדרשים לגבי יעילותו!
כיום אנו מוצאים בשוק צבעים מחזירי חום בעלי שיעורי תפוקה אטרקטיביים, אותם ניתן ליישם על מספר סוגי משטחים (קירות, תקרות, חלונות וכו').

4. מעבר לדיור מעוצב יותר מבחינה אקולוגית

לפעמים עדיף לנקוט בצעדים דרסטיים כדי לפעול לחיסכון באנרגיה. אם הבית הנוכחי שלך לא עומד בקריטריונים האקולוגיים שלך ואתה רוצה להפחית משמעותית את צריכת החשמל שלך, למה שלא תשקול לעבור למגורים עם ביצועים אנרגטיים גבוהים יותר?

בין אם בהשכרה ובין אם בבנייה, עומדות לרשותך מספר אפשרויות:

  1. דירה בבניין BBC (בניין נמוך בצריכה נמוכה);
  2. בית אנרגיה פסיבית או חיובית;
  3. בית המצויד במכשירים לחיסכון באנרגיה (VMC, זרימה כפולה, משאבת חום וכו');

השקעה בדיור יעיל יותר באנרגיה יכולה בהחלט לייצג עלות משמעותית בתחילה, אך החיסכון שנעשה בטווח הארוך לרוב שווה את זה! מבלי לשכוח כמובן את היתרונות הסביבתיים הנלווים.

על ידי יישום טיפים יוצאי דופן אלה, אתה יכול להוזיל משמעותית את חשבון החשמל שלך תוך הגנה על הסביבה היקרה שלנו. אל תהססו לחלוק את הטיפים הללו עם הסובבים אתכם: חיסכון באנרגיה הוא נושא קולקטיבי שדורש פעולה מכולם!

ברוך הבא » Blog » איך לקצץ בחצי את חשבונות החשמל שלך? 4 טיפים מדהימים שיגרמו לכם לחסוך ולהתנהל באופן אקולוגי!