איך לזהות שקרנים? חשוף את האמת דרך 4 דרכי הדיבור המיוחדות האלו!

Noah Levi

כיצד לא להימתח: מדריך פשוט ומעניין לזיהוי שלושה אותות המגלים את פני השקר באנשים שאתה מכיר

קוראים יקרים, כולנו פקפקנו לפעמים באמיתות דבריו של מישהו. בין אם בחיינו האישיים, המקצועיים או אפילו במהלך מפגשים מקריים, שקרים יכולים להחליק לחילופי דברים. אבל איך נוכל להבחין בין אמירה כנה לבין אמירה שגויה? דפוסים לשוניים מסוימים הם בעלי ברית נאמנים בחיפוש אחר האמת. זו הסיבה שהיום אנחנו הולכים לחשוף ארבע דרכי דיבור בהן משתמשים בדרך כלל שקרנים. התכונן להיות מתבונן נלהב במילים!

המורכבות של השפה

אחת הטקטיקות הראשונות ששקרן עשוי לאמץ היא השימוש בהן שפה מורכבת או מתמשכת. ואכן, על ידי שילוב של ז'רגון טכני או משפטים מפותלים, האדם מבקש לכסות את עקבותיו. הפיתולים המילוליים הללו נועדו לא רק להרשים את המאזין, אלא גם ליצור מסך עשן סביב האמת. אז היזהרו מאלה שללא סיבה נראית לעין בוחרים במילים הכי מסובכות או בביטויים הכי ביזנטיים כדי לבטא את עצמם. זו יכולה להיות אסטרטגיה מכוונת להימנע מניתוח קפדני של הצהרותיהם.

חוסר בפרטים קונקרטיים

כאשר טוויה שקר, השד מסתתר לעתים קרובות בהיעדר פרטים. ה שקרנים נוטים להימנע ממידע ספציפי, בחירה בתשובות מתחמקות או כלליות. הסיבה ? ככל שאתה מעורפל יותר, כך קטן הסיכוי שתסתבך ברשת של חוסר עקביות. כמאזין, זהו דגל אדום. סיפור אמיתי מלווה בדרך כלל בקטעים אמיתיים ומדויקים שנותנים תוכן לסיפור. אם השברים האלה חסרים, זה הימור בטוח שלמספר הסיפורים יש מה להסתיר.

השימוש במשפטים שליליים

הבלשנות מלמדת אותנו ששלילה היא לעתים קרובות ידידו של השקרן. לְהַעֲדִיף משפטים שליליים הוא טריק להימנע מעיסוק בקביעת עובדות שניתן לאמת ולכן להפריך. "מעולם לא אמרתי את זה", "לא עשיתי את זה" הן דוגמאות טיפוסיות של הימנעות. בהתבטאותו כך השקרן מצליח להרחיק את עצמו מאמירות שעלולות להתפשר. אז הישארו ערניים מול שפע יתר של שלילות; הם בהחלט יכולים להסוות מציאות אחרת לגמרי.

שינויים בקצב הדיבור

לבסוף, רמז נוסף שעשוי להזהיר אותך מקושר ל- קצב דיבור. היו קשובים לווריאציות חריגות: האצה פתאומית יכולה להסגיר עצבנות או חוסר סבלנות לשים קץ לשקר. לעומת זאת, האטה עשויה להצביע על ניסיון להרוויח זמן ליצירת תשובה או הסבר. השינויים האלה בקצב אינם עדות משכנעת לשקר, אבל הם ראויים לתשומת לבך מכיוון שהם יכולים להשלים את התמונה של תקשורת שעלולה להיות מטעה.

חמוש בידע זה, אין ספק שתעיף מבט רענן וחד על הדיונים הבאים. אל תיפול למלכודת הפרנויה, אבל זכור שמילים לפעמים חושפות יותר מסתם כוונות. הידיעה לקרוא בין השורות היא נכס רב ערך להבחין בכנות או לחשיפת שקר.

ברוך הבא » Blog » איך לזהות שקרנים? חשוף את האמת דרך 4 דרכי הדיבור המיוחדות האלו!