אז מדוע אתה מתאהב באדם הלא נכון? הנה 6 סיבות שלא חשבת עליהן!

Noah Levi

גילוי מפתיע: כיצד מנגנונים נפשיים מעמיקי התת מודע שלנו מנהלים את משחק האהבה שלנו? חשיפה של שש הסיבות המוסתרות שעשויות להביא אותך לחבר זרועות עם האדם הלא נכון.

לעתים קרובות קורה שאנו מוצאים את עצמנו במערכת יחסים עם האדם הלא נכון מבלי להבין באמת איך זה יכול היה לקרות. חשוב להכיר בגורמים הלא מודעים שיכולים להוביל אותנו לבחירות רעות באהבה, כדי שנוכל להבין טוב יותר את הטעויות שלנו ולהימנע מלחזור עליהן. הנה שש סיבות לא מודעות שעלולות לגרום לך להתאהב באדם הלא נכון:

1. השפעת הילדות שלך

לחוויות שאנו חווים בילדותנו יש השפעה ניכרת על ההחלטות שלנו כמבוגרים, כולל בתחום האהבה. דפוסי המשפחה והזוגיות שנצפו בתקופה זו מעוגנים בנו וישפיע על האטרקציות שלנו ועל בחירת השותפים שלנו.

הטבעה אפקטיבית

הטבעה אפקטיבית מתייחסת לאופן שבו חווינו את מערכות היחסים האינטימיות הראשונות שלנו עם הורינו או דמויות התקשרות אחרות. אם מערכות היחסים הללו היו מסומנות בהזנחה, דחייה או אפילו נטישה, יתכן שאתה נמשך לאנשים עם התנהגויות דומות שכן סוג זה של קשר נראה לך מוכר.

הצורך לתקן את העבר

לעתים קרובות, כאשר הצרכים הרגשיים שלנו לא נענו במהלך ילדותנו, אנו מחפשים שותפים שיאפשרו לנו למלא את החסרים הללו.. זה יכול להוביל אותנו לבחור אנשים שאינם תואמים את הציפיות והצרכים האמיתיים שלנו.

2. פחד ממחויבות

פחד ממחויבות הוא מכשול שכיח במערכות יחסים רומנטיות. לעתים קרובות ללא הכרה, זה יכול לדחוף אותך לבחור אנשים שאינם מתאימים לך, פשוט כי הם "בטוחים" או לא מייצגים בעיה אמיתית עבורך.
פחד זה יכול להיגרם מהפחד להתאכזב, לבגוד או להינטש. אלא גם על ידי אובדן העצמאות והחופש שלך.

מערכות יחסים למרחקים ארוכים

בחירה במישהו שגר רחוק מכם היא דרך עקיפה להימנע ממחויבות מכיוון שהיא מגבילה באופן טבעי את הזמן שאתם מבלים יחד ומונעת מיזוג כלשהו.

יחסים בלתי אפשריים

התאהבות באדם נשוי, כבר במערכת יחסים מחויבת או מישהו שמאוד לא תואם את הערכים שלנו יכולה להתאים גם לבריחה ממחויבות.כי הוא מספק ערובה לכישלון עוד לפני תחילת הקשר.

3. השפעת המגדר

אל לנו לזלזל בחשיבות התשוקה המינית בבחירת בן הזוג שלנו. זה יכול להטעות אותנו להאמין שאנחנו מאוהבים כאשר זו פשוט משיכה פיזית ולא רגשית. בנוסף, משיכה מינית חזקה יכולה לפעמים להסוות בעיות בסיסיות. שבכל זאת יש צורך לפתור על מנת לבנות מערכת יחסים יציבה והרמונית.

4. תסמונת האחות (או המושיעה).

אנשים רבים נמשכים לשותפים "שבורים" או "ניתנים להצלה". נטייה זו עשויה להיות סימן לרצון לא מודע לכך לשחק את המושיע ו/או להרגיש חיוני לאדם האחר. עם זאת, זה יכול להוביל למערכת יחסים לא מאוזנת שבה אתה עלול לשאת את כל הנטל הרגשי ולא לקבל כמו שאתה נותן.

5. פחד מבדידות

עבור רבים, התאהבות באדם הלא נכון עדיפה על פני להיות לבד. מחשבה זו יכולה להיות מוסברת על ידי פחד מבדידות ודימוי עצמי שלילי. אז, אתה יכול לבחור בן זוג לא מתאים אך ורק מתוך פחד לסיים את ימיך לבד וללא אהבה.

יחסי "תחבושת".

בהקשר זה, חלק מהאנשים קופצים במהירות למערכת יחסים חדשה לאחר פרידה, ובוחרים בבן הזוג החדש שלהם בעיקר כדי למלא את החלל שהותיר האקס שלהם. יחסי "פלסטר" אלה נידונים לעתים קרובות לכישלון כי הם לא מבוססים על משיכה אמיתית ותאימות.

6. דפוסי יחסים חוזרים ונשנים

לכולנו יש דפוסים אישיים המשפיעים על בחירות האהבה שלנו. חלק מהדפוסים הללו יכולים לגרום לנו לבחור ללא הרף באנשים שאינם מתאימים או דומים לשותפים לשעבר שלנו.

הזדהות עם ההורים והקשר ביניהם

למרות שזה טבעי לחפש בן זוג עם קווי דמיון מסוימים לאבינו או לאמא שלנו, משיכה זו יכולה לפעמים ללכת רחוק מדי. לדוגמה, אם גדלת במשפחה שבה ויכוחים היו קבועים, אתה עלול להימשך לאנשים מתעמתים כי זה חוזר על דפוס מוכר עבורך.

עכשיו כשאתה מכיר את הסיבות הלא מודעות האלה שגורמות לך להתאהב באדם הלא נכון, הגיע הזמן לעבוד על ההיבטים האלה כדי שתוכל לחוות במלואה את מערכות היחסים הרומנטיות שלך ללא הפרעה. להיות מודע לגורמים אלה הוא הצעד הראשון לקראת שינוי חיובי בחיי האהבה שלך.

ברוך הבא » Blog » אז מדוע אתה מתאהב באדם הלא נכון? הנה 6 סיבות שלא חשבת עליהן!