עמוד ראשי אודותינו מאמרים ציוד הקפי אנשי מקצוע קישורים צור קשר English
שם
חברה
דוא"ל
אני מסכים לדיוור אלקטרוני
מאמרים  / 

מהי מצלמת רשת \ מצלמת IP

אם נחפש הגדרה קלה ומהירה נוכל לומר שכל מצלמת רשת IP היא כמו מיני אתר אינטרנט שאליו אתה גולש כדי לצפות במצלמה שבנויה בתוכו. כל מצלמה היא יחידה עצמאית שמחוברת ישירות לרשת האינטרנט באמצעות הנתב\מודם שנמצא במקום ללא צורך במחשב מקומי.

אם נחפש הגדרה קלה ומהירה נוכל לומר שכל מצלמה היא כמו מיני אתר אינטרנט שאליו אתה גולש כדי לצפות במצלמה שבנויה בתוכו. כמו שגולשים לאתר המציג סרטונים או תמונות, כאן המצלמה היא יחידה עצמאית שמחוברת ישירות לרשת האינטרנט באמצעות הנתב\מודם שנמצא במקום ללא צורך במחשב מקומי, והגולשים ברשת (שיש להם הרשאה עם שם משתמש וסיסמא) יכולים לגלוש בו זמנית למספר מצלמות ולראות מה הן רואות. יש מצלמות שהן בעלות אפשרות תנועה של העדשה המאפשרת להזיזה מרחוק או להתקרב לאובייקט ולהתמקד בו, לראות את התמונה על כל המסך או חלק קטן, לשמוע את הקול מהשטח ובמידה ויש חריגה או התראה המצלמה יודעת לשלוח הודעה לדואר אלקטרוני. מגוון האפשרויות הוא אינסופי. למצלמת IP ניתן לגלוש גם באמצעות טלפון סלולרי.
יש כיום מצלמות רשת IP אלחוטיות אשר משדרות בתקשורת WiFi אל נתב אלחוטי במקום בחיבור קווי, ובכך מאפשרות גם ניידות גדולה יותר, קלות התקנה, ועוד.
איזה יתרונות יש למצלמות רשת? קודם כל איכות. מצלמות הרשת הבסיסיות ביותר מצלמות באיכות שנמדדת בפיקסלים והיא גבוהה יותר גם ממצלמות אנלוגיות יקרות. יתרון שני הוא עצמאות, אין צורך ביחידת הקלטה מקומית אלא ניתן להקליט את המידע על מחשב שנמצא בקצה השני של העולם, על שרת אינטרנט או בכל מחשב מרוחק, שליחת הודעה על זיהוי תנועה בדואר אלקטרוני ועוד אפשרויות רבות.
יתרון חשוב הוא הגישה מרחוק לכל מצלמה. כמו הגישה לאתרי אינטרנט מרחוק ובכל אמצעי, כך גם המצלמות מוכנות לצפיה ישירה מכל מחשב, ואלו בעלות עדשות ממונעות PTZ ניתן גם לשלוט על העדשה, נקודות קבועות מראש Preset , זום אופטי ודיגיטלי, פוקוס ידני או אוטומטי, שליטה על קצב קבלת המידע ושיטת הדחיסה, Motion Jpeg או MPEG4 או השיטה החדישה ביותר H.264 .
פונקציה נוספת שייחודית למצלמות רשת IP היא יכולת צפיה באמצעות טלפון סלולרי. לכל מצלמה ניתן לקבוע כתובת גישה מטלפון סלולרי, אם באמצעות הרשת הסלולרית או רשתות WiFi מקומיות, ולראות תמונות מתחלפות של מה שהמצלמה רואה.
למצלמות הרשת IP מתוצרת פנסוניק למשל, יש יכולת של שמירת תמונות בזיכרון של המצלמה עצמה, ובדגמים להם יש כרטיס זיכרון ניתן גם להגיע לנפח זיכרון גדול ביותר. גם במקרה של זיהוי תנועה או פעילות חריגה המצלמה תדע לדגום קטע וידאו לכרטיס הזיכרון ולשלוף את המידע אחר כך.

חזרה