עמוד ראשי אודותינו מאמרים ציוד הקפי אנשי מקצוע קישורים צור קשר English
שם
חברה
דוא"ל
אני מסכים לדיוור אלקטרוני
מאמרים  / 

אייפון כלחצן מצוקה

מכשירי האייפון הפכו מזמן לחלק בלתי נפרד מהנוף הגלובלי והמקומי, וכל מכשיר טלפון נייד שלישי בארץ שנמכר הוא אייפון. שימוש המכשיר כלחצן מצוקה עם קריאה אוטומטית למוקד זה חידוש.
לקריאה היכנסו

לחצן מצוקה כאפליקציה לאייפון הוא חידוש מרענן בתחום המצוקה האישית. אם עד היום לחצני מצוקה לקשישים חולים ושאר נדרשים חייבו חיבור לקו טלפון, ומערכת ייעודית לפתיחת קו לדיבור דו כיווני, הוכיח מפתח ישראלי שאין בכך צורך.
תחום המיגון האלקטרוני, מיגון אישי ובטיחות, נחשבים לעתירי טכנולוגיה, וגם מתקדמים מאד בשימוש בחידושי הטכנולוגיה הניתנים לניצול לתחום זה. מצלמות אבטחה אשר עברו משיטה אנלוגית לדיגיטלית מבוססת רשת, מערכות אזעקה אשר גם עוברות לשימוש בטכנולוגיה זו, מערכות מצוקה חכמות, ועוד. תוסיפו לכך את הקצב הרצחני של חידושי טכנולוגיית הסלולר ובייחוד טלפונים חכמים כדוגמת אייפון בלקברי או גלאקסי, ותקבלו יכולות רבות שאין להן סוף.
במוקדי האבטחה בארץ פועלת בהצלחה רבה שנים רבות, תוכנת ניהול אשר הופכת את המידע הדיגיטלי לתצוגת מחשב מתוצרת אופיר שירותי תוכנה, או בשם כותבה משה אטיה. התוכנה שנכתבה תחילה על בסיס פלטפורמה DOS ידעה להשתדרג עם השנים, ועדיין לשמור על יעילותה ויציבותה, דבר אשר חשוב ביותר לכל חברה אשר נותנת שירותי שמירה ומיגון בזמן אמת.
מוקדי אבטחה רבים מספקים גם שירותי מצוקה ואיתור בזמן אמת הן ללקוחות רגילים והן לקשישים הנמצאים בביתם. הטכנולוגיה הקיימת כיום היא של קבלת המידע מלחצן מצוקה המשדר למקלט בטווח קרוב בבית, והוא אשר מעביר את אות המצוקה למוקד בזמן אמת. משה אטיה וחברת אופיר שירותי תכנה, פיתחו אפליקציה לאייפון אשר מציגה על צג הטלפון סמל של לצן מצוקה גדול, וכאשר נדרשת הפעלת הלחצן צריך לגעת בסימן הכפתור, שמוציא שידור סלולרי ישירות למוקד המקושר אליו, כולל אות מיקום המבוסס על פונקציית הג'י פי אס המובנית בו. כך יכול המוקד גם לקבל את הודעת המצוקה בזמן אמת, וגם מיקום המכשיר והמשתמש, ולהפנות אליו את צוותי התגובה הנדרשים לכך.
החידוש בפתרון זה הוא בכך שלחצן המצוקה הוא בעצם אפליקציה לאייפון שאפשר להוריד מהחנות של אפל, העלות היא נמוכה מאד, והפתרון עצמו הוא קל לתפעול, לא תלוי במקום, וכל מוקד אשר פועלת בו תוכנת המוקד המתאימה יכול לקלוט את שידור המצוקה ולהגיב בהתאם.
המוקד הראשון שחיבר אליו את המערכת הוא מוקד הבטחון-שמאור בירושלים, ומוקדים אחרים כבר בודקים הטמעה של מערכת זו בין הלקוחות שלהם.

חזרה