אהבה המושיעה: 6 סימני אזהרה שאתם לא יכולים להתעלם מהם!

Noah Levi

האם אתה מנסה להציל את בני הזוג שלך? גילוי ששת הסימנים שמאשרים שאתה נמצא במערבולת של תסמונת המושיע באהבה.

באהבה, אנשים רבים מאמצים את תפקיד המושיע. ניתן להשוות התנהגות זו למערכת יחסים רעילה מכיוון שלעתים קרובות היא מהווה מקור לסבל עבור אחד מבני הזוג. במאמר זה נציג שישה סימנים שצריכים להתריע בפניכם אם אתם חושבים שאתם מתמודדים עם תסמונת המושיע באהבה.

1. אתה מרגיש צורך מתמיד לעזור לבן הזוג שלך

הסימן הראשון המעיד על כך שנכנסת לדינמיקה של מושיע באהבה הוא הצורך הקבוע לבוא לעזרת בן הזוג. הוא יכול לעבור מצב קשה, כמו א משבר משפחתי, בעיות מקצועיות או אפילו דאגות כלכליות. לאחר מכן תוכל להרגיש מושקע במשימה לספק לו את כל הסיוע שהוא צריך כדי לצאת מהמבוי הסתום הזה.

הנטייה הזו לרצות לעזור יכולה להיות מוגזמת

עם זאת, אם הטבע האלטרואיסטי שלך מוביל אותך לשכוח את עצמך להקדיש את עצמך אך ורק לאחר, זה משקף חוסר איזון לא בריא במערכת היחסים שלך. אינך צריך לשאת בנטל הרגשי של יקירך ולהקריב את רווחתך כדי לענות על צרכיו, גם אם הם לגיטימיים.

2. ההערכה העצמית שלך תלויה ביכולת שלך לפתור את הבעיות של בן/בת הזוג

הסימן השני לתסמונת המושיע באהבה הוא ההערכה העצמית שלך מסתמך על היכולת שלך לפתור את הקשיים של האחר. אתה חושב שבהיותך הפתרון לבעיות שלו, הזוגיות שלך תפרח ותפיק מזה סיפוק אישי.

גישה זו יכולה להוביל למעגל קסמים

עם זאת, תלות זו בדאגותיו של בן הזוג מסתכנת ביצירת קשר מזיק בין שניכם. על ידי ביסוס ההערכה העצמית שלך על יכולת זו, אתה מתדלק דינמיקה שבה כל אחד שואב את האושר שלו מאי הנוחות של האחר, ובכך מדגיש את האופי הרעיל של המצב.

תסמונת המושיע באהבה: 6 סימנים שבהחלט צריכים להתריע!
תסמונת המושיע באהבה: 6 סימנים שבהחלט צריכים להתריע!

3. אתה נוטה להתעלם מהצרכים שלך

כאשר אדם מאמץ התנהגות מושיע באהבה, לעתים קרובות הוא נוטה להמעיט או אפילו הזנחה מוחלטת של הצרכים הרגשיים של האדם עצמו, פיזי או אינטלקטואלי כדי להתמסר לחלוטין לבן זוגם. חשוב להבין שלא תוכל לטפל כראוי באחרים אם לא תטפל קודם בעצמך.

4. בן זוגך מראה עמדות תלותיות מדאיגות

תסמונת המושיע באהבה יכולה ליצור תחושת תלות רגשית אצל אחרים, מה שמביא לצורך מתמיד בתשומת לב, תמיכה ותוקף. אם בן לוויה שלך מפגין התנהגות כזו, זה אומר שהוא סומך עליך יותר מדי בשביל להרגיש טובמה שעלול להחליש אותו עוד יותר ולפגוע בזוגיות שלכם.

הבדיל בין רגעים בריאים של תמיכה ממצבים מזיקים

לפעמים קשה להבחין מתי טוב להיות מקור הנוחות או כשמדובר בהדגשת תלות מזיקה. עם זאת, חיוני ליצור איזון כך שכל אחד ימצא את הפתרונות שלו כדי לעבור את התקופות העדינות בחייו.

5. אתה מתרוקן כל הזמן מאנרגיה

אחת ההשלכות של תסמונת המושיע באהבה היא התשישות הפיזית והנפשית שהיא גורמת. בהיותך עסוק כל הזמן בסיפוק צרכיו של בן הזוג, פתרון בעיותיו והתעלמות מהשאיפות שלך, בהכרח תחוו תחושת עייפות גדולה שרק תחמיר את המצב הרעיל במערכת היחסים שלך.

6. אתה מפחד לאבד את בן/בת הזוג שלך אם תפסיק לשחק את תפקיד המושיע

לבסוף, סימן אופייני נוסף לדינמיקה הלא בריאה הזו הוא הפחד לאבד את יקירכם אם תפסיק לבצע את פונקציית החיסכון הזו. התנהגות כזו היא לעתים קרובות תוצאה של חוסר ביטחון רגשי עמוקקשור לחוסר הערכה עצמית, ביטחון בקשר או פחד להינטש.

כדאי לעבוד על עצמך כדי לפרק את האמונות הללו

על מנת לשמור על מערכת יחסים בריאה ומאוזנת, יש חשיבות מכרעת לזהות את הסיבות השורשיות לפחד זה בעזרת, במידת הצורך, של איש מקצוע. על ידי עבודה על עצמך וללמוד לאהוב את עצמך באופן מלא, תוכל להתגבר על הפחד הזה ולאמץ התנהגות הולמת יותר בסיפור האהבה שלך.

ברוך הבא » Blog » אהבה המושיעה: 6 סימני אזהרה שאתם לא יכולים להתעלם מהם!